HTC One M8 - czas na test wydajności i benchmarki

Rozpoczęliśmy testy HTC One m8. Na początek coś dla amatorów wielocyfrowych liczb: benchmarki.

Nowy HTC One (m8) napędza czterordzeniowy Snapdragon 801. Układ ten dostępny jest w trzech wariantach, ale do nowych flagowców trafiły wersje 8974-AB i 8974-AC. Drugi ma rdzenie procesora pracujące z częstotliwością do 2,45 GHz oraz GPU Adreno 330 o taktowaniu 578 MHz. Ta wersja jest w Samsungu Galaxy S5. Sony Xperia Z2 i HTC One m8 mają układ w wersji AB: rdzenie CPU pracują z częstotliwością do 2,36 GHz, a układ graficzny do 550 MHz. W benchmarkach różnica między układami może być widoczna, ale realnie użytkownicy — przynajmniej teraz — jej nie odczują.

Snapdragon 801 nie jest nowym układem. Nie wchodząc w szczegóły, to podkręcona wersja Snapdragona 800, który był instalowany w topowych telefonach z drugiej połowy ubiegłego roku (zainteresowanych odsyłam do porównania, które jakiś czas temu przygotował Mateusz). Na tę chwilę jest to najwydajniejszy układ dostępny w sprzedawanych na naszym rynku smartfonach.

Bez zaskoczenia: HTC One m8 pracuje płynnie i jest responsywny. Względem zeszłorocznego modelu różnica w szybkości działania interfejsu jest wyraźnie odczuwalna. Wrażenie potęgują uproszczone animacje — większość niestandardowych efektów przewijania (na przykład w Blink Feed) została wyłączona.

Ponownie bez zaskoczenia: w żadnej z gier, które zainstalowałem w pamięci telefonu, nie zauważyłem problemów z wydajnością. Niestety, podczas grania telefon wyraźnie się nagrzewa. Śliczna metalowa obudowa ma tę właściwość, że bardzo dobrze przewodzi ciepło, więc tył urządzenia robi się ciepły na całej powierzchni. Może nie gorący, ale niekomfortowo ciepły. Thermal throttling jeszcze nie dał o sobie znać. W ciągu najbliższych dni sprawdzę, czy wzrost temperatury może realnie przełożyć się na obniżenie wydajności układu.

Kiedyś podobny problem był w HTC One X i udało się go rozwiązać aktualizacją. Czy w wypadku One m8 będzie podobnie? Trudno powiedzieć. Na tę chwilę nagrzewanie się wpisuję na listę wad.

Wyniki benchmarków

Anomaly 2 Benchmark

 • HTC One m8: 944496
 • Sony Xperia Z1 Compact: 1090818
 • LG G2: 607511
 • LG G Flex: 801185

3D Mark

 • HTC One m8: 18461
 • Sony Xperia Z1 Compact: 16909
 • LG G2: 12225
 • LG G Flex: 15125

anTuTU

 • HTC One m8: 34028
 • Sony Xperia Z1 Compact: 34404
 • LG G2:32422
 • LG G Flex: 35303

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Quadrant

 • HTC One m8: 24297
 • Sony Xperia Z1 Compact: 19200
 • LG G2: 20071
 • LG G Flex: 20043

Pozostałe wyniki benchmarków:

Wyniki benchmarków

Wyniki benchmarków nigdy realnie nie oddają wydajności urządzenia. Mogą też różnić się między egzemplarzami (inny HTC One m8, którego sprawdzałem w Londynie, wykręcił w Anomaly 2 Benchmark ponad 1 mln punktów). Pomagają jednak w klasyfikacji urządzeń. Rezultaty testów koncentrujących się na GPU pokazują, że podkręcone Adreno 330 w Snapdragonie 801 przy rozdzielczości Full HD ma wydajność jak Adreno 330 w Snapdragonie 800 przy rozdzielczości HD. CPU również radzi sobie lepiej, ale poza benchmarkami różnica jest raczej niezauważalna.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

LG G Flex - smartfon stworzony dla geeka [test] Nokia Lumia 1320 – duży i tani, ale bez przyszłości [test] Sony Xperia Z2 Tablet. Ładny, wydajny i drogi LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu] Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności Sony Xperia Z1 Compact - test aparatu i jakość zdjęć Nokia Lumia 1520 - test fotograficzny Goclever Insignia 5X - jest nieźle, ale byłoby świetnie, gdyby nie... FullHD [test] Fitbit Zip - idealny na początek przygody z lifeloggingiem [test] Galaxy Note 3 - bezkonkurencyjny phablet, ale niepozbawiony samsungowych wad [test] Nexus 5 - telefon stworzony po to, by robić dobre pierwsze wrażenie [test] LG G Flex w naszych rękach. Pierwsze wrażenia i wideoprezentacja Gry na Sony Xperia Z1 Compact. Świetna wydajność, ale to nie sprzęt dla graczy Jakość wykonania i ergonomia Sony Xperia Z1 Compact. Co jest dobre, a co nie Test baterii Sony Xperia Z1 Compact. Mniejsza rozdzielczość to lepsze wyniki Test wydajności Sony Xperia Z1 Compact Sony Xperia Tablet - KLASA PREMIUM Zopo ZP980 - wypas za grosze? [test] Acer Liquid S1 - test GPU dla gracza i nie tylko Nexus 4 rok później - wady i zalety z perspektywy czasu. Samsung Galaxy S3-Pouch

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]