Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze

Przeglądarka Chrome ma sporo rozwijanych przez Google'a funkcji, które zostały ukryte przed użytkownikami. Jedna z nich jest szczególnie przydatna.

Chrome na Androida z paskiem adresu na dole

Jestem przekonany, że wszystkie osoby odpowiedzialne za to, że w mobilnych przeglądarkach internetowych paski wyszukiwania umieszczone są na górze, mają już zarezerwowane apartamenty w najmroczniejszych czeluściach piekieł.

W czasach, gdy przeciętny smartfon jest niewiele mniejszy od telewizora, to naprawdę spory problem, który niepotrzebnie utrudnia przeglądanie sieci. Jedynie Microsoft przemyślał sprawę, projektując mobilnego Internet Explorera. Podobne rozwiązanie w końcu znalazło się także w Chromie, choć nie każdy o tym wie.

Chrome — jak przenieść pasek adresu na dół?

W testowej wersji Chrome'a na Androida możliwość przeniesienia paska na dół pojawiła się już w październiku ubiegłego roku. Z czasem zawitała do wydań stabilnych, ale opcja ta wciąż jest ukryta. Jak z niej skorzystać?

  1. W pasku adresu wpisz "chrome://flags" (bez cudzysłowu);
  2. na liście ukrytych funkcji odszukaj pozycję "Chrome Home Android" (możesz skorzystać z funkcji "znajdź na stronie" w menu);
  3. rozwiń listę opcji i wybierz "włączone";
  4. uruchom przeglądarkę ponownie.

I voilà. Twoje problemy z sięgnięciem kciukiem do paska adresu właśnie się skończyły.

Jedna uwaga: Google ukrył tę funkcję nie bez powodu. Jest to opcja eksperymentalna, która teoretycznie może powodować problemy z wyświetlaniem niektórych stron. Z moich obserwacji wynika jednak, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy większość problemów (jeśli nie wszystkie) już zażegnano.

Oczywiście w awaryjnych sytuacjach w dowolnym momencie można przywrócić stary widok.

Zobacz również: Appshaker 2 #1 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać 5 nieuciążliwych sposobów na wydłużenie czasu pracy telefonu na baterii Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu Przepis na mobilną fotoedycję: ulotny portret Przepis na mobilną fotoedycję: obiekty wystające z ekranu smartfona Przepis na mobilną fotoedycję: miejska bryła Przepis na mobilną fotoedycję: Instagramowe trendy cz. 1 Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Garść inspiracji w GIF-ach Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień