ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR

ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR

ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR
Łukasz Skałba
09.12.2016 17:31, aktualizacja: 09.12.2016 18:31

ViewRanger to bardzo popularna aplikacja służąca do nawigowania w terenie. Teraz jej funkcjonalność będzie jeszcze bogatsza, gdyż nowy tryb “Skyline” wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości.

O ile Google Maps to zdecydowanie numer jeden jeśli chodzi o nawigację samochodową, o tyle najpopularniejszym programem służącym do nawigacji w dziczy jest ViewRanger. Apka została pobrana już kilka milionów razy i otrzymuje bardzo dobre opinie użytkowników.

ViewRanger umożliwia nawigowanie w trybie offline, wytyczanie własnych szlaków i działa nie tylko na smartfonach, ale i na zegarkach z Androidem Wear oraz Apple Watchach. Teraz do wymienionych zalet dojdzie jednak prawdziwy killer feature - nawigowanie w trybie rozszerzonej rzeczywistości - “Skyline”.

ViewRanger Skyline (Original Trailer)

Co daje tryb rozszerzonej rzeczywistości Skyline?

Cały myk polega tutaj na tym, że na obraz z kamerki smartfona nanoszone są dodatkowe dane, takie jak na przykład nazwy charakterystycznych miejsc, jezior, szczytów, miast, dolin czy klifów. Są one oczywiście nakładane dokładnie w miejscu, w którym dany obiekt znajduje się na ekranie. Dodatkowo program wyświetla odległość dzielącą nas od danego obiektu.

Jakby tego było mało, gdy przestawimy apkę w tryb AR podczas nawigowania, na obraz z kamery zostaną naniesione wirtualne strzałki pokazujące dalszą drogę. Sprytne.

Obecnie mapy pokrywają 80 proc. powierzchni naszej planety oraz nie wymagają łączności online - zarówno w trybie zwykłym, jak i AR.

Obraz

W tym kierunku powinno rozwijać się AR

Szkoda, że tak mało producentów wykorzystuje jak na razie technologię rozszerzonej rzeczywistości. Zazwyczaj mamy do czynienia z bezsensownymi gierkami, które nakładają różne animowane obiekty po nacelowaniu smartfona na przygotowaną wcześniej grafikę. Tak było na przykład z aplikacją pozwalającą zwiedzić użytkownikom Biały Dom.

Powyższe zastosowanie ma natomiast sens i z pewnością przyda się wielu podróżnikom i nie tylko. To jedna z tych apek, które zaprezentowałbym w Appshakerze, ale nie mogę, bo nie da się pokazać jej możliwości w studiu. Polecam więc w formie tekstowej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)