Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji [20.05.2012]
Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.
Strona 1
Swoje propozycje proszę wysyłać na tomasz.slowik@komorkomania.pl lub wypisywać w tym temacie na forum.
Jest to androidowa wersja popularnej platformówki. Zadaniem gracza jest jak najszybsze pokonanie kolejnych poziomów i zbieranie rozsianych po drodze specjalnych pierścieni. Trzeba też uważać na różne pułapki oraz przeciwników.
Sterowanie ograniczono do wirtualnej gałki oraz przycisku odpowiadającego za zwijanie się. Można też kontrolować postać czujnikiem położenia, ale rozwiązanie to jest dosyć niewygodne. Granie wymaga sporej zręczności, a sama rozgrywka jest bardzo dynamiczna.
Graficznie tytuł prezentuje się dobrze, ale nic ponadto. Oprawa utrzymana jest w stylu pozostałych części serii.
Sonic 4 Episode I to gra wymagająca i polecam ją głównie fanom serii. Mnie nie przypadła do gustu, ale nigdy nie rozumiałem fenomenu niebieskiego jeża. Poza tym jest dosyć droga jak na platformówkę.
[plus]wymagająca
[plus]port znanej serii
[plus]klimatyczna oprawa
[minus]cena
[minus]głównie dla fanów Sonica
Sonic the Hedgehog 4 Episode 1 - Splash Hill Zone
Gracz wciela się w chłopaka, który broni swojego domu przed nacierającymi zombie. Do tego celu wykorzystuje różne przedmioty, którymi rzuca w przeciwników. Zadanie polega na dobraniu odpowiedniego kąta i siły rzutu. Dla utrudnienia bohater się męczy, przez co dalsza walka może zostać uniemożliwiona, aż do momentu regeneracji energii.
Do dyspozycji gracza oddano dwie umiejętności, które ulepsza się za punkty otrzymywane po każdej misji. Pierwszą jest zamrożenie przeciwników, a druga to spychacz, który zmiata wszystko na swojej drodze. Trzeba też poprawiać parametry bohatera (siła, zręczność, żywotność) za złoto otrzymywane za zabijanie zombie lub dokupione za prawdziwą gotówkę.
Grafika jest specyficzna. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie trójwymiarowej, ale w rzeczywistości to tylko 2D. Poza tym jest strasznie jasna i cukierkowa. Udźwiękowienie kwalifikuje się jedynie do wyciszenia go.
Zombie Wave to gra dobra na chwilę. Nie jest innowacyjna, ale mimo wszystko wciąga i może umilić np. podróż komunikacją miejską.
[plus]prosty
[plus]dobry na chwilę
[plus]wciąga
[minus]mało ulepszeń postaci
[minus]denerwujące udźwiękowienie
Zadaniem gracza jest łączenie kolorowych run tego samego koloru w rzędy po cztery lub więcej. Co ciekawe, ustawiać je można w poziomie, pionie i po skosie.
Do wyboru są dwa poziomy trudności. A na kolejnych planszach należy zdobyć określoną liczbę punktów, uważając jednocześnie, aby nie zużyć wszystkich dusz. Tych ma się na początku 15 i liczbę tę można powiększać, zbijając świecące się klocki. Za kombinację kilku połączeń jednocześnie otrzymuje się dodatkowe punkty. Ułatwieniem są przedmioty, które można dokupować za zdobyte złoto. Odblokowują się one wraz w postępami w grze.
Graficznie jest ładnie, schludnie i kolorowo, a kamienie wydają przyjemne dźwięki.
RuneMasterPuzzle to przyjemna gra, która wciąga. Przestawianie klocków od zawsze miało w sobie jakąś magię, przez co trudno się oderwać od tego typu gier.
[plus]wciąga
[plus]ładna grafika
[plus]rosnący poziom trudności
[minus]brak innowacyjności
Strona 2
Sieciowa gra sportowa.
Gracz zarządza drużyną hokejową. Wszelkie operacje oparto na losowaniu i wykorzystywaniu kart, podobnie jak w np. Magic The Gathering. Zabawa rozpoczyna się od wylosowania drużyny oraz kilku umiejętności, zwiększających jej skuteczność w czasie gry.
Podczas meczu (online z drużyną innego gracza) nie ma się żadnego wpływu na wynik, jedynie przed nim można wybrać karty wsparcia dla zawodników. Starcie można obejrzeć lub od razu wyliczyć wynik, który zależny jest od statystyk zawodników obu drużyn, ich ułożenia oraz ww. kart. Za zwycięstwa zdobywa się fanów, którzy dają monety oraz zwiększają poziom drużyny gracza. Walutą można dokupować kolejne paczki z kartami (im lepszy zestaw, tym droższy). Są jeszcze dolary, które zdobywa się bardzo powoli lub można je dokupić. Bez nich nie dostanie się najlepszych kart i dodatków.
Zarządzanie drużyną ogranicza się do zmiany strojów, poprawiania statystyk zawodników za pomocą kart oraz wymiany kadry.
Grafika jest nierówna. Menu jest efektowne, dużo się w nim dzieje, a karty wykonane są z dużą pieczołowitością. Niestety mecze wyglądają słabo. Zawodnicy są statyczni, a na ekranie dzieje się niewiele, przez co ich oglądanie jest nudne.
Big Win Hockey to propozycja dla fanów sieciówek, którzy w celu osiągnięcia czegoś są gotowi wydać realne pieniądze. Ja uważam, że nie warto i jest dużo znacznie lepszych gier MMO.
[plus]oryginalna tematyka
[plus]karciany system
[minus]bez płacenia wiele się nie osiągnie
[minus]brak wpływu na mecz
[minus]słaba grafika w trakcie spotkań
Gracz steruje działem, które musi jednocześnie chronić. Zadanie polega na odpieraniu przeciwników przez określony czas i ewentualne osłanianie niektórych elementów planszy.
Miejsce ostrzału określa się palcem, jednak plansza jest trójwymiarowa, a wrogowie nacierają dosłownie z każdej strony. Aby się rozglądać i zmieniać perspektywę, należy poruszać telefonem. Nie raz musiałem trzymać smartfona do góry nogami. Niestety czasem jest to męczące. Ogólnie gra jest dosyć trudna, szczególnie gdy chce się osiągnąć wynik ponad ten wymagany do odblokowania kolejnego poziomu.
Grafika jest niezła, ale wraz z popularyzacją silnika Unity zaczyna wyglądać po prostu standardowo. Na planszy dzieje się sporo i nie ma czasu na nudę.
Defence Cannon jest dość przeciętną grą. Nie jest zbyt innowacyjna, ale bawi i ma trójwymiarową grafikę, co w przypadku tego typu tytułów nie jest częstym zjawiskiem.
[plus]trójwymiarowa grafika
[plus]nie ma czasu na nudę
[minus]mało innowacyjna
[minus]machanie telefonem utrudnia ocenę sytuacji
Defence Cannon by Universe One Interactive
Aplikacja kulinarna.
Program zawiera aktualnie 1115 przepisów i jest ciągle aktualizowany. Poza tekstem jest w nim również wideo tworzone przez kucharzy znanych z Canal+.
Receptury podzielone są ze względu na rodzaj dań (mięsne, dietetyczne, wegetariańskie, z ryb itd.), kraj, z którego się wywodzą, oraz prezenterów, przez których są przygotowywane. Przepisy zawierają opis przygotowania dania, potrzebne składniki, zdjęcie efektu i w większości przypadków wideo. Jakość tego ostatniego jest niespecjalna, ale swoje zadanie spełnia. Poszczególne receptury można dodawać do ulubionych, a ze składników tworzyć listy zakupów, jeśli ktoś ma program Listonic. Warto też wspomnieć o kalkulatorze miary i wagi.
Korzystanie z programu jest wygodne, a menu podzielono w logiczny sposób - nie ma problemu ze znalezieniem szukanych przepisów, a nawet jeśli jest, to program ma zaimplementowaną wyszukiwarkę.
Kuchnia+ to praktyczny program, szczególnie dla fanów gotowania. Jego dużymi zaletami są dostępne wideo oraz pokaźna liczba przepisów.
[plus]wygodny
[plus]dużo przepisów
[plus]profesjonalne wideo
[minus]marna jakość wideo
Strona 3
Służy do obsługi schowka kopiowanego tekstu. Umożliwia edytowanie, zapisywanie oraz wykorzystywanie zachowanych fragmentów. Dodatkowo ma zakładkę dla często wpisywanych fraz (np. mail), dzięki czemu w łatwy sposób można ich używać.
Program pokazuje ikonkę w pasku powiadomień, dzięki czemu dostęp do niego ma się w każdej chwili. Oczywiście funkcję tę można bez problemu wyłączyć. Poza tym oferuje kilka mniej ważnych opcji.
Interfejs jest bardzo wygodny, a dzięki dodatkowym skrótom łatwo i szybko można wykorzystywać zapisany tekst.
Clipper Plus to genialna i prosta aplikacja, która przyda się każdemu, a w szczególności osobom, które dużo piszą na telefonie. Zdecydowanie warta jest swojej ceny.
[plus]wygodna
[plus]wszystko pod ręką
[plus]bezproblemowe działanie
Jest to jedna z wielu aplikacji tego typu. Oddzielnie zlicza zużycie danych przez WiFi oraz sieci mobilne. Może zablokować dane pakietowe po przekroczeniu wcześniej ustawionego limitu. Ciekawą opcją jest dodatkowa statystyka dla transferu w roamingu. Pozwala na automatyczne lub ręczne zerowanie licznika. Częstotliwość odświeżania można ustawić w przedziale 5- 60 sek.
Interfejs jest maksymalnie uproszczony i nie ma żadnych innowacyjnych funkcji. Ładnie prezentuje się za to widżet, który podaje te same informacje, co program.
Licznik Danych w Telefonie to dobra alternatywa dla innych tego typu aplikacji. Co ciekawe została stworzona przez Orange Labs.
[plus]bezproblemowe działanie
[plus]transfer w roamingu
[plus]ładny widżet
[plus]prosta w użyciu
[minus]nie oferuje niczego ponad to, co konkurencja
Wyświetla temperaturę, prędkość wiatru, wilgotność oraz prognozę na następne godziny lub dni. Poza tym nie oferuje niczego nadzwyczajnego. Pozycję określa automatycznie na podstawie nadajników, jednak w moim przypadku przekłamanie było dosyć duże. Jest też opcja ręcznego wprowadzenia nazwy miejscowości. Ponadto oferuje widżet, który spełnia swoje zadanie, ale prezentuje się przeciętnie. Pogoda wyświetlana przez program nie zawsze pokrywa się z prawdą i przy częściowym zachmurzeniu aplikacja pokazywała pełne słońce.
Wygląd to jego największa zaleta. Do wyboru są dwa style graficzne. Pierwszy z nich jest minimalistyczny i łatwo da się go dopasować do Holo Theme. Drugi jest ładnie animowany, a w tle pokazuje się widok krajobrazu obrazującego aktualną pogodę za oknem.
Weather Flow jest przeciętnym programem, który można dobrze wkomponować w wygląd systemu. Szkoda tylko, że to, co pokazuje, nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością.
[plus]ładny
[plus]prosty w obsłudze
[minus]drogi
[minus]nie zawsze jego wskazania są poprawne