8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida

Android rośnie w siłę i nie zanosi się na to, by cokolwiek było w stanie go zatrzymać. Z danych zebranych przez firmę analityczną International Data Corporation (IDC) wynika, że zielony system ma już 81% udziałów rynku.

fot. makemac.com

Od lipca do września sprzedano aż 211,6 miliona słuchawek z mobilną platformą Google’a na pokładzie, co w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku przekłada się na wzrost o 51,3% (nie mylić z punktami procentowymi).

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę samo tempo wzrostu, to największym wygranym jest tutaj Microsoft, którego Windows Phone w ciągu roku zwiększył swój udział o 156%. Tym samym system ten napędza 3,6% smartfonów, które trafiły do klientów w trzecim kwartale. Łącznie było ich 9,5 milionai warto tutaj dodać, że za produkcję 93,2% z nich odpowiada Nokia.

Najciekawiej prezentują się jednak wyniki systemu iOS, gdyż jest to jedyna platforma, której udział na rynku zmalał mimo coraz lepszych wyników sprzedaży iPhone’ów. Choć od lipca do września konsumenci nabyli 33,8 miliona iTelefonów, a rok wcześniej było to 26,9 miliona (wzrost sprzedaży o 25,6%), w ciągu dwunastu miesięcy ich udział na rynku spadł z poziomu 14,4% do 12,9%.

Z liczących się systemów operacyjnych wzięto jeszcze pod uwagę BlackBerry, któremu nie wiedzie się najlepiej, bo w trzecim kwartale odnotował wynik oscylujący w granicach 1,7% udziałów (4,5 miliona sprzedanych smartfonów). W porównaniu 4,1% w analogicznym okresie roku ubiegłego jest więc bardzo źle.

Jak widać, Android i Windows Phone to jedyne systemy, które nie tylko trafiają do konsumentów w coraz większych ilościach smartfonów, ale i nieprzerwanie zwiększają przy tym swój udział na rynku. Nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miało to ulec zmianie.

Zobacz również: Huawei Ascend Mate7 w naszych rękach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną Zbliża się premiera Moto G5S+ i Moto X4. Oto nowe informacje