5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem

Ten artykuł ma 3 strony:

Inteligentny widelec

— Dlaczego jesteś taki smutny?
— Mój widelec nie dostanie nowej wersji oprogramowania i będę musiał kupić nowy.

Jeśli wizja Jacques'a Lépine'a się ziści, tego typu dialogi już wkrótce będą na porządku dziennym.

HAPIfork

HAPIfork to zaprojektowany przez Lépine'a widelec, który ma zadbać o to, żebyśmy zdrowo się odżywiali. Oczywiście nie będzie miał on kontroli nad tym, co na niego nadziejemy, ale za pomocą wibracji upilnuje, by odstępy między kolejnymi kęsami były odpowiednie.

Naukowcy dowiedli bowiem, że jedząc w pośpiechu, pochłaniamy więcej, niż nam potrzeba, by się najeść, i w efekcie tyjemy. Po sparowaniu widelca ze smartfonem specjalna aplikacja zacznie gromadzić dane na temat spożywanych posiłków. Cóż, XXI wiek…

Inteligentna szczoteczka do zębów

Jeśli nabędziemy już sztućce w wersji smart, po prawidłowo skonsumowanym posiłku warto byłoby należycie umyć zęby. Pomoże w tym gadżet o nazwie Kolibree.

Kolibree

Producent co prawda nie ujawnił parametrów technicznych swojej szczoteczki, ale idę o zakład, że pod względem mocy obliczeniowej przebija ona wydajność komputera pokładowego, w który uzbrojony był lądownik księżycowy misji Apollo 11. Coś przecież musi udźwignąć ten szereg akcelerometrów monitorujących każdy nasz ruch podczas codziennego mycia zębów. Dane przesyłane są na bieżąco do smartfona, który podczas szczotkowania wyświetla stosowne wskazówki.

Zobacz również: John Deere - kosiarka samojezdna. Marzenie każdego mężczyzny

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

NFC w telefonie – czym jest i do czego służy? Aż trzy nowe układy Huaweia. 8 rdzeni i 64 bity Windows Phone 8.1 w naszych rękach [pierwsze wrażenia] Koncept Nokia Morph odrodzi się jako zegarek? Quick Charge 4.0 nie zagościł dobrze na rynku, a już pojawia się jego lepsza wersja Xiaomi pracuje nad modułowym smartfonem? Nexus Player, czyli Smart TV i konsola Google'a w jednym Oto 5 powodów, dla których w Polsce telefony i tablety są droższe niż w USA. Samsung Gear S, czyli smartwatch na wypasie, który nie potrzebuje smartfona Huawei prezentuje nową baterię litowo-jonową wspomaganą grafenem! SmartBand i Lifelog to dla Sony dopiero początek Pełny Windows 95 na zegarku? Proszę bardzo