LG G4 i Sony Xperia Z4 dostrzeżone w benchmarku GFXBench

LG G4 i Sony Xperia Z4 dostrzeżone w benchmarku GFXBench

Sony Xperia Z4 i LG G4
Sony Xperia Z4 i LG G4
Kamil Zawiślak
11.04.2015 11:53, aktualizacja: 11.04.2015 15:42

W bazie popularnego programu testującego pojawiły się dwa urządzenia, na które rynek czeka z niecierpliwością. Mowa oczywiście o nadchodzących flagowcach LG i Sony. Wyniki są ciekawe.

O LG G4 i Xperii Z4 wiadomo już co raz więcej. Teoretycznie znamy już wygląd obu telefonów oraz datę premiery G4. O specyfikacjach też mówi się od dłuższego czasu, aczkolwiek potwierdzenia ze strony producenta nie ma i raczej nie będzie.

W takich momentach z pomocą przychodzą rożne benchmarki, głównie AnTuTu i GFXBench. W bazie tego drugiego pojawiły się opisywane urządzenia, które zostały przetestowane pod kątem wydajności układu graficznego.

Sony Xperia Z4 i LG G4 w teście GFXBench
Sony Xperia Z4 i LG G4 w teście GFXBench© PhoneArena

Na załączonej powyżej grafice widać zaznaczoną na czerwonym kwadratem Xperię Z4, która uzyskała wysoki wynik osiągając 1115 klatek, które przyłożyły się na 18 kl./s bazując na GPU Adreno 430. Z kolei LG G4 z Adreno 418 charakteryzuje się 348 klatkami, co dało wynik 5,6 kl./s. Można by rzec, że to niewiele, ale trzeba mieć na uwadze, że test nie mierzy ogólnej sprawności układu SoC, a jedynie grafiki. Przykładowo wydajność Galaxy S6 jest według GFXBench niewiele wyższa od LG G4.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dane z benchmarka są kolejną okazją do potwierdzenia układów, które będą napędzać nadchodzące telefony. I tak w przypadku Xperii Z4 mówimy tutaj o Snapdragonie 810, a w przypadku G4 - Snapdragon 808. Warto też mieć na uwadze, że Adreno 430 musiał generować grafikę na 5,1-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD, a w LG G4 Adreno 418 współpracowało z wyświetlaczem o znacznie większej rozdzielczości - 5,5", 1440 x 2560 pikseli.

Poza tym nie mamy pewności czy w teście brały udział finalne urządzenia czy może wersje przedpremierowe, prototypowe. Przykładem może być One M9, który po aktualizacji nie nagrzewa się już znacząco, a mimo ograniczenia jego możliwości Janek nie zauważył gorszego działania w swoich testach wydajnościowych. Tak więc wierzmy w optymalizację oprogramowania.

Źródło: GFXBench via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)