Cellne recenzje: SAMSUNG U900 SOUL

Samsung U900 jest pierwszym modelem nowej linii producenta nazwanej Soul. Nazwa serii to skrót od “Spirit Of ULtra”, który ma oznaczać styl, elegancję i innowacyjność.

Cellne recenzje: SAMSUNG U900 SOUL
Karolina Adamus

16.08.2008 | aktual.: 16.08.2008 12:00

Taki też jest Samsung U900, który głównie dzięki doskonale wykonanej obudowie i dotykowemu panelowi idealnie nadaje się do otworzenia nowej serii.

Samsung U900 jest pierwszym modelem nowej linii producenta nazwanej Soul. Nazwa serii to skrót od “Spirit Of ULtra”, który ma oznaczać styl, elegancję i innowacyjność.

Taki też jest Samsung U900, który głównie dzięki doskonale wykonanej obudowie i dotykowemu panelowi idealnie nadaje się do otworzenia nowej serii.

WYGLĄD

Wygląd U900 to jego podstawowa zaleta. Dokładność i estetyka to w tym przypadku główne punkty. Stalowe i gumowe wstawki idealnie komponują się z dużym ekranem i dotykowym panelem. Telefon dzięki wysokiej jakości materiałom świetnie leży w dłoni, nie śliska się, ale za to z łatwością zachodzi odciskami palców. Komórka nie jest za duża, a nawet po rozłożeniu nie sprawia problemu z obsługą.

Największym rarytasem telefonu jest panel dotykowy, który zastępuje klawisze nawigacyjne. Na początku użytkowania sprawia pewne problemy. Otóż klikając na poszczególne klawisze mamy od razu ochotę klikać na ekran, jakby był dotykowy. Dziwne uczucie.

Obraz
Obraz

EKRAN

Samsung U900 może pochwalić się ekranem całkiem dobrej jakości o powierzchni 34 x 46 mm, co wystarcza do codziennego używania. Ekran ma dobrze dobraną kolorystykę i kontrast, jednak przez materiał z jakiego wykonano obudowę nad ekranem mamy wrażenie, jakbyśmy patrzyli przez przyciemnianą szybę.

Obraz

INTERFEJS

Interfejs w U900 prezentuje się znacznie lepiej niż w poprzednich recenzowanych przeze mnie telefonach tego producenta. Przede wszystkim dzięki zmianie wyglądu menu. Nie mamy tu już do czynienia z czarnym, grobowym tłem. Jest to tylko jedna z opcji. Do wyboru mamy też jasną oprawę z miłym dla oka zestawem ikon. Producent dodał również kreatora tematów, dzięki czemu możemy sami dostosować wygląd menu.

Sam interfejs jest wystarczająco szybki i stabilny. Nie ma opóźnień w działaniu.

Obraz

MULTIMEDIA

Muzyka w U900 stoi na przeciętnym poziomie. Producent chwali się w specyfikacji wzmacniaczem ICEPower dostarczonym przez firmę Bang&Olufsem, który umożliwia słuchanie utworów w trybie surround. Wszystko było by w porządku, gdyby nie jakość użytego w U900 głośnika, który nie radzi sobie z maksymalną głośnością muzyki.

Obraz

Plusem dla Samsunga jest również dołączona do zestawu przejściówka na 3,5-milimetrowy jack, dzięki czemu możemy podłączyć do telefonu własne słuchawki.

Obraz

Aparat został umieszczony w modelu na tylnej stronie jednej z części slidera, dlatego musimy za każdym razem rozsuwać komórkę, aby zrobić zdjęcie. Trochę uciążliwe, ale przynajmniej aparat jest naturalnie chroniony.

Do dyspozycji mamy standardowe już tryby łapania fotek wielokrotnych, panoramy itp., a także w stylach jak sepia, czy negatyw.

Obraz

Z dodatkowych multimediów należałoby jeszcze wymienić radio FM, możliwość nagrywania filmów w QVGA (320 x 240), dyktafon, edytor zdjęć i edytor filmów.

PAMIĘĆ

Samsung U900 został wyposażony w około 19 MB pamięci wewnętrznej do wykorzystania właściwie tylko na kontakty, wiadomości i tym podobne rzeczy. Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości multimedialnych telefonu, karta pamięci będzie przymusem. Komórka obsługuje póki co maksymalnie 2-gigowe karty. 4 GB nadal pozostaje nie wykryte.

W telefonie znajduje się również menedżer plików, który pozwala na swobodne kopiowanie plików z pamięci komórki na kartę i odwrotnie.

BATERIA

Producent wyposażył telefon w dość słabą baterię o pojemności 880 mAh. Wykorzystanie multimedialnej strony telefonu, a także możliwości połączenia za pomocą HSDPA nie jest przyjemne, gdy telefon błaga o podłączenie do sieci po niecałych 2 dniach.

Obraz

PODSUMOWANIE

Samsung U900 to kolejny przykład niedopracowania potencjalnie idealnego telefonu. Komórka ma wiele zalet, ale jej wady mogą zdyskwalifikować go podczas wyboru. Panel dotykowy, czyli największa nowość wśród modeli Samsunga, niekoniecznie musi być plusem telefonu. Radzę się mu dokładnie przyjrzeć, zanim zdecydujecie się na kupno.

Zalety:

  • wygląd,
  • 5-megapikselowy aparat,
  • HSDPA,
  • ochrona Mobile Tracker (śledzenie telefonu),
  • czytnik RSS.

Wady:

  • specyficzna obsługa przez panel dotykowy,
  • niezadowalająca jakość muzyki,
  • słaba bateria.

Ocena: 7/10

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)