Xiaomi Mi Note 2 wkrótce także w alternatywnej wersji. Wprowadzono tylko jedną zmianę

Xiaomi Mi Note 2 wkrótce także w alternatywnej wersji. Wprowadzono tylko jedną zmianę

Xiaomi Mi Note 2
Xiaomi Mi Note 2
Mateusz Żołyniak
08.11.2016 19:39, aktualizacja: 08.11.2016 20:39

Chińczycy mogą niebawem wprowadzić do sprzedaży dodatkowy wariant jednej z zaprezentowanych ostatnio nowości. Trafił on już do urzędu TENAA.

Mi Note 2 także z płaskim ekranem

Mi Note 2 nie jest może tak rozchwytywany jak Mi MIX (został wyprzedany w 10 sekund!), ale i tak cieszy się sporą popularnością. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że sprzedanie całej pierwszej partii zajęło Xiaomi jedynie 50 s., a było ona z pewnością o wiele większa niż w przypadku bezramkowego modelu.

Duże zainteresowanie nowym Mi Note'em mogło skłonić firmę do stworzenia dodatkowego wariantu urządzenia. Będzie nim model o oznaczeniu kodowym Xiaomi 2015213, który pojawił się właśnie w bazie chińskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego TENAA. Od zwykłego Mi Note'a 2 różni się jedną rzeczą.

Xiaomi Mi Note 2 także w wersji z "płaskim" ekranem
Xiaomi Mi Note 2 także w wersji z "płaskim" ekranem© tenaa

Jest nią "płaski" ekran. Będąc bardziej konkretnym - Xiaomi wykorzystało panel z wyprofilowanymi krawędziami (szkło 2,5D) zamiast OLED-a z zagiętymi bokami. Nie wpłynęło to jednak aż tak wyraźnie na wygląd modelu, a przynajmniej to sugerują powyższe zdjęcia nowej wersji Mi Note'a 2.

Po co w ogóle Xiaomi wprowadza taką wersję?

To pytanie jest o tyle zasadne, że Chińczycy na każdym kroku podkreślają, że wykorzystane wzornictwo (pożyczone skądinąd od Samsunga) jest wielką zaletą smartfona. Model z płaskim panelem wygląda podobnie, ale to nie to samo.

Jedną z możliwości jest to, że Xiaomi robi ukłon w stronę tych użytkowników, którym nie podobają się zagięte wyświetlacze. I nie chodzi tylko o wrażenia wizualne, ale i ergonomię - ekrany tego typu nie ułatwiają obsługi telefonu (jedynie Samsung próbuje robić coś w tym temacie), a ryzyko ich rozbicia jest większe. Nie wspominają nawet o większej liczbie przypadkowych kliknięć.

Drugą kwestią jest dostępność elastycznych ekranów OLED. Xiaomi korzysta z rozwiązania firmy LG, a Koreańczycy mogą nie nadążać z dostawami paneli dla cieszących się sporym zainteresowaniem Mi Note'ów 2. Chińczykom zapewne nie opłaca się korzystać z innych dostawców (ekrany Samsunga mogą być droższe), gdyż są tańsze i łatwiej dostępne technologii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)