Samsung musi zapłacić już tylko 290 mln dol. Apple'owi

Ostatnio nie pojawiało się zbyt wiele wiadomości o potyczkach sądowych między Samsungiem i Apple'em. Nie oznacza to jednak, że do nich nie dochodziło, a świadczy o tym ostatni wyrok sądu federalnego w Stanach Zjednoczonych.

Apple vs Samsung

Apple vs Samsung

Gdy w sierpniu zeszłego roku Samsung przegrał sprawę o naruszenie patentów Apple'a, sędzia Lucy Koh ustaliła wartość odszkodowania, które muszą wypłacić Koreańczycy, na ponad miliard dolarów. Był to cios dla Samsunga (szczególnie dla jego wizerunku).

W marcu tego roku okazało się, że wysokość opłaty została źle obliczona przez przedstawicieli sądu federalnego i zmniejszono ją o 450 mln dol. Samsung postanowił walczyć o dalsze obniżenie kary — zaproponował opłatę wynoszącą około 52 mln dol., ale Apple chciał co najmniej 380 mln dol.

Na ostatnim zebraniu sądu federalnego ustalono, że południowokoreański gigant za naruszenie patentów Apple'a będzie musiał zapłacić ostatecznie 290 mln dol.

Aktualna wartość odszkodowania jest znacznie większa od tej na którą chciał zgodzić się Samsung, ale wciąż to o wiele mniej niż 400 mln dolarów, opuszczone przez sędziego Koh po pierwszym procesie.

Dodatkowo sędzia Koh ma rozważyć nałożenie blokady sprzedaży na część produktów Samsunga bezprawnie wykorzystujących rozwiązania firmy z Cupertino. Na szczęście chodzi o starsze urządzenia.

Ostatni proces dotyczył bowiem 14 modeli, takich jak: Samsung Galaxy Prevail, Samsung Gem, Samsung Indulge, Samsung Infuse 4G, Samsung Galaxy S II AT&T, Samsung Captivate, Samsung Continuum, Samsung Droid Charge, Samsung Epic 4G, Samsung Exhibit 4G, Samsung Galaxy Tab, Google Nexus S 4G, Samsung Replenish i Samsung Transform. To już zapomniane komórki, które były dostępne tylko na amerykańskim rynku. Większość to wariacje na temat Galaxy S II, które od jakiegoś czasu są wycofywane ze sprzedaży (części nie można już nawet kupić).

Na tym nie koniec sądowych zmagań obu gigantów. Na marzec przyszłego roku zaplanowany jest proces dotyczący nowszych urządzeń Samsunga, a osobą prowadzącą ponownie będzie Lucy Koh. Do tej pory firmy nie zyskały wiele na bataliach sądowych i można sądzić, że kolejne sprawy nie będą się różnić od poprzednich.

Źródło: USAToday via PhoneArena

Zobacz również: Samsung Galaxy S8 - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Zopo ZP998 - chiński ośmiordzeniowiec za 299 dol. Bloguj z nami i wygraj LG G2 Witamy w nowej Komórkomanii Jak założyć blog i dodawać teksty? Sprzedaż biznesu mobilnego Nokii coraz bliżej finalizacji Tydzień w krzywym zwierciadle: Moto G, SAMI i Gramohorn II W skrócie: drop testy nowych iPadów, Galaxy S III mini Crystal Edition i darmowy internet LTE w Plusie 4G LTE startuje w Play. Fajnie, że jest i to w zasadzie tyle W skrócie: Jolla Phone w listopadzie, BlackBerry Z30 w Orange i LG Nexus G Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika W skrócie: Moto G na wideo, Samsung Galaxy Core Plus i wstrzymanie aktualizacji dla Galaxy S III 8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną Zbliża się premiera Moto G5S+ i Moto X4. Oto nowe informacje