Android Market - najlepsze programy (cz. 2)

Android Market - najlepsze programy (cz. 2)

android
android
Jan Bilstrub
25.11.2009 12:21, aktualizacja: 25.11.2009 13:21

W Android Markecie codziennie pojawiają się setki nowych aplikacji. Znajdziemy wśród nich takie perełki jak widżet informujący o najnowszych odcinkach boliwijskiej edycji Brzyduli lub program dobierający odpowiednią litanię do pory dnia.

Na szczęście, nie wszystko w Markecie kierowane jest do tak wyspecjalizowanego grona odbiorców. Poniżej znajdziecie 15 aplikacji, których wspólną cechą jest funkcjonalność.

W Android Markecie codziennie pojawiają się setki nowych aplikacji. Znajdziemy wśród nich takie perełki jak widżet informujący o najnowszych odcinkach boliwijskiej edycji *Brzyduli *lub program dobierający odpowiednią litanię do pory dnia.

Na szczęście, nie wszystko w Markecie kierowane jest do tak wyspecjalizowanego grona odbiorców. Poniżej znajdziecie 15 aplikacji, których wspólną cechą jest funkcjonalność.

  1. **Palringo **- Mobilny komunikator
  2. Handcent SMS*** - *alternatywny program do obsługi SMS
  3. aContacts*** - *alternatywna książka adresowa
  4. Advanced Task Killer -* Menadżer procesów*
  5. Linda File Manager* - Menadżer plików*
  6. SIPdroid* - Aplikacja do obsługi VoIP*
  7. PdaNet* - Program umożliwiający wykorzystywanie telefonu jako modemu*

Część druga (Komórkomania):

  1. Bluetooth File Transfer* - Umożliwia transfer plików i kontaktów za pośrednictwem Bluetooth*
  2. Dolphin Browser* - Alternatywna przeglądarka internetowa*
  3. Phonalyzr* - Narzędzie do monitorowania kosztów połączeń*
  4. WatchDroid* - Aplikacja umożliwiająca odnalezienie zgubionego / skradzionego telefonu*
  5. Layar* - Mapa korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości*** **
  6. Babbler* - Aplikacja do Facebooka*
  7. AugSatNav* - Nawigacja korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości*
  8. Shazam* - Program rozpoznający piosenki odtwarzane z dowolnego źródła*

Bluetooth File Transfer

Umożliwia transfer plików i kontaktów za pośrednictwem Bluetooth

Jest to kolejna aplikacja uzupełniająca, co tu dużo mówić, frustrujące braki Androida. Program umożliwia przesyłanie plików za pośrednictwem Bluetooth. Mała rzecz a cieszy! Bluetooth File Transfer nie wymaga rootowania systemu. Obsługuje protokoły FTP i OPP. Pozwala zarówno na wysyłanie, jak i odbieranie plików, a w najnowszej wersji także na przekazywanie kontaktów. Niestety, komunikacja na osi Android – Android nie działa jak należy.

Dolphin Browser

Alternatywna przeglądarka internetowa

Ciekawa alternatywa dla standardowej przeglądarki. Jej wielkimi zaletami są zakładki oraz obsługa gestów. Działa dość szybko i stabilnie (choć testuję ją zbyt krótko, by móc powiedzieć to z całą pewnością). Uważam jednak, że pod pewnymi względami domyślna przeglądarka jest wygodniejsza w obsłudze. Mam tu na myśli przybliżanie/oddalanie i podgląd całej zawartości strony. Niemniej, warto program przetestować.

Phonalyzr

Narzędzie do monitorowania kosztów połączeń

Jest to jedna z wielu dostępnych w Markecie aplikacji ułatwiających monitorowanie kosztów połączeń. Phonalyzr zlicza wykonywane połączenia w danym okresie rozliczeniowym. Zebrane dane prezentuje na różnego typu wykresach (najpopularniejsze numery na podstawie ilości minut / ilości połączeń, odebrane vs nieodebrane połączenia, przychodzące vs wychodzące, liczba wykonanych telefonów zależnie od pory dnia itp.).

WatchDroid

Aplikacja umożliwiająca odnalezienie zgubionego / skradzionego telefonu

WatchDroid w pewnych okolicznościach (niestety mało przyjemnych) może okazać się najważniejszą aplikacją jaka wylądowała w pamięci telefonu. Program umożliwia odnalezienie zaginionego lub skradzionego telefonu. Wysyłając SMS-a z dowolnego aparatu z odpowiednią komendą, można zmusić telefon do dzwonienia nawet gdy jest wyciszony, lub sprawdzić jego położenie (przy wykorzystaniu GPS-u lub sieci komórkowej). W wersji płatnej dostępne są także bardziej zaawansowane opcje.

Layar

Mapa korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b64_16K2e08[/youtube]

Jest to bardzo ciekawa aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość. Po uruchomieniu włączona zostaje kamera, a na ekranie poza przechwytywanym przez nią obrazem wyświetla się siatka. Wystarczy zdefiniować filtr i w wirtualnej przestrzeni zostaną umieszczone pinezki odsyłające do wyszukiwanych obiektów. Dzięki tej aplikacji z łatwością można odnaleźć dobrą restaurację, ciekawe zabytki lub konkretne miejsce. Co więcej, program wyświetli mapę dojścia lub poda numer telefonu interesującego nas obiektu (pod warunkiem, że został on wprowadzony w Google Maps). Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych aplikacji z jakimi miałem styczność. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie.

Babbler

Aplikacja do Facebooka

Niestety, nie każdy właściciel telefonu z Androidem dostał w standardzie aplikację do obsługi Facebooka (pozdrawiam użytkowników HTC Hero). Na szczęście, każdy może ściągnąć Babblera – jedną z najlepszych aplikacji do korzystania z bardzo popularnego serwisu społecznościowego. Program obsługuje wszystkie potrzebne funkcje. Działa szybko i w miarę stabilnie. Bez wątpienia jest to pozycja godna uwagi.

AugSatNav

Nawigacja korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości

Jest to kolejny program korzystający z rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki niemu z łatwością trafimy do celu. Po zdefiniowaniu adresu, do którego chcemy dojść lub dojechać, zostaje włączona kamera, a na ekranie pojawia się strzałka, która precyzyjnie prowadzi wytyczoną trasą.

Shazam

Program rozpoznający piosenki odtwarzane z dowolnego źródła

*

Większość użytkowników Androida z pewnością miała już okazję zapoznać się z tym programem. Dzięki niemu z łatwością zidentyfikujemy piosenkę, która właśnie leci w radio. Wystarczy przystawić telefon do głośnika. Po kilku sekundach na ekranie wyświetli się tytuł piosenki oraz wykonawca. W tym miejscu warto wspomnieć także o Midomi. Program nie tylko rozpoznaje piosenki z głośnika, ale także potrafi zidentyfikować melodie nucone lub śpiewane do telefonowego mikrofonu. Niestety, w przeciwieństwie do Shazam, Midomi nie jest darmowe.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)