Szybki start z iPhonem cz. 4: App Store

Szybki start z iPhonem cz. 4: App Store

appstore-logo
appstore-logo
Krystian Bezdzietny
09.01.2010 11:00, aktualizacja: 09.01.2010 12:00

Jedną z integralnych części iTunes Store jest znany wszystkim AppStore, czyli internetowe miejsce, z którego możemy ściągać gry i aplikacje dla iPhone'a. To tutaj stacjonują najgłupsze aplikacje, jakie powstały na urządzenia mobilne. To właśnie w tym miejscu znajdziemy najlepsze komórkowe nawigacje czy imponujące gry, obok których nie sposób przejść obojętnie. To Ap pStore odnotował ponad 3-miliardów pobrań aplikacji w 77 krajach. Te informacje bez wątpienia robią wrażenie. iPhone bez dostępu do Sklepu z aplikacjami nie jest już iPhonem. Tuż po zakupie urządzenia, nabywcy po prostu nie orientują się, jak uzyskać dostęp do App Store. Pomożemy rozwiązać ten problem, prezentując poradnik, jak rozpocząć korzystanie z App Store.

Jedną z integralnych części iTunes Store jest znany wszystkim AppStore, czyli internetowe miejsce, z którego możemy ściągać gry i aplikacje dla iPhone'a. To tutaj stacjonują najgłupsze aplikacje, jakie powstały na urządzenia mobilne. To właśnie w tym miejscu znajdziemy najlepsze komórkowe nawigacje czy imponujące gry, obok których nie sposób przejść obojętnie. To Ap pStore odnotował ponad 3-miliardów pobrań aplikacji w 77 krajach. Te informacje bez wątpienia robią wrażenie. iPhone bez dostępu do Sklepu z aplikacjami nie jest już iPhonem. Tuż po zakupie urządzenia, nabywcy po prostu nie orientują się, jak uzyskać dostęp do App Store. Pomożemy rozwiązać ten problem, prezentując poradnik, jak rozpocząć korzystanie z App Store.

Pomimo tego, że iTunes doskonale kieruje całym procesem zakładania konta, jak i działaniami w App Store, to jednak na początku mogą pojawić się trudności, którym chcemy zaradzić. W związku z tym prezentujemy cały proces krok po kroku, jak zarejestrować się w App Store, jak ściągać i instalować aplikacje w iPhonie, czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę. Przejdźmy zatem do meritum.

Zakładanie konta w App Store

Podstawą jakiegokolwiek działania jest zainstalowanie na komputerze programu iTunes (Minimalnie w wersji 7.7. Ostatnia wersja 9.0.2 do ściągnięcia stąd), sprawne połączenie iPhone'a lub iPoda Touch z komputerem oraz dostęp do Internetu. My będziemy zakładać konto dla użytkowników bez karty kredytowej, dzięki czemu wszystko pójdzie sprawnie i szybko. Opcję karty kredytowej można w późniejszym czasie skonfigurować, więc nic nie przepada. Zacznijmy więc.

  1. Otwieramy iTunes i wchodzimy w zakładkę* iTunes Store*.
  2. Przesuwamy okno iTunes Store w prawą stronę, aby widzieć tabelkę* Free Apps*. Wybieramy tutaj jedną, obojętnie jaką aplikację i klikamy Free.
  3. Wciśnięcie *Free *spowoduje wyświetlenie okna logowania do Sklepu. Wybieramy tutaj przycisk Utwórz nowe konto.
  4. Przy następnym komunikacie, jakim będzie powitanie w sklepie iTunes
  5. wybieramy przycisk Continue, a następnie akceptujemy Warunki korzystania.
  6. W tym punkcie definiujemy dane naszego konta, którym będziemy posługiwać się w Sklepie**. Ważne jest, aby wszystkie dane były prawdziwe**. Na końcu oczywiście wciskamy Continue.
  7. Kolejny etap wypełniania danych. W tym oknie nasze dane również muszą być prawdziwe. Jako metodę płatności wybieramy None.
  8. Konto zostało pomyślnie założone! Ostatnim etapem jest potwierdzenie aktywacji konta, poprzez kliknięcie w link otrzymany mailem.
  9. Jeśli konto zostanie aktywowane i wszystko pójdzie tak, jak powinno, to zostaniemy od razu przekierowani do programu iTunes, gdzie powita nas ekran logowania do Sklepu. Wypełniamy stosowne pola danymi, jakie wpisywaliśmy w punkcie 5 i wybieramy Sign In.
  10. Poniższy komunikat oznacza, że cały proces tworzenia konta mamy za sobą i możemy przejść do korzystania ze Sklepu.

Ściąganie i instalowanie aplikacji

Skoro staliśmy się już posiadaczami konta w App Store, to należy je wypróbować, czyli ściągnąć jakąś aplikację! Zalążek tajemnicy ściągania przedstawiłem w punkcie 2 powyższego poradnika, niemniej tym razem przywiążę do tego więcej uwagi. Ponieważ założyliśmy konto bez przyspianej karty kredytowej, możemy ściągać jedynie bezpłatnie aplikacje, a następnie je instalować. Jak tego dokonywać?

  1. Po upatrzeniu aplikacji, klikamy na znajdujący się pod jej grafiką przycisk Free App.
  2. Zadanie zostanie dodane do listy pobierań iTunes Store, co zasygnalizuje zakładka po lewej stronie iTunes - Pobieranie.
  3. Gotowe! Aplikacja została ściągnięta! Jeśli nie jesteśmy pewni co do jej pomyślnego pobrania, wejdźmy w zakładkę Programy, po lewej stronie iTunes i znajdźmy ikonę naszego nowo ściągniętego produktu. Jeśli się tam znajduje, to **przechodzimy do zainstalowania go w iPhonie. **W tym celu klikamy na nasz telefon w sekcji iTunes Urządzenia, a następnie wybieramy zakładkę Programy.
  4. Znajdujemy na liście programów pozycję, którą niedawno ściągnęliśmy, a następnie ją zaznaczamy.
  5. Klikamy na przycisk Synchronizuj w prawym dolnym rogu iTunes i czekamy, aż program zakończy proces. Po jego ukończeniu na pulpicie iPhone'a zawita nasza nowa aplikacja.

Powiązanie karty płatniczej z kontem iTunes Store

Zakładam, że po jakimś czasie ściąganie tylko bezpłatnych aplikacji stanie się nudne i zechcemy sięgnąć po te, za które trzeba zapłacić. Aby jednak móc tego dokonać, należy do naszego konta przypisać kartę płatniczą. W tym celu:

  1. Wchodzimy w zakładkę Sklep, a następnie Pokaż moje konto.
  2. Gdy iTunes przejdzie do następnego okna, wybieramy Edit Payment Information.
  3. Zostaniemy przekierowani do strony, gdzie edytujemy metodę płatności. Wybieramy tutaj rodzaj naszej karty, podajemy jej numer, kod zabezpieczający i datę wygaśnięcia.
  4. Jeśli wszystkie dane zostaną poprawnie wprowadzone, wciskamy *Done *i jesteśmy z powrotem na stronie z danymi naszego konta. Od tej pory możemy już bezproblemowo kupować gry i aplikacje w App Store.

Utworzyliśmy konto, ściągnęliśmy aplikacje i zainstalowaliśmy w iPhonie. Wniosek: wszystko działa tak, jak należy, a my znaleźliśmy się w gronie szczęśliwców mających dostęp do App Store.

Uwagi

  • Nie wszystkie aplikacje, o których przeczytamy w Sieci dostępne są w polskim oddziale App Store. Developer wybiera, dla jakich krajów ma być dostępny jego produkt. Przypuśćmy w oddziale USA znajdziemy aplikację Shazam, a w polskim nie. Oczywiście mamy na to lekarstwo.
  • Należy pamiętać o tym, że z jednym kontem iTunes Store możemy autoryzować jedynie 5 komputerów.
  • My - Polacy - nie mamy dostępu do pełnych zasobów iTunes Store, a jedynie jego omawianej części - App Store. Nie możemy ściągać utworów, filmów itd.
  • Jeśli nie mamy karty kredytowej, a chcielibyśmy zakupić jakąś aplikację, można skorzystać z tzw**. iTunes Gift Cards** (więcej informacji pod tym adresem).
  • Można używać kilku kont App Store, a co za tym idzie - wszystkie aplikacje zakupione na różnych kontach można instalować w iPhonie. Nieważne jest, za pośrednictwem którego konta zostały one ściągnięte.
  • Aby usunąć zainstalowaną aplikację z iPhone'a wystarczy odznaczyć ją przed synchronizacją na liście programów (patrz punkt 3). Drugim sposobem, jakim można usunąć aplikację już z poziomu iPhone'a, to przytrzymanie jej ikonki palcem przez 2 sekundy, a następnie wciśnięcie krzyżyka.
  • Do rachunku konta iTunes przypisywane są wszystkie ściągnięte aplikacje. Nie musimy się zatem obawiać sytuacji, w której to zakupimy aplikację, przeinstalujemy system i ją tracimy. Wystarczy ściągnąć ją jeszcze raz - nic za to nie zapłacimy.
  • iTunes automatycznie sprawdza aktualizacje dla programów, które znajdują się w naszej bibliotece. O każdych dostępnych uaktualnieniach jesteśmy na bieżąco informowani.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)