Godfire: Rise of Prometheus to taki Wiedźmin 3 wśród gier mobilnych

Obecnie nie sposób oprzeć się fali entuzjazmu związanego z Wiedźminem 3, ale to niejedyna gra polskiego studia, z której możemy być dumni. Już wkrótce bowiem zadebiutuje Godfire: Rise of Prometheus.

Trudno stawiać jakąkolwiek grę mobilną obok komputerowego/konsolowego hitu pokroju Wiedźmina, ale też nie zamierzam tego robić. Chcę jedynie zwrócić waszą uwagę, że nowy tytuł Vivid Games to jedna z wyróżniających się produkcji mobilnych - Godfire to tytuł zrobiony z większym rozmachem niż wiele produkcji na komputery czy konsole.

W grze polskiego studia wcielamy się oczywiście w znanego z greckiej mitologii Prometeusza. Odegranie roli tytana, który ukradł bogom ogień i ofiarował go ludziom, nie będzie jednak proste. Po drodze będzie trzeba stawić czoła wielu przeciwnikom, w tym ogromnym mitycznym stworom. Jak już kiedyś wspominałem, gra wyróżnia się dynamicznym systemem walki oraz świetną grafiką (bazuje na Unreal Engine 3). Całość przypominać będzie znaną z konsol Sony serię God of War.

Podczas targów E3 Expo twórcy zdradzili, że oprócz standardowej kampanii będzie dostępny dodatkowy tryb rozgrywki - Survival Mode. Nietrudno się domyślić, że można będzie w nim walczyć z niezliczonymi, ciągle przybywającymi i coraz mocniejszymi wrogami. Nie będzie to jednak zabawa daremna — uzyskanymi wynikami można będzie dzielić się ze znajomymi i rywalizować w różnych tabelach osiągnięć.

W Las Vegas ujawniono również, kiedy można spodziewać się debiutu gry. Premiera została zapowiedziana już na 19 czerwca (czwartek). Z tej okazji przygotowano nowy zwiastun, który — jak zwykle w przypadku dzieł Platige Image — wygląda rewelacyjnie. Możecie zobaczyć go powyżej.

Mało tego, Polacy postanowili wprowadzić nie tylko standardowe wydanie cyfrowe gry, ale — wzorem największych komputerowych hitów — również limitowaną edycję kolekcjonerską. Nie, to nie żarty. Godfire: Rise of Prometheus będzie dostępny w Titan Edition (Edycja tytana), która ma zawierać figurkę Prometeusza o wysokości 22 cm, liczący 100 stron art book w twardej oprawie i wysokiej jakości koszulkę Godfire (oczywiście jest też kupon do pobrania gry). Edycja ta będzie sprzedawana przez sklep na oficjalnej stronie gry od 19 czerwca.

Do plusów należy zaliczyć dostępność tytułu w modelu premium. Oznacza to, że po zakupie gry nie trzeba przejmować się ukrytymi kosztami, o których w swoim felietonie wspominał dzisiaj Tomek. Nie oznacza to jednak, że mikropłatności nie będzie. Mają być dostępne dla zainteresowanych, ale nie będą w dużym stopniu wpływać na rozgrywkę.

Niestety, dla części z was mam też trochę gorszą wiadomość. Gra będzie dostępna na razie tylko na urządzenia z iOS. Wersja na Androida ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo dokładnie kiedy — twórcy pracują m.in. nad optymalizacją pod wiele różnych konfiguracji sprzętowych smartfonów z OS-em Google'a. Nie wiadomo też, czy gra trafi najpierw na urządzenia z układami Nvidia Tegra, gdyż polska firma rozmawia jeszcze z partnerami. Udało mi się jednak dowiedzieć, że edycja kolekcjonerska może pojawić się również zaraz po wejściu tytułu do Google Play. Szkoda, że na razie nie ma żadnych planów związanych z wydaniem jej na Windows Phone'a.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Miałem napisać dużo więcej o Godfire, ale ograniczę się do krótkiego: mają rozmach skurczybyki.

Podziel się:

Także w kategorii Aplikacje:

SwiftKey Premium na Androida za darmo! Zapłaciłeś wcześniej? Nie będziesz pokrzywdzony Nasze ukochane Free 2 Play Nowy Hitman jeszcze w tym roku na urzadzeniach mobilnych Angry Birds Stella to nowa propozycja twórców Wściekłych ptaków Dzisiaj premiera Sky Force 2014. Zagraj w polską produkcję za darmo! Rival Knights - nowe freemium Gameloftu już niedługo na rynku Gry i aplikacje na Androida - Appshaker #85 - Monument Valley, McGyver Deadly Descent i inne Fajnie być fanem mobilnego RPG, czyli najciekawsze mRPG Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Worms 3, GO Launcher Prime za darmo i Sunrise Calendar Appshaker #84 - XCOM, Deadlings, Grumpy Weather i inne Sky Force 2014 - obejrzyj oficjalny trailer, znamy datę premiery! Muzyka Google Play - dodawanie już zakupionych albumów Messi i spółka już niedługo w grze mobilnej! Muzyka Google Play już dostępna w Polsce! Warto się skusić? F1 Race Stars - nowe wyścigi Codemasters w App Store Order & Chaos Online za darmo w App Store i w promocji w Google Play Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Trials Frontier, Beautiful Icon Styler i CyanogenMod Apps Księgowość w dowolnym miejscu i czasie z nową aplikacją inFakt Nowy Singstar wykorzysta wasze smartfony do śpiewania! Przegląd aplikacji mobilnych do nauki języków PizzaPortal.pl - zamawiaj szybko i wygodnie z telefonu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Godzilla, Bright Weather i Edge of Tomorrow Portal i Half-Life 2, czyli komputerowe klasyki teraz na Androidzie MacGyver Deadly Descent za tydzień na rynku!