4G LTE startuje w Play. Fajnie, że jest i to w zasadzie tyle

Jest już prawdziwe 4G w sieci Play. Wczoraj operator oficjalnie uruchomił ofertę LTE i wprowadził odświeżone taryfy Play Online.

PLAY 4G LTE

PLAY 4G LTE (play)

Play Online 4G LTE

Fioletowy operator już wcześniej zaprezentował nowe Formuły Unlimited wykorzystujące 4G LTE, a wczoraj przyszedł czas na Play Online. Użytkownicy w standardowej ofercie przenośnego Internetu mogą wybrać jedną z czterech taryf. Wysokość miesięcznego zobowiązania wynosi w nich odpowiednio 29,99 zł, 49,99 zł, 59,99 zł i 69,99 zł.

W najtańszej opcji nowi klienci otrzymają pakiet 4 GB, a obecni 5 GB. W pozostałych taryfach poza większymi pakietami danych dostępny jest nielimitowany transfer danych po LTE przez 6 miesięcy. W dwóch najdroższych opcjach klienci dostają dodatkowo pakiet Nocny Transfer (szczegóły poniżej).

Drugą nową opcją jest Domowe WiFi z trzema taryfami do wyboru: 59,99 zł, 69,99 zł i 99,99 zł. W każdej z nich klienci dostają pakiet Nocny Transfer i nielimitowany dostęp do LTE przez 6 miesięcy (do wykorzystania 200 GB), mogą też dokupić router. Wielkość pakietu danych waha się od 18 GB do 50 GB (20–55 GB dla obecnych klientów).

Szczegóły oferty przenośny internet

Play wprowadza również opcję Zestaw 2 w 1, w ramach której na jednej umowie dostępne będą dwa urządzenia i dwie karty SIM. Zwiększone są w niej również pakiety danych, a Nocny Transfer i nielimitowany transfer po LTE przez 6 miesięcy dostępne są w standardzie.

Szczegóły oferty domowe WiFi

Operator ma oferować dodatkowo 6 miesięcy za 0 zł klientom, którzy korzystają obecnie z Internetu innego niż Play. W ofercie pojawi się oczywiście parę nowych routerów 4G oraz tabletów wspierających LTE (m.in. Galaxt Tab 10.1 3 LTE).

Szczegóły oferty zestaw 2 w 1

Zobacz również: Gdzie Lego nie może tam Minecrafta pośle

Nowe Play Online na kartę

Play wprowadza także nowe startery Play Online na kartę:
— 500 MB za 9 zł na 7 dni,
— 2 GB za 19 zł na 14 dni.

Można będzie na nich aktywować nielimitowane LTE. Pakiet ten pozwala na nielimitowany transfer i jest ważny przez cały okres ważności konta. Po jego wygaśnięciu internet LTE bez limitu można aktywować bezpłatnie na 30 dni. Warunkiem jest posiadanie 30 zł na koncie. Prędkość 4G LTE jest ograniczona do 15 Mb/s.

Szczegóły oferty prezentują się następująco:

Szczegóły oferty Play Online na kartę

Osoby chcące przetestować LTE w Play mogą skorzystać z darmowego startera (dostępny w salonach Play i e-sklepie). Zapewni on pakiet 300 MB, a jego ważność to 3 dni. Nie zabraknie też dedykowanego zestawu z modemem 4G (ZTE MF823), starterem 2 GB i nielimitowanym LTE w cenie 279 zł.

Oferty mogłyby być lepsze, ale najważniejsze, że LTE w Play już jest

Nowe oferty Play Online nie powalają na kolana i obecnie niewiele przemawia za tym, żeby przechodzić na nie ze starszych taryf. Obecni klienci również mogą bowiem korzystać z łączności LTE, a jedyną różnicą jest brak dostępności promocji z 6-miesięcznym nielimitowanym transferem w ramach 4G LTE. Samo LTE jest poza tym ograniczone (do 5 Mb/s w tańszych ofertach i 30 Mb/s w najwyższych) i dostępne w wybranych miastach, a korzystanie z niego zwykle wiąże się z wymianą modemu (dodatkowe opłaty).

Trzeba jednak przyznać, że wprowadzenie LTE przez Play to ważne wydarzenie zarówno dla operatora, jak i wszystkich użytkowników. Technologia ta upowszechnia się na naszym rynku. Mam nadzieję, że zgodnie z planem Playowi uda się do końca roku wprowadzić 4G LTE w 56 miastach.

Warto podkreślić, że fioletowi dogadali się z firmą Apple, dzięki czemu iPhone'y i iPady będą obsługiwać 4G LTE. Trzeba poczekać do grudnia, ale dla zainteresowanych nie powinien to być żaden problem.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

W skrócie: Jolla Phone w listopadzie, BlackBerry Z30 w Orange i LG Nexus G Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika W skrócie: Moto G na wideo, Samsung Galaxy Core Plus i wstrzymanie aktualizacji dla Galaxy S III 8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną Zbliża się premiera Moto G5S+ i Moto X4. Oto nowe informacje