Tydzień w krzywym zwierciadle: Moto G, SAMI i Gramohorn II

W końcu doczekaliśmy się premiery smartfona Moto G, który jest globalnym i tańszym odpowiednikiem Motoroli Moto X. Dla nas urządzenie pozostanie jednak jedynie ciekawostką, gdyż przedstawiciele koncernu słusznie zauważyli, że to budżetowe urządzenie powinno trafić wyłącznie do najbiedniejszych krajów na świecie, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania czy też Niemcy. Polska z oczywistych względów została pominięta.

Motorola Moto G

Motorola Moto G

Od dawna wiadomo, że nie wszyscy potrafią traktować produkty firmy Apple z należytym szacunkiem, czego efektem są tego typu zdjęcia, które lądują w sieci i psują renomę producentowi. Na szczęście wygląda na to, że gigant z Cupertino znalazł rozwiązanie tego problemu - wyświetlacz reagujący na siłę nacisku. Mówi się, że panel ten zostanie wykorzystany w grach, więc nietrudno sobie wyobrazić, jak będzie to wyglądało w praktyce; wystarczy zintegrować nowe rozwiązanie z systemem mikropłatności, dzięki czemu im mocniej użytkownik przyciśnie ekran, tym więcej będzie musiał zapłacić. Da to firmie Apple pewność pewność, że użytkownicy będą się obchodzili z iPhone’ami jak z jajkiem (choć i już dzisiaj nie brakuje osób, które tak czynią).

Samsung oficjalnie potwierdził, że od kilku miesięcy pracuje nad zupełnie nowym asystentem głosowym. Gdyby ktoś miał zamiar krytykować Koreańczyków za rzekome kopiowanie Siri, to dają oni nam wyraźnie do zrozumienia, że swoją aplikację przygotowują SAMI. Jej unikalną cechą ma być możliwość współpracy nie tylko ze smartfonami, ale i dodatkowymi akcesoriami, takimi jak bezprzewodowe wagi czy też opaski mierzące puls. Dzięki temu Samsung będzie mógł się chwalić, że nawet asystenta głosowego udało mu się zrobić z plastiku.

Producenci urządzeń mobilnych świetnie zdają sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny, więc często przygotowują produkty przeznaczone dla konkretnych grup odbiorców. Na rynku nie brakuje więc smartfonów dla kobiet, dzieci, seniorów czy też niedowidzących. Wciąż jest jednak nisza, której do tej pory nikt jeszcze nie zagospodarował – osoby z dużymi, odstającymi usz
Gramohorn II Gramohorn IIami. Firma HTC postanowiła wyjść naprzeciw ich oczekiwaniem i już wkrótce wprowadzi do sprzedaży kompatybilne z jej smartfonami słuchawki Gramohorn II.

Gramohorn II

Cena oscylująca w granicach równowartości 25 000 zł pozwala sądzić, że w przypadku tego akcesorium priorytetowym rynkiem dla Tajwańczyków będzie Polska.

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

W skrócie: drop testy nowych iPadów, Galaxy S III mini Crystal Edition i darmowy internet LTE w Plusie 4G LTE startuje w Play. Fajnie, że jest i to w zasadzie tyle W skrócie: Jolla Phone w listopadzie, BlackBerry Z30 w Orange i LG Nexus G Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika W skrócie: Moto G na wideo, Samsung Galaxy Core Plus i wstrzymanie aktualizacji dla Galaxy S III 8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

LG V30 będzie petardą. Lepszy aparat i technologia znana z Nintendo Switch zapowiedziane #wSkrócie: iPhone 7s na wideo i zdjęciach oraz Samsung Internet dla każdego Google Pixel 2: przecieki nie napawają mnie optymizmem #wSkrócie: Galaxy S8 Active oficjalnie, iPhone 8 na zdjęciach i Apple Watch Series 3 #wSkrócie: wyróżnienia EISA 2017-2018, Samsung Gear Fit 2 Pro i nowe ikony w iOS 11 Sony Xperia XZ1: wyciekają zdjęcia, specyfikacja i jedna tajemnicza nowość LG V30 - producent ujawnia kluczowe funkcje Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie plotek i przecieków #wSkrócie: Pixel 2 na wizualizacjach, atrapa iPhone'a 8 na wideo i Carmageddon: Crashers Huawei Mate 10 na zdjęciach, czyli internet znów dał się nabrać Nowe iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem? Mam nadzieję, że Apple wynajdzie je na nowo #wSkrócie: LG V30 Plus, zdjęcie i specyfikacja Moto X4 oraz OnePlus 5 w horrorze