Wielki test różnych modeli etui do iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S
W czym warto nosić iPhone’a? Dlaczego należy chronić telefon Apple’a? Które etui jest najlepsze na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule, w którym przybliżamy wady oraz zalety najnowszych i najmodniejszych akcesoriów na rynku. Takie zestawienie tylko na naszym blogu!
20.03.2012 | aktual.: 20.03.2012 09:27
Do naszej redakcji wpłynęła dość pokaźna liczba różnych modeli etui do najnowszych smartfonów Apple’a. Publikowanie pojedynczych testów każdego z nich zabrałoby nam zbyt wiele czasu, przez co testowane przez nas egzemplarze straciłyby zaletę bycia nowością na rynku. Postanowiliśmy więc zaprezentować je w jednym artykule, przy okazji porównując różne sposoby na zabezpieczenie iPhone’a 4 lub iPhone’a 4S.
Czy warto założyć etui na świetnie wyglądający telefon Apple’a? Z jednej strony nie, bo znacznie pogarsza to komfort noszenia go w kieszeni spodni lub koszuli. Różnego rodzaju pokrowce powiększają objętość telefonu i zmieniają zupełnie jego wygląd. Druga strona medalu wydaje się jednak nieco ważniejsza.
Każdy telefon, również ten z logo nadgryzionego jabłka, ulega zniszczeniom - zarówno tym drobnym (rysy na obudowie), jak i poważnym (pęknięcia ekranu), które powstają w wyniku zdarzeń losowych. Wystarczy chwila nieuwagi (lub wścibski domowy kotek), aby iPhone wylądował na podłodze. Zdecydowanie warto chronić swój smartfon za pomocą case’a.
Oczywiście wcale to nie oznacza, że jak raz włożycie iPhone’a do etui, to ma tam zostać na zawsze. Futerał doskonale sprawdza się w podróży, na wakacjach czy też w domowych pieleszach, gdy jest się z telefonem sam na sam. W miejscach, w których chcemy chwalić się telefonem, lub na spotkaniach biznesowych można osłonę schować i po kłopocie.
Wymienione poniżej akcesoria są już u nas dłuższą chwilę, mieliśmy zatem czas na ich intensywną eksploatację. W niektórych przypadkach okazało się to strzałem w dziesiątkę. O szczegółach przeczytacie przy prezentacji wybranego modelu.
Hard Candy Bubble Case
Bardzo interesujący pod względem designu pokrowiec. Wykonany z wysokiej jakości materiałów o różnej twardości. Szare elementy są bardzo elastyczne, dzięki czemu wkładanie i wyciąganie iPhone’a z etui jest bardzo proste. Powierzchnia biała to twardy plastik, który chroni boki oraz tylną część telefonu przed rysowaniem oraz wgnieceniami.
Bubble Case może pochwalić się bardzo dobrym dostępem do wszystkich funkcji telefonu. Bez problemu można podłączyć kabelek do ładowania czy też włożyć telefon do podstawki. Nadlane z plastiku przyciski (power, głośność) na obudowie bardzo dobrze reagują na nacisk palca.
Etui jest bardzo zgrabne i dopasowane, dzięki czemu w mało znaczący sposób powiększa objętość telefonu. Koszt zakupu Hard Candy Bubble Case to 145 złotych. Bezpośrednie zamówienie możecie złożyć pod
Ten egzemplarz bardziej należałoby nazwać silikonową opaską ochronną niż pełnoprawnym etui, chociaż spełnia to samo zadanie. Z jednej strony zabezpiecza boki oraz krawędzie obudowy, a z drugiej wykonana z przezroczystego tworzywa osłona chroni iPhone’a od tyłu.
Przezroczysty tył ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jeżeli przyozdobiliście telefon gelaskinem, to nie musicie go ściągać. Będzie bardzo ładnie wyeksponowany za przezroczystą szybką. Warto dodać, że w sprzedaży są również opaski w kolorze czarnym oraz różowym. Niestety, biała opaska dość szybko się brudzi i wymaga czyszczenia po jakimś czasie.
Optycznie opaska nieco bardziej powiększa iPhone’a niż opisany wyżej Bubble Case, ale nadal jest to dość niewiele w porównaniu z innymi futerałami, które znalazły się w naszym teście. Nadlane z gumy przyciski (power, głośność) na obudowie dobrze reagują na nacisk palca. Koszt zakupu Clear Cover to 69 złotych. Zamówienie można złożyć pod
PURO Red Line zaprojektowano tak, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji telefonu bez wyciągania go z etui. Użytkownik może więc bez problemów podłączać go do ładowarki, robić zdjęcia lub nagrywać filmy. Przyciski (power, głośność) dość mocno odznaczają się na krawędziach telefonu.
Zdecydowanie najbardziej elastyczne etui w naszym zestawieniu, wykonane z tworzywa TPU. Paski na tylnej ścianie bardzo ładnie prezentują się z daleka, zmieniając w pozytywny sposób wygląd iPhone’a. Nie polecam jednak łączyć czarnego iPhone’a z białą wersją, znacznie lepiej wygląda kombinacja z czarnym pokrowcem.
Podobnie jak poprzednicy nieznacznie powiększa iPhone’a, co należy uznać za duży plus. Futerał jest bardzo podatny na palcowanie i wymaga regularnego czyszczenia. Koszt zakupu Red Line to 69 złotych. Zamówienie można złożyć pod
Pomimo że etui to w znaczącym stopniu powiększa objętość iPhone’a, jest moim ulubionym. To również najpopularniejsze akcesorium firmy Case Mate. Odświeżona wersja dla iPhone’a 4 oraz iPhone’a 4S idealnie nadaje się do podróży.
Obudowa wykonana jest z gumowych wykończeń (świetnie trzyma się ją w dłoni) oraz twardego plastiku. Wadą z pewnością jest dość głęboki otwór na przycisk wyciszania iPhone’a, bez solidnego paznokcia się nie obejdzie. Plusem natomiast jest dodatkowa podstawka otwierana z tyłu etui, która ustawia telefon na biurku w taki sposób, aby użytkownik przez cały czas miał wygodny podgląd na jego wyświetlacz.
Etui zaprojektowano również tak, aby telefon można było kłaść bezpiecznie ekranem do dołu. Umożliwia to specjalna konstrukcja, dzięki której wyświetlacz w iPhonie nie styka się bezpośrednio z blatem stołu. W trakcie użytkowania okazało się jednak, że guma na krawędziach dość szybko się ściera. Koszt zakupu to 133 złote. Zainteresowanych zamówieniem odsyłam pod
Melt z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kompleksowych rozwiązań. Sam case został wykonany z tworzywa polikarbonowego i rozkłada się na dwie części. Dzięki temu SwitchEasy Melt w bardzo prosty sposób nakłada się i ściąga z iPhone’a.
Największą zaletę stanowią jednak dodatki, które otrzymuje się wraz z etui. W skład zestawu oprócz pokrowca wchodzą: dwie antystatyczne folie ochronne na przód telefonu, ściereczka z mikrofibry do usuwania smug i zatłuszczeń, dwie zaślepki ochronne na gniazdo dock connector, dwie zaślepki ochronne na 3,5-mm gniazdo słuchawkowe, wymienne interfejsy do stacji dokujących (biały i czarny) oraz podstawka wideo.
Dzięki takiemu wyposażeniu użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji telefonu, bez problemu może włożyć telefon do stacji dokującej razem z etui czy zabezpieczyć telefon ze wszystkich stron. Dodatkowo design tylnej części pokrowca przywołuje na myśl roztopiony plaster miodu. Koszt zakupu to 149 złotych. Zamówienie możecie złożyć pod
Na koniec zostawiłem najbardziej udziwnione etui dla iPhone’a, jakie miałem przyjemność testować. CapsuleRebelX to hybrydowy futerał ochronny składający się z polimerowej osłony ADSP oraz superwytrzymałego szkieletu UltraFrame. Dzięki takiemu układowi nawet upadek na twardą nawierzchnię nie jest groźny.
Z drugiej jednak strony przysparza to małego problemu. Jeżeli ma się ustawioną wibrację przy rozmowach przychodzących, wtedy telefon razem z etui wpadają w dziwny rezonans i wydają śmieszny odgłos. Sprawę można załatwić od ręki, ściągając osłonę.
W skład zestawu wchodzą te same akcesoria, jakie wymieniłem już przy okazji SwitchEasy Melt. Jest to zatem kompleksowe rozwiązanie dla miłośników ekstremalnych wrażeń. Koszt zakupu flagowego etui w ofercie SwitchEasy to 120 złotych. Chętnych odsyłam na polską stronę producenta.
Mam nadzieję, że powyższa lista najnowszych etui na rynku wydała się Wam ciekawa i przynajmniej rozważycie możliwość zakupienia osłony dla Waszego iPhone’a 4 lub iPhone’a 4S. Nieważne, na jaki model się zdecydujecie. Najważniejsze, aby do ochrony urządzenia podejść poważnie.
Producenci akcesoriów prześcigają się w ofertach. Wystarczy poświęcić trochę uwagi i wybrać coś dla siebie. My oczywiście postaramy się prezentować Wam na Applemanii co ciekawsze modele. Wszak nie warto ryzykować zniszczenia sprzętu za kilka tysięcy, skoro dobrą ochronę można zakupić za kilkadziesiąt złotych.
PS Jeżeli macie jakieś konkretne pytania odnośnie do zaprezentowanych powyżej etui, dajcie nam o tym znać w komentarzu pod wpisem. Postaramy się rozwiać każdą wątpliwość.