Zanosi się na to, że Moto X jednak pojawi się w Europie

Wiele osób było zawiedzionych faktem, że flagowy smartfon Motoroli oficjalnie trafił wyłącznie do Ameryki Północnej. Europa i reszta świata co prawda dostaną na pocieszenie budżetowy model Moto G, ale i tak może pozostawać pewien niedosyt. Zanosi się jednak na to, że Moto X w końcu trafi i na Stary Kontynent.

Motorola Moto X

Motorola Moto X

Informacje te pochodzą od Marcusa Frosta, dyrektora ds. marketingu na terenie EMEA (kraje leżące na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki), który w rozmowie z serwisem TechRadar stwierdził:

Odbiór modelu Moto X był fantastyczny, a my ciągle oceniamy szanse na sukces w regionie EMEA.

Przypominam, że jeszcze kilka miesięcy temu przedstawicieli koncernu utrzymywali, że Moto X nigdy nie trafi do Europy. Dziś co prawda niczego jeszcze nie obiecują, ale też nie wykluczają takiej możliwości.

Co może być przyczyną zmiany planów? Wygląda na to, że 500 000 sprzedanych egzemplarzy to dla Motoroli faktycznie rozczarowujący wynik, więc firma musi się rozejrzeć za nowymi rynkami. Nie wiem tylko, czy to ma jeszcze jakiś sens, bo z perspektywy europejskiego użytkownika Moto X jest dziś najzwyklejszym smartfonem na świecie. Jedne z jego najważniejszych cech to możliwość spersonalizowania obudowy i zaawansowana obsługa głosowa, lecz obie przygotowane zostały głównie z myślą o Amerykanach. Nie zanosi się na to, by usługa Moto Maker miała funkcjonować gdziekolwiek poza USA, skoro dziś nawet Meksykanie i Kanadyjczycy nie mogą z niej korzystać, chociaż Moto X jest u nich oficjalnie dostępny od dawna.

Widać jednak, że Motoroli zależy na tym, by jej flagowiec trafił do jak największej liczby osób. Świadczy o tym także znaczna obniżka jego ceny; choć jeszcze niedawno smartfon oferowany był za 199 dolarów przy dwuletnim kontrakcie, dziś ceny oscylują w granicach 49–99 dolarów (w zależności od operatora), a jeden z amerykańskich sklepów sprzedaje Moto X-a bez umowy za 299 dolarów (ok. 930 zł). Jeśli słuchawka ma zdobyć popularność w Europie, jej ceny musiałaby być równie niska.

Niestety to wszystko nas dotyczy tylko pośrednio, gdyż raczej nie mamy co liczyć na to, by Moto X zadebiutował w Polsce, skoro nawet jego tańszy brat ominie nasz kraj.

Zobacz również: Moto E (2015)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Telefony:

Moto G oficjalnie. Najlepszy w swojej klasie? Manta Duo Mini MS3501 – kolejny smartfon za 299 zł YotaPhone – jeden z najciekawszych smartfonów ostatnich lat wkrótce w sprzedaży [wideo] Lenovo Vibe Z - 5,5-calowy phablet ze świetną specyfikacją i ciekawym etui Wall Street Journal: "Sprzedaż Motoroli Moto X jest rozczarowująca". Zapewne lepiej poradzi sobie Moto G

Popularne w tym tygodniu:

OnePlus 5 oficjalnie. Potężny smartfon w niezłej cenie Bezramkowiec za mniej niż 1000 zł to tylko jedna z nowości Archosa. Wkrótce w Polsce myPhone City oficjalnie. Czytnik linii papilarnych i Android 7.0 za mniej niż 600 zł LG X charge pojawi już wkrótce. Ma być tani i mieć wielką baterię Tak ma wyglądać Galaxy Note 8. Będzie różnił się od Galaxy S8 Yota Phone 3 coraz bliżej. Wiemy kiedy smartfon-widmo trafi do sprzedaży LG G6+ oficjalnie. Nowe funkcje wkrótce także w podstawowym modelu OnePlus 5 - podsumowanie przecieków Google Pixel 2 - nowe wieści. Jednego stworzy HTC, a drugiego LG? Samsung Galaxy J7 Pro i J7 Max oficjalnie. Czym różnią się od zwykłego J7 (2017)?