Telefon dla seniora - przegląd

Jeszcze rok temu ze świecą w ręku można było szukać w Polsce telefonów skierowanych do osób starszych. Przez ostatnie 12 miesięcy wiele się jednak zmieniło. Producenci zaczęli zwracać uwagę na ważne dla seniorów funkcje, czego owocem jest coraz więcej dostępnych modeli. Przyjrzyjmy się, jakie komórki dla seniorów można znaleźć w Polsce.

Telefony dla seniora dostępne u polskich operatorów:

EmporiaTALK

Telefon z serii Talk firmy Emporia to model idealny dla osób starszych. Komórka została wyposażona tylko w niezbędne klawisze. Funkcje w telefonie wybierane są za pomocą przycisków znajdujących się z boku obudowy. Emporia Talk posiada ergonomiczną klawiaturę oraz ekran z dużą czcionką. Ciekawą opcją telefonu jest także wbudowana latarka.

Dostępność u operatora:

— Plus – w abonamencie 25zł miesięcznie telefon kosztuje 19zł

Najtaniej w sklepie internetowym:

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

- qblack.pl 347,73zł + 14zł przesyłka

EmporiaTALK Premium

Telefon Talk Premium jest rozwiniętą wersją standardowego modelu V20. Komórka różni się od swojego poprzednika wysuwaną klapką, na której można zapisać ręcznie 5 najważniejszych numerów.

Dostępność u operatora:

— Era – od 1zł

Najtaniej w sklepie internetowym:

- komoorki.pl439zł + 25zł przesyłka

ZTE S302

Model firmy ZTE, który do złudzenia przypomina telefony Maxcom MM400 oraz Emporia TELME C110, to kolejna komórka dla seniorów. Telefon oferuje głównie duże, wygodne klawisze, alarmowy przycisk SOS umieszczony z tyłu obudowy, wbudowaną latarkę oraz radio FM.

Dostępność u operatora:

— Plus – w abonamencie 25zł miesięcznie telefon kosztuje 1zł

— Orange – w abonamencie 25zł miesięcznie telefon kosztuje 49zł w salonie lub 19zł w sklepie internetowym

myPhone 1050 simply

Komórka firmy myPhone skierowana do seniorów przypomina w wyglądzie model ZTE S302. Telefon również posiada ergonomiczne klawisze i ekran z dużą czcionką. Z tyłu obudowy znajdziemy klawisz SOS. Jest także latarka.

Dostępność u operatora:

— Play – na zamówienie – w abonamencie 25zł miesięcznie telefon kosztuje 1zł

Najtaniej w sklepie internetowym:

- zadowolenie.pl223zł + 19zł przesyłka

Inne telefony dla seniora dostępne na polskim rynku:

EmporiaLIFE Plus

Linia LIFE firmy Emporia to dwa atrakcyjne modele telefonów łączące w sobie nowe rozwiązania technologiczne oraz wygodę obsługi ważną dla osób starszych. Obie komórki to tak zwane slidery, czyli telefony z wysuwaną klawiaturą. Urządzenia zostały wyposażone w duże, czytelne ekrany, ergonomiczne klawisze oraz alarmowe przyciski SOS. EmporiaLIFE Plus jest modelem bardziej zaawansowanym oferującym tryb głośnomówiący oraz klawisze z boku obudowy ułatwiające dostęp do funkcji głośnomówiącej, budzika oraz latarki.

Najtaniej w sklepie internetowym:

— EmporiaLIFE Plus – profi24.pl553zł + 19zł przesyłka

myPhone 1070 chiaro

Model chiaro należący do linii Simple Life producenta to jeden z najładniejszych telefonów skierowanych do seniorów. Komórka przypomina wyglądem ZTE S302 i myPhone 1050, ale charakteryzuje się ciekawszą i bardziej stylową obudową. W specyfikacji modelu znajdziemy między innymi funkcję SOS ze specjalnym klawiszem z tyłu obudowy, szybkie wybieranie 10 numerów, radio FM, latarkę, budzik oraz tryb głośnomówiący.

Najtaniej w sklepie internetowym:

- zadowolenie.pl283zł + 19zł przesyłka

Doro HandleEasy 330

Telefon HandleEasy 330 tylko na pozór wygląda jak wiele innych modeli skierowanych do osób starszych (ZTE S302, myPhone 1050). Komórka w odróżnieniu od rywali posiada kolorowy wyświetlacz, polifoniczne dzwonki, wibrację. Dostępna jest w dwóch wersjach: w białej i czarnej obudowie.

Dostępność:

— pixmania.pl – wersja czarna 509zł, wersja biała 511zł, przesyłka od 39zł

Maxcom MM500BB

Jak już pewnie zauważyliście telefony dla seniorów nie różnią się za wiele zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Maxcom MM500BB posiada kilka cech wyróżniających go w swojej kategorii: lampkę sygnalizującą połączenie przychodzące, funkcję głośnomówiącą, trzy programowalne przyciski szybkiego wyboru oraz notatnik z tyłu telefonu, na którym można zapisać ręcznie numery telefonów.

Dostępność:

- Vobis299zł

http://komoorki.pl//index.php?products=product&prod_id=27

Źródło: CeneoNokautSkąpiecPlusEraOrangePlay

Podziel się:

Przeczytaj także: