5 zasad nagrywania koncertu smartfonem [wideo]

smartfon koncert

smartfon koncert

Przeglądam czasem YouTube w poszukiwaniu amatorskich filmów z koncertów. Oglądając wiele z nich, zastanawiam się, co ci ludzie brali, bo na trzeźwo niełatwo byłoby zepsuć nagranie, w którym wystarczy wycelować w ogromną scenę i nacisnąć przycisk z czerwoną kropką.

W dobie smartfonów wszyscy jesteśmy fotoreporterami i operatorami kamer. Nawet w poważnych mediach decydują się ostatnio na wykorzystanie materiałów wykonanych amatorsko, bo przecież najważniejsza jest treść. Patrząc jednak na “dzieła” osób nagrywających smartfonami koncerty, dochodzę do wniosku, że nawet jeśli grałaby najlepsza kapela na świecie, a oni mieliby pierdyliard megapikseli i optyczno-mechaniczną stabilizację obrazu, to i tak wyszłaby kupa, a nie ciekawy filmik.

A wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad:

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Wall Street Journal: "Sprzedaż Motoroli Moto X jest rozczarowująca". Zapewne lepiej poradzi sobie Moto G Nokia też ma w planie wygięte i zginane smartfony? 1/3 użytkowników smarfonów ofiarami cyberprzestępców. Nie dbamy o bezpieczeństwo Chcesz kupić phablet? Pożegnaj się z życiem towarzyskim Samsung sprzedał już 5 milionów Galaxy Note'ów 3. Jest dobrze, ale raczej bez rewelacji Rynek smartfonów rośnie, a Samsung ma w nim rekordowe udziały Galaxy S4 już u 40 milionów użytkowników. Co z datą premiery Galaxy S5 i... plastikiem? Snapdragon 600 vs Snapdragon 800 - różnica jest naprawdę odczuwalna Fotograficzne smartfony nie są tak dobre, jak mówią producenci. Ale warto je kupować Nokia Lumia 1520 - wysoka cena zabije phablet Finów? Piszesz SMS-y podczas jazdy? Ani Mru Mru ci nie daruje LG G2 vs Sony Xperia Z1. Który jest lepszy? HTC One Max, czyli czy świetny produkt wystarczy? Nokia N-Gage - minęło już 10 lat, a my wciąż nie chcemy konsol-smartfonów Galaxy Round to pierwszy smartfon Samsunga z giętkim ekranem? Samsung Galaxy Note 3 z najlepszym ekranem AMOLED Propozycja Microsoftu ratunkiem dla HTC?

Popularne w tym tygodniu:

Dobry smartfon to nie tylko dobre podzespoły, czyli jak producenci dbają o oprogramowanie Im więcej iPad potrafi, tym mniej widzę w nim sensu 5 reklam smartfonów, których oglądanie to czysta przyjemność 5 teledysków, które nakręcono smartfonami