Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: SnapLock, Red Bull Racers i Retry
W ostatnim październikowym WZGiA przygotowałem dla Was m.in. bardzo fajny lockscreen, funkcjonalny budzik, dzięki któremu już nigdy nie zaśpicie oraz kilka gier.
25.10.2014 | aktual.: 25.10.2014 16:46
Personalizacja
Animowana tapeta (Halloween Live Wallpaper)
Android 2.3 lub nowszy
Halloween jest już w naszym kraju niemal tak samo popularne jak walentynki, więc już za kilka dni na ulice polskich osiedli wybiegną poprzebierane za potwory dzieciaki z workami wypełnionymi słodyczami. Na ten czas warto się uzbroić w klimatyczną tapetę. Cmentarz, noc, księżyc i latające duchy bez wątpienia pozwolą wprawić się w halloweenowy nastrój.
Tapeta jest całkowicie darmowa, ale ma kilka opcji pozwalających na personalizację. Jeśli chcemy dać baterii i procesorowi taryfę ulgową, możemy ograniczyć liczbę wyświetlanych elementów oraz klatek na sekundę. W ustawieniach znalazła się także możliwość wymiany kolorystyki.
Aplikacja naturalnie zawiera reklamy, ale te wyskakują jedynie w ustawieniach. Biorąc pod uwagę, że jest to tapeta całkowicie darmowa, ciężko uznać to za wadę.
Halloween Ghost Live Wallpaper
Plusy:
- dość sporo ustawień jak na darmową tapetę
Minusy:
- ot zwykła animowana tapeta
Ekran blokady (Cover)
Android 4.1 lub nowszy
SnapLock to bardzo funkcjonalny i wygodny w użyciu ekran blokady.
Program pozwala przede wszystkim zarządzać powiadomieniami bezpośrednio z poziomu lockscreena. Przeciągnięcie konkretnego powiadomienia w prawo przeniesie nas do powiązanej z nim aplikacji, a odwrotny gest usuwa notyfikację.
W dolnej części znajduje się pasek z najczęściej używanymi aplikacjami. Aby przejść do którejś z nich, wystarczy przeciągnąć interesującą nas pozycję w górę. Co istotne, aplikacja uruchamia się już w momencie przytrzymania ikony, więc możliwe jest "podniesienie" ekranu, by np. zerknąć na znajdującego się pod nim maila.
SnapLock pozwala również odpisywać na wiadomości SMS z poziomu ekranu blokady oraz blokować telefon przeciągnięciem palca od prawej górnej krawędzi w dół, a także ma wbudowane algorytmy, które śledzą to, z jakich aplikacji korzystamy najczęściej.
Plusy:
- niezły wygląd
- funkcjonalność
wygodna obsługi
Aplikacje użytkowe
Aplikacja użytkowa (Mega Photo)
Google stworzył aplikację Androidify dawno temu, jednak ta przez wiele miesięcy była bardzo przeciętna nawet jak na program służący w zasadzie tylko i wyłącznie do zabawy. Zmieniło się to w wydanej ostatnio wersji 2.0.
W dalszym ciągu Androidify pozwala oczywiście na stworzenie wirtualnej postaci na wzór robota z logo Androida. Tym razem jednak do dyspozycji oddano nam znacznie więcej kolorów skóry, fryzur, rodzajów zarostu, ubrań i akcesoriów z których można zrobić portret swój lub kogoś znajomego.
Gotowa postać może posłużyć fanom Androida za avatar lub emotikonę. Istnieje także możliwość wysłania komuś animowanego GIF-a.
Jak już wspomniałem, apka służy przede wszystkim do zabawy. Niemniej najwięksi miłośnicy zielonego systemu z pewnością zrobią z niej użytek.
Plusy:
- robi to, do czego została stworzona
Budzik (Shake Me Up Alarm Clock)
Android 4.0 lub nowszy
W Google Play można znaleźć multum budzików, jednak każdy deweloper stara się podejść do tematu nieco inaczej. Jedni robią zwykłe budziki, które wyróżniają się po prostu ładnym interfejsem. Inni stawiają na ciche i narastające dzwonki, które mają nas jak najdelikatniej wybudzić. Do ostatniej kategorii można natomiast zaliczyć budziki dla tych, którzy mają problemy ze wstawaniem. Te serwują nam głośne alarmy i konieczność rozwiązania łamigłówki. Life Time Alarm Clock łączy w sobie wszystkie te cechy.
Aplikacja pozwala na ustawienie trzech typów alarmów:
Gentle - delikatny alarm;
Basic - zwykły alarm;
Important - bardzo głośny alarm. Nie wyłączy się przed rozwiązaniem wyświetlonej na ekranie łamigłówki.
Takie rozwiązanie naprawdę ma sens. Wyobraźmy sobie taki scenariusz: o 7:50 musimy wyjść z domu. Na 6:50 nastawiamy budzik delikatny z nadzieją, że a nuż nas obudzi. Na dokładkę idzie alarm zwykły kilka minut później, a na deser łamigłówka, która już na 100% wyrwie nas z łóżka. Całość okraszona jest ponadto bardzo intuicyjnym interfejsem, choć ten dostępny jest jedynie w języku angielskim.
Plusy:
- wygodna obsługa
- spełnia swoje zadanie
- sporo ustawień
RETRY - darmowa
Zręcznościówka (Swing Copters)
Android 2.3 lub nowszy
Na fali popularności gier w stylu Flappy Bird, studio Rovio - znane do tej pory przede wszystkim z produkcji kolejnych odsłon Angry Birds - postanowiło wydać własną irytująco-wciągającą zręcznościówkę. Co prawda na jej androidową wersję musieliśmy czekać dość długo, ale było warto, bo RETRY to produkcja wyjątkowo udana.
Za pomocą tapnięć w ekran kontrolujemy 8-bitowy samolocik i musimy zadbać o to, by ten dotarł na koniec planszy w jednym kawałku. Po drodze czyhać będzie na nas oczywiście wiele przeszkód.
Tytuł świetnie charakteryzuje tę grę, bo faktycznie bez ponownych podejść się tutaj nie obejdzie. To akurat daje twórcom zielone światło jeśli chodzi o zachęcanie gracza do korzystania z mikropłatności. Poziom trudności jest tak wysoki, że skorzystanie z jakiegokolwiek ułatwienia faktycznie jest kuszące. Przede wszystkim po drodze natrafimy na tzw. "retrypointy", czyli miejsca, od którego zaczniemy kolejne podejście na wypadek niepowodzenia. Dostęp do każdego punktu można wykupić za wirtualne monety, a tych - jak nietrudno się domyślić - mamy początkowo tylko tyle, by zrozumieć, jak ciężko się bez nich obejść.
Mimo wszystko jednak gra potrafi dostarczyć wiele satysfakcji, więc jest godna polecenia.
RETRY gameplay trailer - out soon in app stores!
Plusy:
- wciągająca rozgrywka
- sensowny poziom trudności
Minusy:
- mikropłatności
Zręcznościówka (War Pinball HD)
Android 4.0 lub nowszy
Pinball, jaki jest, każdy widzi. Wirtualnych wariacji na temat zaprojektowanego 67 lat temu przez Steve'a Kordeka automatu powstało już tak wiele, że ciężko jest wnieść do tego tematu coś więcej niż tylko ładną oprawę audiowizualną i ciekawe plansze. W przypadku Zen Pinball HD wszystkie te aspekty wypadają jednak ponadprzeciętnie.
Grafika jest bardzo miła dla oka, muzyka i efekty dźwiękowe stoją na wysokim poziomie, a stoły - których skądinąd jest tutaj kilkadziesiąt - są nieźle zaprojektowane i mocno zróżnicowane.
Na to wszystko dochodzi jeszcze kilka trybów rozgrywki, więc będziemy mogli nie tylko grać w pojedynkę, ale i rywalizować ze znajomymi na punkty. Zen Pinball HD to po prostu bardzo przyzwoity flipper.
Zen Pinball HD Trailer
Plusy:
- sporo stołów
- wygodne sterowanie
Gra zręcznościowo-logiczna (http://komorkomania.pl/2281,weekendowy-zestaw-gier-i-aplikacji,3)
Android 2.3 lub nowszy
W teorii gra polega na pomaganiu białemu królikowi w powrocie do Krainy Czarów. W praktyce jednak "fabuła" została wciśnięta tu tylko po to, by oprawę graficzną wzbogacić o uśmiechające się do nas aminowane króliki, niedźwiedzie i inne leśne zwierzaki. Sama gra natomiast to zwykła zręcznościówka z elementami gry logicznej.
Gracz ma do dyspozycji zestaw kulek, którymi zbija rozsiane po planszy kropki. Tych jest zawsze kilkadziesiąt, a nas interesuje jedynie garstka czerwonych, do których - rzecz jasna - dostęp jest utrudniony. Kulki należy zatem rozdysponować z głową wykazując się przy tym zręcznością.
W każdym razie ze względu na cukierkową grafikę i średni poziom trudności jest to produkcja skierowana raczej do młodszych graczy.
Plusy:
- ładna, choć cukierkowa grafika
- grywalność
Gra wyścigowa (Red Bull Air Race)
Android 4.0 lub nowszy
Kolejna gra wyścigowa sygnowana marką Red Bull.
Mam wrażenie, że ostatnio twórcy gier tego typu wychodzą z założenia, że im mniejszą gracz ma kontrolę nad pojazdem, tym lepiej. Red Bull Air Race wpisuje się w ten trend, bo w zasadzie jedyne, co możemy robić, to przycisnąć gaz do dechy. Trzeba to jednak robić z głową, gdyż zbyt duża prędkość na zakrętach zakończy się wypadnięciem z toru.
Mimo swojej prostoty (również graficznej) tytuł ten jest zaskakująco grywalny, więc warto dać mu szansę. Tym bardziej że można go pobrać za darmo. Nie oznacza to jednak, że gra jest bezpłatna całkowicie, gdyż ceny za pojedyncze przedmioty w wirtualnym sklepie oscyluję nawet w granicach 150 zł.
Plusy:
- grywalność
Minusy:
- mikrotransakcje