Największa platforma blogowa o technologiach mobilnych – opinie, testy, recenzje, newsy.

Partner serwisu: ZAŁÓŻ BLOGA

Tablet za 99 zł? Czy warto?

GoClever Terra 70L, czyli tablet za 99 zł
GoClever Terra 70L, czyli tablet za 99 zł GoClever

Tablet za 99 zł - to brzmi co najmniej podejrzanie. Wielu osobom trudno będzie jednak przejść obojętnie obok takiej promocji.

GoClever organizuje ostatnio sporo promocji na urządzenia mobilne. W ramach jednej z nich w sklepach NeoNet za 99 zł można kupić 7-calowy tablet tego producenta - Terra 70L.

Opiera się on na dwurdzeniowym układzie z Cortexami-A5 1 GHz i grafiką Mali-400. Tania Terra wyposażona jest w 7-calowy ekran LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), 4 GB wbudowanej pamięci, Wi-Fi w standardach b, g i n, 512 MB pamięci RAM, kamerkę do wideorozmów 0,3 Mpix, slot kart microSD oraz baterię o pojemności 2800 mAh.

Podzespoły zamknięto w zgrabnej obudowie o grubości 10 mm i wadze 272 g. Niestety, odbiło się to na zastosowanym akumulatorze, który ma tylko 2800 mAh. Sprzęt działa pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, który nie został poddany większym zmianom.

Normalnie Terra 70 kosztuje nieco ponad 200 zł, więc cena została sensownie obniżona. Promocja dotyczy jednak ograniczonej liczby produktów dostępnych w salonach NeoNet, a nie oferty internetowej.

To fajna promocja jeżeli tylko szukacie tabletu, który można dać małemu dziecku, aby zająć czymś jego rączki. Jeżeli jednak potrzebujecie tabletu do grania, korzystania z aplikacji i przeglądania sieci, lepiej rozejrzeć się za czymś innym i droższym. Terra 70L nadaje się ledwie na cyfrową ramkę na zdjęcia, o bardziej wymagających czynnościach można zapomnieć.

Tablety

  • Samsung Galaxy Tab A [recenzja konkursowa #3]
  • Samsung Galaxy Tab A [recenzja konkursowa #2]

    Tablety to urządzenia, które posiadają duży ekran dotykowy. Są o wiele większe od smartfonów (ta różnica w wielkości ekranu zmniejsza się coraz bardziej; są telefony z 6 calowym ekranem oraz tablety z 7 calowym ekranem). Tablety miały zastąpić komputery stacjonarne PC. Wiadomo, nie chodziło o zamianę w dosłownym znaczeniu tego sprzętu. Tablet miał pełnić rolę urządzenia multimedialnego oraz równie dobrze sprawdzać się w grach jak i pracach biurowych. W naszym przewrotnym świecie niczego nie można dokładnie zaplanować. Komputery PC są lepsze pod względem jakości grafiki wobec konsol. Świetlana przyszłość urządzeń dotykowych nie budzi już tak dużego zainteresowania rynkowego.

  • Samsung Galaxy Tab A – o czym należy wiedzieć przed zakupem? [recenzja konkursowa #1]