Etui na telefon - jakie wybrać?

Kupujemy nową komórkę. To normalne, że na początku staramy się o nią dbać jak najlepiej. W związku z tym warto pomyśleć o etui na telefon. Osoby zapobiegawcze wyposażą się w niego już na samym początku. Pamiętajcie jednak, że lepiej późno niż wcale.

Telefon dla babci i dziadka – jaki wybrać?

Etui na telefon — jakie wybrać i na jaką okazję

W sklepach i komisach można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju etui. Silikonowe, skórzane, materiałowe, czarne, kolorowe i w kwiatki – na pewno jest w czym wybierać. Problem polega na tym, żeby wybrać to właściwe.

Oczywiście w większości przypadków to kwestia gustu. Liczą się osobiste preferencje i potrzeby. Warto jednak zapoznać się z rodzajami etui. Warto wiedzieć, jakie etui na telefon będzie najodpowiedniejsze do aktualnych potrzeb, typu telefonu i okazji. Liczę na to, że niniejszy artykuł pomoże Wam we właściwym wyborze.

Rozmiar ma znaczenie

W tym przypadku to kwestia absolutnie podstawowa. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy dowiedzieć się, czy etui jest w odpowiednim rozmiarze. Najpewniejszym wyjściem jest znalezienie oryginalnego. Z tym bywa jednak ciężko – nie wszyscy producenci produkują tego typu akcesoria.

Nawet jeżeli produkują, to nie do wszystkich modeli. Na szczęście są firmy, które się w tym specjalizują. W sklepową wyszukiwarkę wystarczy wpisać nazwę modelu, a oprócz urządzeń pojawią się również etui.

Transakcji można dokonać osobiście – w sklepie bądź komisie GSM. Na opakowaniach często wypisane są "kompatybilne" z etui modele. Sprzedawca w komisie w większości przypadków zapyta, czy telefon mamy ze sobą. To najlepszy sposób, aby kupić to odpowiednie.

Zobacz również: Wearables niedalekiej przyszłości

Silikon niekoniecznie musi pasować do garnituru

Etui na telefon musi również pasować do okoliczności. Jeżeli praca wymaga od nas bycia eleganckim i w poważnym tonie, nie na wszystko można sobie pozwolić. Silikon albo jaskrawe pokrowce mogą nie wyglądać najlepiej. W takim przypadku dobrze pomyśleć o skórzanej kaburze lub typowym etui. Nie jestem zwolennikiem pierwszego rozwiązania, więc polecam to drugie. Komórki przy pasku nosiło się dobre kilka lat temu.

Wiele zależy zatem od stylu życia i zajęcia. Ludzie lubiący aktywnie spędzać czas powinni znaleźć dla swojego telefonu prawdziwą zbroję. Piesze wycieczki, jazda na rowerze czy bardziej ekstremalna aktywność mogą go poważnie narazić. W takiej sytuacji nie liczy się styl, tylko jak najlepsza ochrona.

Jaki telefon chcemy chronić?

Akcesorium powinno być dostosowane do typu telefonu. Klasyczną komórkę możemy "na stałe" umieścić w elemencie ochronnym, jak futerał. Wtedy możemy mieć praktycznie całkowitą pewność, że nic jej nie grozi. Chroniona jest z każdej strony, również przed upadkami. Warto zwrócić uwagę jednak, że obudowa o grubości 11 mm wygląda fajnie i jest poręczna. Po co ją pogrubiać?

Gumowy tzw. bumper zadba o płaskie dotykowce. Chronione są wtedy tył urządzenia i jego boki. Nie grożą im zadrapania, a mniej straszne mogą okazać się upadki. Ewentualnie można skorzystać z pokrowca, który chroni także ekran telefonu.

Jak testowano wytrzymałość Nokii N8? [wideo]

Typy ochronnych akcesoriów

Kabury

Kaburę, jak sama nazwa wskazuje, przypinamy do paska. Ten typ etui dla telefonu dedykowany jest przede wszystkim modelom klasycznym. Są dosyć masywne, więc noszenie ich w torbie, torebce nie ma większego sensu.

Futerały

To coś zbliżonego do kabury. Tutaj często możemy umieścić telefon "na stałe". W celu skorzystania z urządzenia wystarczy odpiąć bądź podnieść skórzaną klapkę. Futerał zapewnia solidną ochronę, również przed upadkami. Nie są docelowo stworzone dla urządzeń łamanych i sliderów.

Pokrowce

Do tego typu ochraniaczy podepnę wsuwki i zaciskane "woreczki". Akcesoria te są bardzo wygodne, szczególnie wsuwki. Te drugie cieszą się ogromną popularnością wśród pań. Są niewielkie, lekkie, miękkie i dobrze chronią przed zadrapaniami.

Tak uzbrojony telefon możemy bez żadnych obaw nosić z ostrymi przedmiotami. Nie chronią jednak zbyt dobrze przed upadkami, chociaż taka ochrona jest i tak lepsza niż żadna. Pokrowce doskonale nadają się do telefonów dotykowych i klasycznych.

Wodoodporna torba na iPhone’a!

Silikonowe i gumowe bumpery

O bumperach pisałem kilka akapitów wyżej. Kiedyś były bardzo modne i często spotykane. Obecnie używa ich wielu posiadaczy iPhone’a 4… ;)

Jakie etui na telefon wybrać? Wszystko zależy od Waszych potrzeb i — przede wszystkim — upodobań. Warto jednak w jakiś zainwestować, szczególnie jeżeli inwestujemy niemałe pieniądze w samą komórkę. Życzę udanych zakupów.

Podziel się: