LG przekonuje, że Knock Code to najlepsze zabezpieczenie telefonu. A z jakiej metody korzystacie Wy?

Dostęp do znajdujących się w pamięci telefonu danych można zablokować na wiele sposobów. Do dyspozycji są: klasyczny PIN, wzór, funkcja rozpoznawania twarzy czy czytniki linii papilarnych. LG stara się jednak udowodnić, że najlepszym rozwiązaniem jest jego Knock Code.

Knock Code to — jak już zapewne wiecie — mocno promowana przez LG funkcja pozwalająca na odblokowanie ekranu po wystukaniu na jego powierzchni zdefiniowanej wcześniej sekwencji. Producent twierdzi, że rozwiązanie to jest nie tylko wygodniejsze od innych metod, ale też bezpieczniejsze. Poniżej możecie obejrzeć serię reklam, które mają do tego przekonać.

Knock Code vs PIN

Knock Code vs wzór

Knock Code vs czytnik linii papilarnych

Knock Code vs rozpoznawanie twarzy

Oczywiście, nie da się nie zauważyć, że argumenty przeciw konkurencyjnym rozwiązaniom zostały dobrane na siłę. Ślad po odblokowaniu ekranu za pomocą wzoru można by dostrzec jedynie wtedy, gdyby ktoś chwilę wcześniej sięgnął po telefon tylko po to, by nie zrobić na nim nic, a jeśli ktoś w roli PIN-u używa daty urodzin, to pewnie i wymyślona przez niego sekwencja będzie niezbyt trudna do odgadnięcia. Niemniej jednak zgadzam się, że czyjegoś odcisku palca lub twarzy można użyć bez jego wiedzy, więc raczej nie są to rozwiązania dla kogoś, kogo życie uzależnione jest od znajdujących się na pokładzie smartfona plików.

Ja staram się nie nosić przy sobie żadnych szalenie ważnych lub potencjalnie kompromitujących danych, dlatego moim ulubionym środkiem ostrożności jest niespuszczanie telefonu z oka. Jeśli już jednak znajdę się w jakimś podejrzanym towarzystwie (np. w naszej redakcji), wtedy zadowalam się wzorem.

Ciekaw jestem, jakie Wy macie podejście do kwestii bezpieczeństwa i jakiego typu blokady preferujecie. Dajcie znać, głosując w poniższej ankiecie.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

W skrócie: Sailfish OS Saapunki dla Nexusa 4 i smartfon za 67 000 zł na wideo Business Wall of Fame - zagłosuj na najlepszą aplikację dla biznesu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Launcher 8 Pro, aplikacje do zarządzania powiadomieniami i Copa Toon 2014 Tydzień w krzywym zwierciadle: smartfon Amazonu i okup Nokii Premiera OnePlus One'a opóźniona przez urzędników i najtańszy dual-SIM w Biedronce CAT B15Q wyceniony. Ile kosztuje najtwardszy smartfon z KitKatem? W skrócie: 64-bitowy smartfon Samsunga, Polacy na głównej w App Store i koniec z Dalvikiem Techgadka #4: hej piracie, dlaczego kradniesz? STAR N9500 - telefon sprzedawany z fabrycznie preinstalowanym trojanem Nokia zapłaciła miliony euro okupu szantażystom. O co poszło? W skrócie: iPad Air 2, smartfon Amazonu i rozpakowywanie OnePlus One'a Moment - designerski smartwatch pracujący 30 dni na jednym ładowaniu zmierza na Kickstartera Samsung kupi Nuance, firmę stojącą za S Voice i... Siri? W skrócie: HTC One (E8) na wideo, Huawei Mulan i co się stanie, gdy zjesz telefon Pokaż mi swój smartfon a powiem Ci kim jesteś! Tydzień w krzywym zwierciadle: wyższy poziom imitacji W skrócie: Google Fit, nowy patent Apple'a i Galaxy Tab S na wideo W skrócie: LG G Prime, dostępność i cena G Watcha oraz mundialowy motyw graficzny dla Xperii W skrócie: OnePlus One bez zaproszeń, Galaxy 11 i parodia reklamy iWatcha iOS 8 może pozwolić na korzystanie z dwóch aplikacji naraz W skrócie: Galaxy Core Lite, Huawei Honor 6 i antyrefleksyjne szkło twórców Gorilla Glass Teoria odnośnie premier smartfonów. Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Rival Knights, Inapp Translator i Smart Launcher 2 Tydzień w krzywym zwierciadle: naj, naj, naj

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 już w Polsce wraz z toną akcesoriów. Czy warto się nimi zainteresować? #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną