Rozwiązanie najpopularniejszych problemów po aktualizacji do OS X 10.5.7

Rozwiązanie najpopularniejszych problemów po aktualizacji do OS X 10.5.7

osx10571
osx10571
Paweł Cebula
18.05.2009 10:00, aktualizacja: 18.05.2009 12:00

Jak już wspominałem aktualizacja do Mac OS X 10.5.7 niektórym użytkownikom sprawia dość duże problemy. Dlatego też część osób zdecydowała się nieco poczekać aż inni użytkownicy przetestują tę aktualizację. Najczęstsze problemy to brak możliwości montowania dysków zewnętrznych, niepoprawne rozpoznawanie rozdzielczości, a także "blue screen".

Pierwszym i najistotniejszym krokiem jeżeli chodzi o uniknięcie problemów (lub minimalizację ewentualnych szkód) jest przygotowanie się do takiego procesu. Najbardziej wskazane jest wykonanie pełnego backupu - osoby robiące regularnie kopie zapasowe wiedzą jak czasami potrafi to ułatwić życie.

Znacznie mniej problematyczne okazuje się skorzystanie z aktualizacji "combo", a nie tej wykonywanej przy użyciu wbudowanego w system modułu auto-update. Jeżeli dysponujesz szybszym łączem i nie przeszkadza Ci pobieranie zbędnych megabajtów, to skorzystaj z combo-update, który zawiera także aktualizacje już przeprowadzone wcześniej przez Ciebie. Może to nawet pomóc w uniknięciu problemów z wykrywaniem zewnętrznych dysków twardych.

W trakcie procesu aktualizacji, Mak może uruchomić się ponownie nawet trzy razy. Niektórzy jednak już po pierwszym restarcie zobaczyli charakterystyczny niebieski ekran. Dopiero planujesz update i obawiasz się tego? Gdyby taki problem pojawił się musisz poczekać aż dysk przestanie "mielić". Następnie wyłącz komputer przytrzymując do skutku przycisk zasilania.

Nieprawidłowe rozpoznawanie rozdzielczości ekranu najczęściej zdarza się - nie wiedzieć czemu - posiadaczom iMaków. W takiej sytuacji OS X wykonuje dziwne działania takie jak wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1200 zamiast 1920 x 1080. Tutaj większość zgodnie zaleca reset PRAMu - w trakcie uruchamiania się komputera wciskamy kombinację klawiszy: CMD + ALT + P + R i trzymamy tak do momentu aż komputer nie zacznie uruchamiać się ponownie. Jeżeli i to nie pomoże to spróbuj SwitchResX.

Źródło: MacFixIt

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)