Dwa programy do skanowania kodów kreskowych (Android)

Pomysł polegający na wykorzystaniu telefonów z wbudowanymi kamerami cyfrowymi w celu skanowania kodów kreskowych umieszczonych na produktach nie jest nowy. Pojawił się on co najmniej kilka lat temu, wraz z pierwszymi aplikacjami przeznaczonymi właśnie do tego celu.

Opisywaną technologię można wykorzystać między innymi w celu szybkiego porównywania cen produktu w różnych sklepach. Poza tym pozwala ona także na szybkie odnalezienie w internecie opinii o przedmiotach, które chcemy zakupić.

Wszystkie te czynności można wykonać bezpośrednio w sklepie ? o ile tylko posiadamy skaner kodów kreskowych. Użytkownicy telefonów z systemem Android mają do wyboru kilka takich aplikacji. Dwie z nich warte są szczególnej uwagi:

  • ShopSavvy ? wspomniałem go niedawno, przy okazji opisywania perypetii twórców tego programu związanych z przygotowywaniem wersji dla Windows Mobile. Aplikacja pozwala na błyskawiczne porównanie cen produktu w różnych sklepach. W tym celu ShopSavvy wykorzystuje łącze internetowe.
  • CompareEverywhere ? mniej przydatny program, za to bardziej wyspecjalizowany. Wyszukuje informacje oraz recenzje książek i płyt, głównie za pośrednictwem księgarni Amazon. Porównuje też ceny, niestety tylko w zagranicznych sklepach internetowych. Prezentację CompareEverywhere można obejrzeć na filmie zamieszczonym ponad tym wpisem.

Źródło: ShopSavvy, CompareEverywhere

Zobacz również: Appshaker 102

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze