Operatorom brakuje kart microSIM. Play zapewnia, że w salonach są...

Karty microSIM, niezbędne dla najmłodszego dziecka Apple, aparatu iPhone 4, dostępne są u operatorów już od pewnego czasu. Dostępne? Cóż, z tego, co mówią klienci, jest to dostępność czysto teoretyczna. W salonach brakuje kart microSIM, przez co nawet, jeśli się chce — nie można korzystać ze swojego nowego telefonu.

Marcin Gruszka zapewnia jednak, że w Play problemu nie ma. Odpowiednie karty dostępne są już we wszystkich salonach firmowych operatora.

Zwykłe, używane dotąd karty SIM, mają wymiary 25 x 15 milimetrów. Wymiary Micro SIM (3FF SIM) to zaledwie 15×12 mm. Jak więc widać, nie da się stosować ich zamiennie - dlatego tak istotne dla klientów wszystkich sieci jest to, aby mogli dostać od swojego operatora kartę w odpowiednim rozmiarze.

Niestety, kart w salonach jest, jak się okazuje, za mało. W poruszającym ten temat artykule Gazety Wyborczej możemy przeczytać o efektach przeprowadzonego testu:

Obdzwoniliśmy w środę kilka sklepów Ery i Orange, by sprawdzić, na ile poważny jest problem z brakiem kart. Wynik wskazuje, że znalezienie microSIM nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. W przypadku Ery znaleźliśmy karty w Gnieźnie, jednak nie było ich w Złotych Tarasach w Warszawie ani w CH Tesco w Krakowie. W tym ostatnim punkcie otrzymaliśmy informację, że karty dotrą w czwartek za tydzień. W salonie Orange na pl. Konstytucji w Warszawie karty microSIM "powinny być", w Koninie "były na pewno", w Pabianicach usłyszeliśmy twarde: "nie ma".


Rzecznik prasowy Play zaprasza wszystkich, którzy nie mogą dostać swojej karty microSIM, do skorzystania z oferty Fioletowego Operatora. Jak pisze na swoim blogu:

wszystkich, którzy potrzebują nowych kart zapraszamy do naszych sklepów. W załączeniu lista sklepów własnych, w których znajdziecie microSIMy.


Wszystkim, którzy denerwują się brakiem dostępu do odpowiedniego formatu kart SIM, polecamy:
Jak stworzyć kartę MicroSim? [poradnik]

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8329391,Problemy_z_kartami_microSIM_do_iPhona_a_4.html

Zobacz również: LG G Watch Urbane

Podziel się:

Przeczytaj także: