Wyciekło pierwsze zdjęcie zrobione za pomocą nowego iPhone'a?

Fot. pocketnow.com

Fot. pocketnow.com

Już od dłuższego czasu mówi się, że nowy iPhone 5 wyposażony będzie w aparat z matrycą lepszą, niż model oznaczony numerkiem 4. Nowy sprzęt ma mieć aparat z matrycą 8 Mpix. Czy w Sieci właśnie pojawiło się pierwsze zdjęcie zrobione nowym smartfonem z Cupertino?

Sprzedaż patentów ratunkiem dla producenta BlackBerry?

Do fotografii dotarła ekipa serwisu Pocketnow. W danach EXIF pliku napisano wprawdzie, że zdjęcie wykonane jest za pomocą iPhone'a 4, jednak pozostałe dane z EXIF wskazują, że wcale tak nie jest. Zdjęcie którym dysponuje redakcja Pocketnow ma 2235 x 2291 pikseli (5,12 Mpix), jednak przed przycięciem, jego oryginał miał mieć rozdzielczość 3264 x 2448 pikseli.

W danych EXIF zapisano również parametry optyki urządzenia, którym wykonano zdjęcie. Według Pocketnow to 4,3mm f/2,4 (dane aparatu iPhone'a 4 to 3,85 mm f/2,8). Co ciekawe — dane z GPS-a wskazują, że fotkę zrobiono w budynku 1 Infinite Loop, czyli w siedzibie spółki Apple w Cupertino.

Informacje zapisane w EXIF zdjęcia mogły oczywiście zostać zmanipulowane tak jak było to ze zdjęciem mającym pochodzić z iPada 2. Fotografia, która krążyła w Sieci przed premierą urządzenia była w rzeczywistości zrobiona za pomocą iPhone'a. Myślicie, że tym razem fotka może być prawdziwa?

Źródło: pocketnow

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!