Gevey SIM pozwoli odblokować iPhone'a 4 z dowolnym basebandem [wideo]

Nieznana dotychczas na scenie iPhone'a grupa Gevey pochwaliła się możliwością obejścia SIM-locka na iPhonie 4 z dowolnym basebandem, z wykorzystaniem odpowiedniej nakładki Gevey SIM. 

Nowa funkcja w Remote dla iOS odpowiadająca za aktywność wizualizacji

Nakładka na SIM działa dość specyficznie Po umieszczeniu jej wraz z kartą w urządzeniu należy zainicjować połączenie z numerem 112, na co pozwala każdy, nawet zablokowany iPhone. Połączenie wymusi działanie modemu, a wtedy Gevey SIM sfałszuje TMSI (Temporary Mobile Subscriber Identity — krótkoterminowy identyfikator przydzielany użytkownikowi sieci GSM przy każdorazowym logowaniu), co pozwoli utrzymać połączenie z operatorem, omijając tym samym blokadę SIM-lock.

Sprytne — nie da się ukryć — jednak Gevey SIM ma jedną bardzo istotną wadę — jeśli operator zauważy podejrzanie częste połączenia z numerem alarmowym, można zostać odciętym od sieci.

Póki co Gevey SIM działa niezależnie od oprogramowania lub wersji modemu, jednak gdy sprawa zostanie rozpowszechniona, Apple z pewnością zwróci uwagę na produkt Gevey. Koszt tej nakładki wynosi 50 dolarów.

Źródło: Redmond Pie

Zobacz również: Appshaker 103

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek! RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie NBA 2K15 już na rynku. Marcin Gortat jak malowany! Z wizytą w Tequilla Games - twórców EarthCore: Shattered Elements Angry Birds Transformers już w App Store. Premiera na Androida nieco później! Appshaker Komórkomanii #99 - Unmechanical, FIFA 15, Anomaly Defenders i inne Uwielbiasz South Park? Nadchodzi ciekawa propozycja od Zen Studios! ACEMusic Player to najładniejszy odtwarzacz na Androida? Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną! Wściekłe Ptaki nauczyły się grać w kosza. Gratka dla fanów NBA Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji...