LG G2 vs Sony Xperia Z1. Który jest lepszy?

Dziś była polska premiera LG G2. Zabraliśmy na nią Sony Xperia Z1 i przygotowaliśmy krótkie porównanie wideo. 

Oba urządzenia mają zbliżony hardware: bazują na Snapdragonie 800, mają 2GB pamięci RAM i ekrany o rozdzielczości Full HD. Oba są też wyposażone w wydajne baterie o pojemności 3000mAh.

Na korzyść Xperii Z1 przemawiają niewątpliwie jakość wykonania i materiałów. G2 nie jest zrobiony źle, ale błyszczący plastik, z którego wykonano tył urządzenia po prostu nie pasuje do topowego sprzętu. Projektantom LG należą się jednak słowa uznania za umieszczenie ekranu o 5,2-calowej przekątnej w obudowie, która jest wyraźnie mniejsza od Z1.

Mają jeden z najlepszych smartfonów na rynku, ale nie bardzo wiedzą, jak go sprzedać

Również jakość samego panelu jest moim zdaniem lepsza w urządzeniu LG. Z1 świetnie odwzorowuje kolory, ale ma przeciętne kąty widoczności. Panel LG Display wypada pod tym względem zdecydowanie lepiej.

Oba urządzenia oferują długi czas pracy baterii. Z1 testuję od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony z wyników: akumulator swobodnie wytrzymuje dobę nawet wtedy, gdy z telefonu korzystam dość intensywnie. Niewykluczone, że dzięki technologiom SiO+ i Panel Self Refresh wyniki LG G2 będą jeszcze lepsze.

Interfejs Sony jest prosty, szybki i przejrzysty. LG poszło śladami Samsunga — programiści wrzucili do oprogramowania prawdopodobnie wszystkie funkcje, jakie przyszły im do głowy. Część jest fajna i przydatna, ale inne moim zdaniem niepotrzebnie zapełniają pamięć urządzenia. Użytkownikom Samsungów interfejs G2 na pewno się spodoba.

Zobaczcie krótkie wideo, które dla was przygotowaliśmy na prezentacji G2.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Rozpoczynamy testy urządzenia LG i w ciągu kilku dni postaram się przygotować dla was szczegółowe porównanie.

Podziel się:

Przeczytaj także: