Plus.pl - naliczyło opłatę? Złóż reklamację

plus - zmiany regulaminu

plus - zmiany regulaminu

Serwis Plus.pl dostępny przez przeglądarkę internetową, dla klientów sieci Plus jest bezpłatny. Można więc dowolnie długo z niego korzystać i nie martwić się o stan konta — opłaty za transmisję danych nie są dopisywane do konta użytkownika.

W tym miesiącu jednak wielu abonentów tego operatora mocno się zdziwiło: za przeglądanie wap.plus.pl zaczęła być pobierana jest normalna opłata tak, jakby ta strona nie była już darmowa.

Warto więc przeanalizować fakturę za okres rozliczeniowy, który obejmował 9–11 lipca 2009r.

Korzystanie ze stron Plus.pl jest na mocy przedłużonej w styczniu tego roku promocji, darmowe dla wszystkich klientów sieci komórkowej należącej do Polkomtela. Już w grudniu 2008 operator ogłosił, że jego klienci aż do odwołania nie będą ponosili kosztów transmisji danych podczas przeglądania w telefonach mobilnego serwisu wap.plus.pl.

W okolicach 10 lipca jednak użytkownicy sieci zaczęli informować na forach dyskusyjnych, że bez żadnego ostrzeżenia opłaty zaczęły być jednak pobierane. Wertowano regulamin i stronę sieci Plus, nie znaleziono jednak niczego, co mogłoby być tym "odwołaniem" promocji.

Oczywiście teraz wiadomo już, że naliczanie opłat za transmisję danych podczas korzystania z Plus.pl było spowodowane przejściowymi problemami technicznymi operatora i problem usunięto 11 lipca.

Klienci Plusa, którzy w feralnym terminie korzystali z serwisu, mogą teraz składać reklamacje dotyczące nienależnego naliczenia im za to opłat. Warto sprawdzić dokładniej fakturę za usługi telekomunikacyjne — i w razie zauważenia tej opłaty, jak najszybciej złożyć reklamację u swojego operatora.

Zobacz również: LG G Watch Urbane

Podziel się:

Przeczytaj także: