Jak wytrzymałe jest szkło szafirowe z iPhone'a 6?

Atrapy zdradzające wygląd iPhone'a 6 mogliśmy już obejrzeć na niezliczonej ilości filmów i zdjęć. Pora rzucić okiem na materiały, z których zostanie wykonany.

Przedni panel iPhone'a 6

Przedni panel iPhone'a 6 (youtube.com)

Przecieki jakoby Apple do produkcji nowej generacji smartfona miałoby użyć szkła szafirowego krążą po sieci nie od dziś. Początkowo jednak pojawiały się głównie w kontekście wariantu 5,5-calowego, podczas gdy wciąż nie było do końca jasne, czym chroniony będzie wyświetlacz 4,7-calowca. Teraz mamy potwierdzenie, że w przypadku mniejszej wersji również będzie to szkło szafirowe.

Przedni panel iPhone'a 6 trafił w ręce amerykańskiego vlogera MKBHD, który postanowił przeprowadzić kilka testów wytrzymałościowych. Ciekawi rezultatów? Zachęcam do obejrzenia poniższego wideo.

Jak widać, panelowi niestraszne było spotkanie ani z kluczami, ani nawet z nożem. Ponadto Marques Brownlee nawet przy użyciu siły nie był w stanie złamać go na pół, co — biorąc pod uwagę grubość (a raczej cienkość) tafli szła — wygląda imponująco. Nie mniej imponująca jest jego przejrzystość. To wszystko daje nam 100-procentową pewność, że mamy do czynienia ze szkłem szafirowym, które dotychczas używane było przez Apple'a do chronienia obiektywu aparatu i przycisku Home iPhone'a 5s.

MKBHD porównał również przedni panel iPhone'a 6 z jego atrapą, dzięki czemu mamy kolejne potwierdzenie, że właśnie takimi gabarytami będzie się cechował kolejny smartfon Apple'a. Dotychczas sporo osób uważało, że wspomniane atrapy zostały spreparowane, ale chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że przygotowanie fałszywki z użyciem szkła szafirowego byłoby równie trudne (niemożliwe?), co bezsensowne.

Wygląda zatem na to, że producenci folii ochronnych do iPhone'ów mogą już powoli zacząć rozglądać się za jakimś innym biznesem.

Źródło: MKBHD

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

W skrócie: Surface Mini, Nexus 8 i Galaxy Note 4 Produkcją iPhone'a 6 zajmą się roboty Tydzień w krzywym zwierciadle: Nokia by Microsoft i LG G3 (nie)mini Samsung Gear Fit to słaba opaska do lifeloggingu, ale świetny smartwatch W skrócie: historia designu LG G3, Nokia X2 na wideo i Facebook Messenger na iPada 4 certyfikowane w Brukseli szkolenia, dzięki którym zostaniesz ekspertem w IT. Teraz ostatnie miejsca z dofinansowaniem Samsung znowu nabija się z iPhone'a. Za co tym razem? Samsung Galaxy F na kolejnym zdjęciu. Jednak aluminium? W skrócie: iPhone 6 na Placu Czerwonym, Galaxy S5 Prime na wideo i 6-calowy phablet za 600 zł W skrócie: przedni panel iPhone'a 6, pieczona Moto X i bezużyteczny Galaxy Gear Android L będzie lekarstwem na baterie? Wyniki testu porównawczego z KitKatem są imponujące Wybieramy tani smartfon. Android czy Windows Phone? Piekło zamarzło. Swift G jednak z KitKatem? W skrócie: nowe systemy Google'a bez nakładek, Chińczycy śmieją się z Samsunga, Android L vs KitKat LG G3 Beat - mniejszy (ale nie mały) wariant flagowca Windows Phone 8.1 dla wszystkich już na początku lipca Nokia jednak nie umrze. Microsoft zmienia decyzję Tydzień w krzywym zwierciadle: kartonowe okulary i (nie)najlepszy smartfon z Androidem Zegarek z Android Wear za 99 dolarów. Za to lubię Asusa W skrócie: LG G3 w promocji, Galaxy F i czarny HTC One (M8) Android L na wideo LG G Watch i Samsung Gear Live - rusza sprzedaż zegarków z Androidem Wear Android One - smartfon z najnowszą wersją systemu i szybkimi aktualizacjami za mniej niż 100 dolarów Czym inspirował się Google, tworząc Material Design?

Popularne w tym tygodniu:

LG V30 będzie petardą. Lepszy aparat i technologia znana z Nintendo Switch zapowiedziane Galaxy Note 9 z alkomatem? To niegłupi pomysł, ale plany Samsunga mogły zostać źle zrozumiane #wSkrócie: iPhone 7s na wideo i zdjęciach oraz Samsung Internet dla każdego #wSkrócie: wyróżnienia EISA 2017-2018, Samsung Gear Fit 2 Pro i nowe ikony w iOS 11 Sony Xperia XZ1: wyciekają zdjęcia, specyfikacja i jedna tajemnicza nowość Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie plotek i przecieków LG V30 - producent ujawnia kluczowe funkcje #wSkrócie: Pixel 2 na wizualizacjach, atrapa iPhone'a 8 na wideo i Carmageddon: Crashers Huawei Mate 10 na zdjęciach, czyli internet znów dał się nabrać YotaPhone 3 z dwoma ekranami w rozsądnej cenie. Nie można było tak od razu? Nowe iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem? Mam nadzieję, że Apple wynajdzie je na nowo #wSkrócie: LG V30 Plus, zdjęcie i specyfikacja Moto X4 oraz OnePlus 5 w horrorze