Gevey SIM pozwoli odblokować iPhone'a 4 z dowolnym basebandem [wideo]

Nieznana dotychczas na scenie iPhone'a grupa Gevey pochwaliła się możliwością obejścia SIM-locka na iPhonie 4 z dowolnym basebandem, z wykorzystaniem odpowiedniej nakładki Gevey SIM. 

Nowa funkcja w Remote dla iOS odpowiadająca za aktywność wizualizacji

Nakładka na SIM działa dość specyficznie Po umieszczeniu jej wraz z kartą w urządzeniu należy zainicjować połączenie z numerem 112, na co pozwala każdy, nawet zablokowany iPhone. Połączenie wymusi działanie modemu, a wtedy Gevey SIM sfałszuje TMSI (Temporary Mobile Subscriber Identity — krótkoterminowy identyfikator przydzielany użytkownikowi sieci GSM przy każdorazowym logowaniu), co pozwoli utrzymać połączenie z operatorem, omijając tym samym blokadę SIM-lock.

Sprytne — nie da się ukryć — jednak Gevey SIM ma jedną bardzo istotną wadę — jeśli operator zauważy podejrzanie częste połączenia z numerem alarmowym, można zostać odciętym od sieci.

Póki co Gevey SIM działa niezależnie od oprogramowania lub wersji modemu, jednak gdy sprawa zostanie rozpowszechniona, Apple z pewnością zwróci uwagę na produkt Gevey. Koszt tej nakładki wynosi 50 dolarów.

Źródło: Redmond Pie

Zobacz również: Gdzie Lego nie może tam Minecrafta pośle

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze