Europejskie ceny Xperii Z1 ujawnione. Będzie drogo, ale raczej bez niespodzianek

Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1

Po wczorajszej prezentacji Xperii Z1 wiele osób zastanawiało się, ile trzeba będzie za nią zapłacić. Na szczęście nie musimy się już posiłkować przeciekami i plotkami, bo ceny zostały oficjalnie ujawnione przez producenta.

Internetowy sklep Sony na razie nie obejmuje swoim zasięgiem Polski, jednak z przedsprzedażowej oferty można już skorzystać w kilku innych krajach europejskich. Do pierwszych klientów urządzenie trafi pod koniec września.

Najtaniej fotograficzną Xperię Z1 będzie można nabyć w Niemczech, gdzie została wyceniona na 649 euro, czyli ok. 2780 zł. Przypominam, że jest to najniższa cena, w pozostałych regionach Europy będzie znacznie drożej. Przykładowo we Francji i Hiszpanii oficjalna cena to 699 euro, czyli niemal 3000 zł.

Szwedom za słuchawkę przyjdzie zapłacić 5995 koron szwedzkich (ok. 2930 zł). Najmniej korzystna zdaje się oferta w Wielkiej Brytanii: 599 funtów, czyli prawie 3050 zł.

Sony Xperia Z1 w Wielkiej Brytanii

Jak wspomniałem, polskie ceny nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione, jednak nie powinny one zbytnio odbiegać od tych z pozostałych krajów Starego Kontynentu. Ponieważ będą się one musiały przy okazji ładnie prezentować na materiałach promocyjnych, obstawiam, że początkowo najpopularniejsi dystrybutorzy ustalą cenę 2899 lub 2999 zł.

Nie są to niskie kwoty, ale nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, bo tyle trzeba zapłacić niemal za każdego nowego flagowca znanej marki. Xperia Z1 ma dodatkowo tę przewagę, że wydaje się pierwszym Androidem z naprawdę sensownym aparatem, więc niewykluczone, że skusi się na nią sporo fanów tradycyjnych kompaktów.

Zobacz również: Lumia 830 wideorecenzja

Źródło: Phone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także: