Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu?

Microsoft nie ma zamiaru przespać kolejnej rewolucji na rynku mobilnym. Gigant z Redmond już szykuje własny inteligentny zegarek. Jak może się prezentować to urządzenie?

Microsoft przespał rewolucję na rynku mobilnym, którą zapoczątkowała premiera pierwszego iPhone'a. Podjął również wiele nietrafionych decyzji (telefony Kin) i zbyt wolno rozwijał Windows Phone'a. W efekcie zamiast konkurować z Google'em i Apple'em jak równy z równym, musi walczyć o okruchy ze smartfonowego tortu.

Kolejnych dużych zmian firma nie ma zamiaru już przegapić. Co więcej, chce uczestniczyć w formowaniu się i rozwoju segmentu inteligentnych urządzeń noszonych. Na razie brakuje jej produktów z tej kategorii, ale wkrótce powinno się to zmienić. Pojawia się bowiem coraz więcej doniesień o nadchodzącym inteligentnym zegarku tej marki.

Prototyp zegarka Microsoftu

Już w zeszłym roku można było usłyszeć o pierwszych prototypach zegarka SPOT. Teraz wyciekł patent, który parę miesięcy wcześniej trafił do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych. Pokazuje on, jak może się prezentować zegarek z Redmond. To prosto wyglądający smartwatch z pojedynczym przyciskiem funkcyjnym, osadzony w szerokiej opasce, z której będzie można go wyciągać (podobnie jak Sony SmartBand).

Gadżet ma smukłą konstrukcję bez żadnych udziwnień. Sugeruje to, że nie będzie to sprzęt dla aktywnych, tylko urządzenie do wyświetlania powiadomień ze smartfona (połączenia, kalendarz, maile). Zegarek Microsoftu miałby największy sens, gdyby został zintegrowany z Cortaną. Pozwoliłoby to nie tylko na komunikację z asystentem głosowym, ale również na otrzymywanie spersonalizowanych wskazówek. Podobnie mają działać zegarki z Androidem Wear.

Oczywiście, to tylko gdybanie, ponieważ patent może przedstawiać prototyp, który nigdy nie trafi do produkcji. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby Microsoft szykował kilka zegarków, a ten pokazany powyżej to tylko jeden z nich. Być może firma pracuje też nad bardziej rozbudowaną propozycją, wyposażoną w czujniki do monitorowania aktywności. Taki sprzęt mógłby być interesujący dla osób aktywnych i graczy korzystających z kontrolera Kinect. Tej drugiej opcji dotyczyły pierwsze prototypy.

Na razie to jednak spekulacje. Więcej o zegarku i innych gadżetach noszonych Microsoftu powinniśmy się dowiedzieć w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Konsole, telewizory i kamerki w ofercie Play. Super, ale chcę czegoś więcej Co było przed Google Glass? Niezwykła historia okularów rozszerzonej rzeczywistości Nokia porzuciła smartfony. Teraz zajmie się inteligentnymi samochodami Android pod ostrzałem! Jak sprawdzić, czy twój telefon nie wykopuje bitcoinów? Zanim zaczęliśmy grać na smartfonach - ciąg dalszy historii mobilnego grania iWatch będzie mieć ekran wykorzystujący mikrodiody? Nowy model Xiaomi będzie konkurencją dla OnePlus One? Kolejna wada Windows Phone'a wkrótce będzie wyeliminowana To koniec Ubuntu for Android i pięknej wizji smartfonów-komputerów? Oto Paperfold - niesamowity prototyp modularnego i elastycznego smartfona Części do Google Glass kosztują jedynie 80 dol.? Oto HP Slatebook 14, czyli 14-calowy laptop z Androidem Zanim zaczęliśmy grać na telefonie. Historia gier mobilnych Szaleństwo trwa w najlepsze - nadciągają tablety z ekranami 4K Wynalazek Koreańczyków naładuje 40 smartfonów z odległości 5 metrów LG już promuje swojego G Watcha. Co o nim wiadomo? Rufus Cuff - czas na gigantyczny zegarek LG potwierdza własny układ ARM. Może być lepszy, niż sądziłem Project Ara wyląduje w sklepach już za kilka miesięcy. Czekacie? Ja nie Google Glass w życiu codziennym Inteligentne zegarki będą ładowane ciepłem naszego ciała Marzenia o mobilnej przyszłości technologii Polscy studenci stworzyli interaktywną szczoteczkę, która zachęci dzieci do mycia zębów

Popularne w tym tygodniu:

Pixel Visual Core - pierwszy mobilny układ Google'a w Pixelu 2 4 rozwiązania, którymi producenci powinni się mocniej zainteresować aptX HD to przyszłość. Czym właściwie jest i jak można go wykorzystać? Qualcomm Snapdragon 636 oficjalnie. Świetne rozwiązanie dla niedrogich smartfonów z ekranami 18:9 Pojedynczy aparat i ładnie rozmyte tło, czyli jak Google'owi udało się zastąpić dwa aparaty jednym