Przywracanie ustawień fabrycznych w telefonie Nokia

Telefony Nokia obsługują spory zestaw tajnych kodów. Większość z nich nie jest przydatna na co dzień, ale zdarzają się sytuacje, w których warto po nie sięgnąć. Chociażby oddając swój telefon do komisu. Przed sprzedaniem urządzenia dobrze jest przywrócić jego ustawienia fabryczne.

Zresetowanie komórki Nokia jest banalnie proste i sprowadza się do wpisania polecenia *#7370#. Ale uwaga ? twardy reset skasuje wszystkie nasze własne ustawienia urządzenia. Z komórki znikną także zapisane w niej dane.

Przed wpisaniem kombinacji trzeba koniecznie sprawdzić, czy bateria jest naładowana. Telefon nie powinien się rozładować w momencie kasowania ustawień oraz restartowania. To ważna kwestia, chociaż nie wspomina o niej większość witryn publikujących kody serwisowe dla telefonów Nokia.

Alternatywną metodę przywrócenia ustawień fabrycznych stanowi odszukanie tej funkcji w menu telefonu. Zapewne znajdziemy ją w podmenu Ustawienia. Skorzystanie z kodu w większości przypadków jest jednak zdecydowanie szybsze.

Zobacz również: Korzenie Bejeweled i Candy Crush Saga

Podziel się:

Przeczytaj także: