Otwierasz lodówkę, a tam gogle VR. Przygotuj się na taką przyszłość

Wirtualna rzeczywistość powoli staje się wszechobecna i nie, nie przesadzam; pisząc w tytule o goglach VR w lodówce mam na myśli dosłownie gogle VR w lodówce.

Zmodyfikowane zdjęcie lodówki

Zmodyfikowane zdjęcie lodówki (Shutterstock)

Prawdziwy bum na wirtualną rzeczywistość zapoczątkowała firma Oculus VR. Jej gogle są drogie i wymagają podłączenia do komputera, ale ktoś pomyślał "hej, przecież wyświetlacz, wydajne podzespoły i zestaw potrzebnych czujników ma zwykły smartfon!". Tak dwa lata temu na rynek zaczęły trafiać pierwsze mobilne gogle VR takie jak vrAse.

vrAse

Kilka miesięcy później ktoś w Google'u pomyślał "hej, po co płacić kilkadziesiąt dolarów za plastikową obudowę do smartfona, jeśli można ją zrobić ze znacznie tańszego kartonu?". Tak powstał projekt Cardboard.

Cardboard

W tym roku kilka firm pomyślało "hej, przecież i tak robimy kartonowe opakowania! A gdyby tak lekko je zmodyfikować…". Swój pomysł na gogle VR zbudowane z opakowania po napojach prezentowała już Coca-Cola, o czym kilka dni temu mogliście poczytać #wSkrócie.

Teraz do gry wkracza McDonald's

W Szwecji wystartowano z programem Happy Goggles, w ramach którego zestawy Happy Meal zamykane będą w opakowania, które można zamienić w gogle wirtualnej rzeczywistości. McDonald's przygotował z tej okazji także narciarską grę VR.

Niestety póki co jest to program testowy; takie opakowania pojawią się tylko w Szwecji i tylko 5 marca, a liczba egzemplarzy jest ograniczona. McDonald's zapewnia jednak, że jeśli pomysł zostanie ciepło przyjęty, Happy Goggles zawitają także na inne rynki.

Takich akcji z pewnością będzie więcej

Wydatki związane przeprojektowaniem opakowań prawdopodobnie są dość wysokie, dlatego firmy na razie podchodzą do takich eksperymentów ostrożnie. Z czasem koszt produkcji pudełek zwykłych i VR-owych powinien się jednak zacierać, a potencjał marketingowy takiego rozwiązania jest ogromny. Wirtualna rzeczywistość ma to do siebie, że dobrze zrealizowana promocyjna gra, reklama czy zwiastun filmu potrafią wyrwać z butów.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Jestem przekonany, że VR-em będzie się interesować coraz więcej nietechnologicznych firm. Film na Blu-ray zapakowany w gogle zachęcające do obejrzenia widowiskowego zwiastuna innego filmu? Pudełko po mrożonej pizzy zabierające na wirtualną wycieczkę po włoskich pizzeriach? Płatki śniadaniowe pozwalające dzieciom przenieść się do animowanego świata? Możliwe zastosowania kartonowego VR-u można mnożyć w nieskończoność.

To jak, zaglądaliście już do swoich lodówek?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

#wSkrócie: Vivo Xplay 5 z wygiętym ekranem, Huawei P9 na zdjęciach oraz papier, kamień i nożyce w reklamie Androida HTC Vive - cena ujawniona. Można już zamawiać do Polski LG X cam i X screen telefonami dla mas? Śmiem wątpić. Masy nie wiedzą, czego chcą #wSkrócie: Galaxy S7 bez logo Samsunga, rok internetu za darmo w Playu oraz cena LG G5 Na prezentacji Galaxy S7 poczułem się jak w kinie przyszłości. Podoba mi się taka przyszłość #wSkrócie: pierwsze oficjalne informacje na temat OnePlusa 3 oraz 256 GB pamięci w smartfonach Google chce mi dać jeszcze jeden powód, by na każdym nowym telefonie od razu instalować alternatywny launcher #wSkrócie: ambitne plany LG, nietypowy patent Oppo i Cardboard z Coca-Coli #wSkrócie: podwodny unboxing Galaxy S7 i płatności weryfikowane biciem serca #wSkrócie: telefon z 6GB RAM potwierdzony, a Samsung Galaxy S7 rozebrany HTC prezentuje modele Desire 530, 630 i 825, które od poprzedników różnią się tylko obudową Samsung Galaxy Unpacked 2016 - obejrzyj prezentację Galaxy S7 na żywo. Także w wirtualnej rzeczywistości #wSkrócie: Galaxy S7, LG G5 i HTC One M10 na nowych zdjęciach oraz Oppo A30 #wSkrócie: Lumia 650 i Moto X Force w Polsce oraz 28-letnia historia telefonów Samsunga na wideo #wSkrócie: Galaxy S7 na wideo, LG G5 z wymiennym modułem na zdjęciu oraz Storytel w Polsce #wSkrócie: dużo Samsunga Galaxy S7, hybryda Huaweia i koniec MixRadio #wSkrócie: nowe zdjęcia Galaxy S7 edge oraz europejskie ceny Lumii 650 #wSkrócie: specyfikacja Galaxy Note'a 6 oraz zmiany w Facebook Messengerze Jak najłatwiej uceglić iPhone'a? Wystarczy... zmienić systemową datę #wSkrócie: ceny Galaxy S7 i S7 edge oraz szczegóły na temat aparatu HTC One M10 Czołówka producentów na rynku smartfonów w USA bez zmian, ale Samsung powoli goni Apple'a #wSkrócie: nowe zdjęcia Galaxy S7, cena Lumii 650 oraz możliwy wygląd HTC One M10 3 fotograficzne funkcje, które chciałbym mieć w smartfonie Ballmer udziela rad Microsoftowi. Szkoda, że sam z nich nie korzystał

Popularne w tym tygodniu:

LG V30 będzie petardą. Lepszy aparat i technologia znana z Nintendo Switch zapowiedziane Galaxy Note 9 z alkomatem? To niegłupi pomysł, ale plany Samsunga mogły zostać źle zrozumiane #wSkrócie: iPhone 7s na wideo i zdjęciach oraz Samsung Internet dla każdego Google Pixel 2: przecieki nie napawają mnie optymizmem #wSkrócie: Galaxy S8 Active oficjalnie, iPhone 8 na zdjęciach i Apple Watch Series 3 #wSkrócie: wyróżnienia EISA 2017-2018, Samsung Gear Fit 2 Pro i nowe ikony w iOS 11 Sony Xperia XZ1: wyciekają zdjęcia, specyfikacja i jedna tajemnicza nowość Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie plotek i przecieków LG V30 - producent ujawnia kluczowe funkcje #wSkrócie: Pixel 2 na wizualizacjach, atrapa iPhone'a 8 na wideo i Carmageddon: Crashers Huawei Mate 10 na zdjęciach, czyli internet znów dał się nabrać Nowe iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem? Mam nadzieję, że Apple wynajdzie je na nowo