Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Licznik Kalorii, MapFactor oraz This War of Mine
Zbigniew Kowal
18.07.2015 09:38, aktualizacja: 18.07.2015 11:38

Zapraszam na kolejny Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji. Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie między innymi aplikację do liczenia kalorii, program do tworzenia fajnych filmików dla Vine’a oraz kilka świetnych gier z rodzimym This War of Mine na czele.

Polskie:

Zabytki w Polsce – Darmowa

Obraz

Dzisiejszy przegląd rozpoczynam od ciekawej propozycji dla miłośników zabytków. Narodowy Instytut Dziedzictwa Narodowego opublikował aplikację, która dokładnie określa umiejscowienie obiektów zabytkowych w najbliższej okolicy użytkownika. Program dostarcza także najważniejszych informacji na temat danego zabytku.

Aplikacja Zabytki w Polsce idealnie sprawdzi się w podróży i z powodzeniem zastąpi ciężkie przewodniki, które obciążają turystyczne plecaki. Aplikacja oferuje współczesne jak również archiwalne zdjęcia zabytków. Warto dodać, że szczegółowe opisy zostały przygotowane przez ekspertów na co dzień zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Obraz

Mało kto dziś już pamięta, że aplikacja swój debiut na rynku mobilnym zaliczyła w 2012 roku. Wtedy jednak oferowała informacje tylko o 168 zabytkach. Najnowsza wersja programu oferuje znacznie więcej. W chwili obecnej do dyspozycji rodzimych podróżników oddano informacje o 22,5 tysiącach zabytków, pomnikach historycznych, stanowiskach archeologicznych a także zamkach.

Obraz

Podstawa wszelkiego odchudzania czyli kalkulator kalorii. To ile kalorii spożywamy w ciągu dnia determinuje nasz progres w walce z kilogramami. Aplikacja od Vitalii zawiera bazę kalorii dla ponad 18,5 tysiąca produktów dostępnych na sklepowych półkach w Polsce.

Zabawę z aplikacją rozpoczynamy od podania wagi, celów oraz poziomu aktywności fizycznej na podstawie których wyznaczymy nasz dzienny plan działania. Aplikacja podpowie nam ile kalorii powinniśmy spożywać oraz jaki powinien być prawidłowy rozkład makroskładników (białko, tłuszcz, węglowodany) w naszych posiłkach.

Obraz

Co ciekawe, spożywane produkty można wprowadzać do bazy za pomocą prostej wyszukiwarki lub skanera kodów. Dotyczy to produktów jak również gotowych potraw (w tym także McDonalds, KFC) które znajdziemy na polskim rynki. Dzięki polskim miarom użytecznym (łyżka, opakowanie, sztuka, szklanka, garść, kromka, łyżka, itd.), nie musisz się zastanawiać ile waży kromka chleba, czy plaster sera.

Aplikacje użytkowe

Obraz

Jedna z ciekawszych nawigacji samochodowych z rozbudowanym darmowym trybem oraz możliwością pracy offline. Użytkownik może wybrać czy chce używać darmowych map OpenStreet czy też zadowolić się płatnymi rozwiązaniami od TomToma.

Program pozwala na download map z niemal wszystkich krajów na dowolnym kontynencie. Naturalnie w zbiorze znalazła się także mapa Polski. Zaletą MapFactor jest czynny udział społeczności w jej tworzeniu. Dzięki wsparciu community, lokalne mapy mogą być bardziej dokładne aniżeli te oferowane w komercyjnych rozwiązaniach.

MapFactor GPS Navigation - App Review - A Better Navigation Experience

Warto również dodać, że aplikacja może pochwalić się obszerną bazą punktów POI oraz informacjami o radarach. W MapFactor znajdziecie także moduł mierzący prędkość pojazdu. Chociaż program nie jest pozbawiony wad (płynność przewijania mapy, toporny interfejs) to jako darmowa aplikacja z trybem offline sprawdza się całkiem dobrze.

musical.ly – Darmowa

Obraz

Aplikacja ta może posłużyć za fabrykę krótkich filmików, które śmiało można wrzucać do serwisów społecznościwoych z Vine oraz Instagramem na czele. Dlaczego? Cóż, musical.ly jest bardzo prostym programem do nakładania efektów muzycznych na dowolny filmik.

Zasadniczo aplikację można podzielić na dwie części. Pierwsza ma charakter społecznościowy i pozwala oglądać filmiki stworzone przez użytkowników aplikacji. Materiały podzielone są na grupy tematyczne, dzięki czemu łatwiej jest wyszukać interesujące nas treści. Drugą odsłonę stanowi edytor pozwalający na samodzielne stworzenie filmiku gotowego do udostępnienia.

googlePlay 2

Proces edycyjny jest bardzo prosty. Wybieramy utwór muzyczny (krótki kawałek), który będzie służył nam za podkład i rozpoczynamy nagrywanie. Aplikacja idealnie sprawdza się do podkładania ruchu warg pod wybrane piosenki. Dzięki dodatkowym funkcjom (przyspieszanie, spowalnianie) można wzbogacić nasz film o dodatkowe efekty.

GRY:

This War of Mine – Płatna

Obraz

Aplikacja ta spokojnie mogła znaleźć się w kategorii Polskie, bowiem za jej stworzenie odpowiada rodzime studio 11 bit. This War of Mine to jednak wysoko budżetowa produkcja, dlatego też postanowiłem rozpocząć od niej przegląd gier. Warto dodać, że tytuł ten pojawił się w 2014 roku na komputerach, a kilka dni temu zadebiutował w formie mobilnej także w Google Play.

This War of Mine ukazuje wojnę z perspektywy ludności cywilnej, a nie żołnierzy jak to zazwyczaj bywa w grach wojennych. Idea ta znajduje swoje odzwierciedlenie w samej rozgrywce, podczas której kierujemy cywilami, starającymi się przetrwać w oblężonym mieście. Zamiast prowadzić działania wojenne, staramy się zdobywać pożywienie oraz lekarstwa. Zadaniem gracza jest również dbanie o kryjówkę, którą trzeba naprawiać oraz wyposażać, dzięki czemu łatwiej jest nam dbać o zamieszkałych w niej ludzi.

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna, której klimat utrzymano w ponurej, wojennej tematyce. Akcję gry obserwujemy z perspektywy 2,5D, która przywodzi na myśl klasyczne gry platformowe. Świat gry generowany jest losowo, dzięki czemu za każdym razem mamy do czynienia z nowym układem poziomów oraz postaciami bohaterów.

Obraz

W Google Play pojawiła się kontynuacja świetnej gry strategicznej od studia Zillion Whales. Tym razem akcję gry osadzono w przestrzeni kosmicznej. Chociaż gameplay oparto na starych rozwiązaniach, to nie zapomniano o wprowadzeniu kilku urozmaiceń w postaci nowych budowli, umiejętności oraz interaktywnych obiektów.

Główna kampania składa się z 58 plansz, które trzeba zaliczyć w drodze do ostatecznego zwycięstwa. Rozgrywka jest prosta i wciągająca. Na mapie porozmieszczane są grzybowe domki, w których produkuje się wojsko. Przeciągając palcem po ekranie, gracz przemieszcza jednostki z jednej lokacji do drugiej, co pozwala na zajęcie strategicznych miejsc. Celem jest opanowanie całej mapy bądź punktu wyznaczonego przez grę. Im szybciej i sprawniej zdobywa się przewagę nad przeciwnikiem, tym więcej punktów zgarnia się za konkretny poziom.

Mushroom Wars: Space! (Official Trailer)

Fani konsoli PlayStation mogli spotkać się już z tym tytułem w PlayStation Network, gdzie gra zdobyła dużą popularność. Dzięki rysunkowej grafice i dużej dawce humoru tytuł jest bardzo przyjemny w odbiorze i nadaje się niemal dla każdego. Po przejściu kampanii nie należy kasować aplikacji z pamięci, tryb multiplayer pozwala bowiem zmierzyć się z graczami z całego świata na ciekawych mapach.

Agar.io – Darmowa

Obraz

Jeżeli nie mieliście okazji zagrać w tę grę na innych platformach, to teraz nadarza się okazja do gry na telefonach i tabletach z Androidem na pokładzie. Absolutny numer jeden rankingów wszelakich i zapewne kandydat do gry roku. Produkcja Miniclip potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę zapewniając sporo zabawy.

Czym jest Agar.io? Określiłbym ją jako grę akcji z elementami MMO. Zadaniem gracza jest kontrola malutkiej komórki (lub kropki jak mawiają gracze), która musi się rozwijać. W tym celu musi zbierać porozrzucany po mapie granulat lub pożerać mniejsze komórki należące do innych graczy. Rośniemy z każdą zjedzoną komórką, tracąc przy tym prędkość. Małe komórki lawirują wokół dużych z łatwością, podczas gdy kolosy poruszają się jak ślimaki.

Podczas gry trzeba pamiętać o kilku zasadach. Nasza ofiara musi być minimum 10 procent mniejsza od nas. Dodatkowo z każdą sekundą komórki tracą swój rozmiar, dlatego też cały czas musimy szukać pożywienia. Na mapie znajdują się także różnorodne wirusy po zetknięciu z którymi występują różne nieprzyjemne konsekwencje. W grze znajdziecie mikrotranskacje oraz reklamy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)