HTC HD mini - pierwsze wrażenia [galeria]
Do naszej redakcji trafił wczoraj nowy smartfon HTC z Windows Mobile 6.5.3 - HD mini. Zanim na Komórkomanii pojawi się test modelu warto zapoznać się z naszą pierwszą opinią na temat młodszego brata rewelacyjnego HD2.
Do naszej redakcji trafił wczoraj nowy smartfon HTC z Windows Mobile 6.5.3 - HD mini. Zanim na Komórkomanii pojawi się test modelu warto zapoznać się z naszą pierwszą opinią na temat młodszego brata rewelacyjnego HD2.
[url=http://komorkomania.pl/18160,htc-hd-mini-w-naszych-rekach]HTC HD mini – prezentacja [wideo]
[/url]
HD mini prezentuje się bardzo dobrze. Model jest kompaktowy, lekki i nawet kobiety nie powinny mieć najmniejszych problemów z obsługą go jedną ręką. Cały przedni panel modelu został pokryty warstwą hartowanego szkła, a żółte "wnętrze" smartfona osłania pokrywa, wykonana z gumowanego plastiku, dzięki czemu modelu pewnie leży w dłoni. Nie zabrakło także metalowych wstawek, w postaci: osłony przedniego głośnika, kontrolerów głośności, osłony aparatu i głośnika oraz czterech charakterystycznych śrub, które spajają całość. Jeżeli chodzi o wykonanie to, poza dotykowymi przyciskami (działają dość sprawnie), ciężko przyczepić się do czegokolwiek - obudowa jest bardzo estetyczna, dobrze spasowana i nie trzeszczy.
HD mini to drugi, po HD2, Windows Phone tajwańskiej firmy, wyposażony w ekran pojemnościowy z obsługą multitouch (dotyk działa poprawnie). Wyświetlacz ma 3,2-cala i pracuje w rozdzielczości HVGA (320 x 480). Mimo iż, w przeciwieństwie do Legenda, nie został on wykonany w technologii AMOLED, jakość wyświetlanego obrazu stoi na przyzwoitym poziomie - jest on ostry, czytelny a kolory są dobrze odwzorowane. Od razu zaznaczę, że ze względu na nietypową rozdzielczość ekranu (HVGA) na HD mini nie będziemy mogli odpalić sporej części aplikacji pisanych pod Windowsa Mobile. Jak dużej? O tym postaram się napisać już za kilka dni.
Model działa pod kontrolą najnowszej wersji Windowsa Mobile - 6.5.3, która przynosi kilka ciekawych zmian w porównaniu do wersji 6.5. Najważniejsze z nich to: możliwość dowolnej zmiany położenia ikon w menu Start, przesunięcie paska zadań na dolną część ekranu oraz usprawnienie interfejsu aplikacji systemowych i ustawień pod kątem lepszej obsługi dotykiem (ikony X i suwaki są teraz dużo większe). Windows Phone'a oparto na procesorze Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 600MHz i wyposażono w 384MB pamięci RAM. Muszę przyznać, że układ daje radę, gdyż system chodzi szybko i sprawnie. Niemniej, daleko mu do, opartego na Snapdragonie, HTC HD2
To co na początku rzuciło mi się jeszcze w oczy to nieco zmodyfikowany (pod rozdzielczość HVGA) interfejs HTC Sense. Zabrakło w nim funkcji Cover Flow w galerii i odtwarzaczu, ale za to został on wzbogacony o Menadżera Zadań na pasku notyfikacji oraz nowy ekran blokady (HD mini odblokowuje się poprzez przesunięcie paska z godziną w dół). Ponadto, w modelu znajdziemy te same karty, co w HD2 (wraz z animacjami pogodowymi).
Szczegółowy test modelu i porównanie z HTC HD2 pojawią się wkrótce (w ciągu 10-12 dni). Zanim to nastąpi zapraszam do małej galerii zdjęć HD mini: