Zmiana czcionki LockScreena na Androidzie - szybki poradnik
KRYSTIAN BEZDZIETNY • dawno temuWszyscy lubimy drobne modyfikacje interfejsów naszych komórek. Czasem wystarczy zmienić tapetę i jest nam znacznie raźniej. Do grona "drobnych modyfikacji" bez wątpienia można zaliczyć zmianę czcionki na LockScreenie Androida. Jak tego dokonać? Zapraszam do krótkiego poradnika w rozwinięciu wpisu.
Mozilla udostępnia Firefoxa 4 beta 2 dla Androida i Maemo
Na wstępie zaznaczamy, że poradnik nie wymaga specjalistycznych kombinacji czy jakichś ponadprzeciętnych umiejętności. Całość można wykonać w niespełna 15 minut. Poniższa instrukcja przeznaczona jest jedynie dla tych użytkowników, których urządzenia mają nadane uprawnienia roota (pod tym adresem poradnik, jak nadać komórce z Androidem wymagane uprawnienia).
Modyfikowany będzie zegar na oryginalnej nakładce Androida. Oznacza to, że zmiany, których będziemy dokonywać za pomocą poniższych instrukcji, nie obejmują niestandardowych nakładek, takich jak np. HTC Sense.
Zobacz również: Appshaker 102
Nowy Facebook zarówno dla Androida, jak i iOS
Będziemy potrzebować:
- komórki z Androidem o uprawnieniach roota;
- sprawnego połączenia na linii komputer-smartfon;
- czcionki, którą będziemy chcieli zainstalować na urządzeniu;
- aplikacji TypeFresh (dostępna bezpłatnie w Markecie) - program, który zamieni czcionki;
- aplikacji AndExplorer (dostępna bezpłatnie w Markecie) - zwyczajny eksplorator plików.
W Androidzie Froyo doszukano się ?jedynie? 359 błędów
Instrukcja
Cześć pierwsza — wgrywanie czcionki na pokład urządzenia
- Podłączamy urządzenie do komputera w trybie transferu danych przez USB. Wówczas powinien pojawić się komunikat o nowo podłączonym urządzeniu.
- Na wspomnianym komunikacie wybieramy opcję Otwórz folder, aby wyświetlić pliki. Zostawiamy okno w spokoju, nie zamykamy go.
- Pora wskazać czcionkę, którą chcemy zainstalować na pokładzie komórki, i skopiować ją na kartę pamięci. Jak dobre źródło darmowych czcionek polecam czcionki.skryptoteka.pl. W tej galerii z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy już pobierzemy i wypakujemy wybraną czcionkę (musi być w formacie .TTF lub .OTF), klikamy w nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję Kopiuj.
- Wracamy do otwartego w 2. punkcie poradnika folderu i wklejamy czcionkę, która znajduje się w schowku (prawy przycisk myszy i opcja Wklej). Zamykamy okno i można odłączyć urządzenie od komputera.
Android obchodzi swoją trzecią rocznicę!
Cześć druga — aktywowanie nowej czcionki w urządzeniu
- Uruchamiamy aplikację Type Fresh i wykonujemy kopię zapasową aktualnie używanych czcionek. W tym celu wybieramy w aplikacji przycisk Menu, a następnie opcję Backup Fonts.
- Gdy tworzenie kopii zapasowej powiodło się, to klikamy w czcionkę Clockopia.ttf. Wówczas powinno ukazać się nam menu z domyślną lokalizacją /sdcard/Fonts.
- Zakładając, że plik z naszą czcionką skopiowaliśmy bezpośrednio na kartę, to w tym punkcie należy ją wskazać. Należy więc wybrać opcję [Go to up folder] i wcisnąć OK. Uwaga! W danej lokalizacji musi znajdować się tylko jeden plik z czcionką.
- Znowu znaleźliśmy się w oknie listy czcionek i znowu należy wskazać naszą pozycję Clockopia.ttf, a następnie przycisk Menu i wybrać opcję Apply Fonts.
- Zamykamy program i uruchamiamy telefon ponownie.
28% wszystkich sprzedanych smartfonów w 1. kwartale 2010 to Androidy
W ten oto błyskawiczny sposób zmieniliśmy czcionkę naszego zegara na LockScreenie.
Zaznaczamy, że każda modyfikacja na plikach systemowych może doprowadzić do uszkodzenia smartfona, w związku z czym każdy zmienia czcionkę na własną odpowiedzialność.
Źródło: Reddit
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze