Orange: niższe ceny w roamingu na terenie Unii Europejskiej

Orange: niższe stawki w roamingu i dodatkowe usługi (fot.: sxc.hu)

Orange: niższe stawki w roamingu i dodatkowe usługi (fot.: sxc.hu)

Unia Europejska uważa, że nie ma sensu mówić o mobilności mieszkańców Europy, dopóki wyjazd poza granice kraju macierzystego wiąże się ze znaczącym podniesieniem stawek rozmów telefonicznych i transmisji danych. Koszty usług mobilnych w roamingu są na szczęście systematycznie obniżane. Jakie będą niższe ceny w roamingu w Orange?

Od 1 lipca Unia Europejska znów odgórnie ograniczy maksymalne ceny połączeń, SMS-ów i transmisji danych w ramach roamingu. T-Mobile oraz Heyah opublikowały nowe cenniki już jakiś czas temu. Teraz swoje stawki przedstawia Orange, dodatkowo obniżając koszt pakietu Travel Data Daily, pozwalającego niezależnie od wytycznych Unii Europejskiej płacić mniej za mobilny Internet w roamingu.

Ceny roamingu takie same jak krajowe? Już za trzy lata!

W Orange można obecnie skorzystać z:

  • Pakietu "Travel Data Daily" - kosztuje teraz 4 zł, pozwala korzystać z transferu w ramach roamingu na terenie Unii Europejskiej za 2 zł / 1 MB;
  • Usługi "Jak w kraju" - można ją włączyć już za 9 zł, a w efekcie za połączenia wykonane, odebrane oraz SMS-y w roamingu na terenie Unii Europejskiej płacimy tak, jakbyśmy byli nadal we własnym kraju;
  • Pakietu "Travel Data Daily Reszta Świata" - za 30 zł dostajemy odnawialny pakiet 2 MB, działający do końca dnia kalendarzowego, w którym został aktywowany, i z którego korzystać można poza Unią Europejską (Strefa 2, Strefa 3, Strefa 4, Strefa 5).

T-Mobile i Heyah — nowe cenniki tańszych rozmów roamingowych

Zobacz również: Inteligentne okulary Sony

Nowe stawki roamingowe (w ramach Unii Europejskiej) dla klientów sieci Orange od 1 lipca wyniosą natomiast:

  • minuta połączenia wychodzącego — 1,46 zł brutto;
  • minuta połączenia przychodzącego — 0,39 zł brutto;
  • jedna wiadomość SMS — 0,44 zł brutto;
  • 1 MB transferu danych — 3,55 zł brutto;

Stawki są, jak widać, coraz korzystniejsze, a promocje faktycznie obniżają koszty. Jednak trzeba przyznać rację europosłom: różnica między cenami roamingowymi i krajowymi jest na razie tak duża, że nie ma co marzyć o swobodnym korzystaniu z komórki za granicą. Miejmy nadzieję, że w ciągu kilku lat się to zmieni.

Źródło: Orange • Telepolis.pl • Telix.pl

Podziel się:

Przeczytaj także: