iPhone z aplikacją dla niewidomych

iphone1

iphone1

Korzystanie przez osoby niewidome bądź niedowidzące z iPhone'a jest wysoce utrudnione. Przygotowano więc dla nich specjalną aplikację Special Phone, która zanim jeszcze wejdzie do użytku technologia pozwalająca na korzystanie z telefonu przez dotykowy feed back dla niewidomych umożliwi osobom z kłopotami ze wzrokiem korzystanie z telefonu.

SpecialPhone, to aplikacja umożliwiająca ustawienie listy sześciu kontaktów, do których będzie można zadzwonić nie poprzez znalezienie ich numeru w książce, lecz poprzez potrząsanie telefonem. Jedno potrząśnięcie wybiera pierwszy numer z listy, dwa - kolejny , trzy jeszcze następny itd. Dla pewności wybrania właściwego numeru można dodatkowo przed zadzwonieniem odtworzyć nagraną uprzednio nazwę kontaktu.
Oczywiście, osoby niedowidzące samodzielnie ustawić sobie listy 6 kontaktów nie mogą i do tego wymagać będą pomocy osoby widzącej.

Aplikacja kosztuje 3$ nie jest to więc dużo. Pozostaje jedynie pytanie, czy tego typu udogodnienie jest potrzebne w tym sensie, czy osoby z problemami ze wzrokiem wybiorą właśnie taki telefon jak iPhone, z którego trudniej korzystać im niż ze zwykłych komórek z klawiaturą numeryczną.

Źródło: macworld.com

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także: