Jak założyć blog i dodawać teksty?

Chcesz zacząć blogować na Komorkomania.pl? Założenie konta i dodawanie tekstów jest banalnie proste.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i mieć szanse na wygranie smartfona LG G2 lub mobilnej drukarki LG, musisz wysłać zgłoszenie na redakcja@komorkomania.pl.

W zgłoszeniu muszą znaleźć się: twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie, które będzie pełniło funkcję awatara. Napisz też dwa zdania o sobie.

Nie musisz być pełnoletni, by z nami blogować, ale musisz mieć 18 lat, żeby wziąć udział w konkursie. Jeśli nie masz 18 lat, dołącz w mailu skan lub zdjęcie zgody rodziców lub opiekunów — będziesz mieć wtedy szansę na nagrodę.

Twoje konto aktywujemy tak szybko, jak będzie to możliwe. W mailu dostaniesz hasło. Login to twój mail.

Żeby się zalogować, musisz wejść na stronę http://admin.komorkomania.pl/

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do prostego panelu.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Zacznij od uzupełnienia danych w ustawieniach konta. Napisz kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach oraz dodaj opis w nagłówku.

Teraz możesz przejść do dodawania artykułów. Edycja jest banalnie prosta. Musisz wpisać tytuł, wybrać kategorię, dodać zdjęcie otwierające, napisać wprowadzenie oraz dodać treść artykułu. Do dyspozycji masz podstawowe narzędzia do edycji tekstu.

Pamiętaj, żeby zawsze dodawać źródło zdjęcia lub grafiki, jeśli nie jesteś jej autorem. Korzystaj tylko z tych obrazów, których autorzy pozwalają na dalsze rozpowszechnianie.

Pod tekstem jest przycisk Podgląd. Kliknij go, jeśli chcesz zobaczyć, jak tekst będzie wyglądać na stronie.

Jeśli skończyłeś pracę, kliknij Zapisz. Twój tekst pojawi się na blogu i być może trafi także na stronę główną Komorkomania.pl

Dobre rady:

1. Wprowadzenie, grafika i tytuł są bardzo ważne. To od nich zależy, czy ktoś będzie chciał przeczytać twój tekst.
2. Staraj się, by akapity nie były zbyt długie - nikt nie lubi potężnych bloków tekstu.
3. Zawsze zamieszczaj linki do źródeł.
4. Staraj się pisać poprawnie. Najlepiej pisz w edytorze tekstu, a później wklejaj gotowy materiał do edytora na stronie. Następnie dodaj formatowanie i linki.
5.Komentuj, analizuj, oceniaj - to twoje opinie decydują o popularności twojego bloga.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sprzedaż biznesu mobilnego Nokii coraz bliżej finalizacji Tydzień w krzywym zwierciadle: Moto G, SAMI i Gramohorn II W skrócie: drop testy nowych iPadów, Galaxy S III mini Crystal Edition i darmowy internet LTE w Plusie 4G LTE startuje w Play. Fajnie, że jest i to w zasadzie tyle W skrócie: Jolla Phone w listopadzie, BlackBerry Z30 w Orange i LG Nexus G Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika W skrócie: Moto G na wideo, Samsung Galaxy Core Plus i wstrzymanie aktualizacji dla Galaxy S III 8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną Zbliża się premiera Moto G5S+ i Moto X4. Oto nowe informacje