Używanie telefonów komórkowych może spowodować raka mózgu

To już niemal pewne, że telefony komórkowe mogą być przyczyną raka mózgu. Według najnowszych badań, zleconych przez Światową Organizację Zdrowia, promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu.

Badania zostały przeprowadzone na grupie 13 tys. osób z 13 mocno rozwiniętych gospodarczo państw świata (Australia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Japonia, Nowa Zelandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania). Jak widać w badaniach nie uczestniczyli amerykanie, którzy znani są z zamiłowania do telefonów komórkowych i długich rozmów.

Komórki powodują raka, Parkinsona, Alzheimera? "Sprawdzimy!"

Prace nad badaniami trwały 10 lat i zostały wykonane przez Międzynarodową Agencję Badań Nowotworów. Wnioski zostały przedstawione w International Journal of Epidemiology – profesjonalnym piśmie medycznym.  Eksperci stwierdzili, że krótkie rozmowy przez telefon nie mają wpływu na rozwój choroby, natomiast rozmowy powyżej 30 minut dziennie mogą przyczynić się do rozwoju złośliwego nowotworu mózgu, zwanym glejakiem.
Jak podkreślił Dr Christopher Wild – dyrektor zespołu zajmującym się badaniem, największym zagrożeniem dla użytkowników telefonów jest stopniowe wydłużanie się czasu rozmów przez telefony komórkowe oraz rozwój technologii mobilnej.

Którego operatora lubicie najbardziej? Sonda

Problemu w żaden sposób nie można bagatelizować. Należy wziąć pod uwagę fakt, że wykorzystanie technologii mobilnych to zjawisko nowe, które na dobre trwa dopiero od kilkunastu lat. Moim zdaniem – jedno jest pewne, za kilka lat ludzkość ujrzy raport, który z pewnością będzie mówił o szkodliwym działaniu telefonów komórkowych na organizm ludzki. Pytanie tylko – kiedy taki raport zostanie przedstawiony i co producenci telefonów zrobią do tego czasu by poprawić bezpieczeństwo korzystania z tych urządzeń?

Źródło: Yahoo

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Samsung Galaxy Core Max oficjalnie. Kolejny średniak z AMOLED-em W skócie: Microsoft Lumia zamiast Nokii, aparat Oppo N3 i Galaxy Note 4 w częściach iPad w dół, iPhone i zyski w górę. Apple ogłasza wyniki finansowe za ostatni kwartał OnePlus One'a w końcu kupisz bez zaproszenia, ale będziesz musiał się pospieszyć W skrócie: zegarek Microsoftu, lepszy Gmail 5.0 i Sting śpiewający dzwonki Android 5.0 Lollipop na wideo. Wygląda prześlicznie Motorola Droid Turbo na zdjęciach Tydzień w krzywym zwierciadle: to trwało zbyt długo Weekendowy Zestaw gier i Aplikacji: UP by Jawbone, Entwined Challenge i Daddy Long Legs Android 5.0 Lollipop - jakie urządzenia zostaną zaktualizowane? W skrócie: ZenFone'y w przedsprzedaży oraz przykładowe zdjęcia zrobione Nexusem 6 i Nexusem 9 W skrócie: Nexus 6 u boku iPhone'a 6 Plus, Galaxy Golden 2 i nowe iPady na stronie Apple'a Oppo N3 będzie miał udoskonalony obracany aparat, ale co z tego? HYENT kolejny polski startup, który zdecydował się na crowdfunding Jaka będzie nazwa nowego Androida? W skrócie: zegarek will.i.ama, wyciek haseł do Dropboksa i Skype Qik Ogromny Nexus 6 i Nexus 9 przyłapane na nowych reklamach Androida Formuła Play Stacjonarna - numer stacjonarny dla abonentów Play już od 1 zł W skrócie: współpraca OnePlusa i JBL, Huawei Honor 6 Extreme Edition i klon iPhone'a on Lenovo Tydzień w krzywym zwierciadle: wielozadaniowość w Androidzie i Microsoft w kosmosie Gigantyczny wyciek prywatnych zdjęć użytkowników Snapchata W skrócie: polska cena Galaxy Note'a 4 i HTC One (M8) również z funkcjami Eye Experience Korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie na współdzielonym ekranie stanie się androidowym standardem? W skrócie: nowe Lumie już wkrótce, drogi G Watch R i Xperie z DropBoxem

Popularne w tym tygodniu:

Dajcie już spokój z tym bronieniem iPhone'a 8 Mobilny Windows jest martwy. Potwierdza to sam Microsoft Składany iPhone w 2020 roku? Prace już ponoć ruszyły Chińska firma ma genialny pomysł na "bezramkowy" telefon Apple Pay w Polsce jeszcze w tym miesiącu? Który operator oferuje najszybszy internet mobilny? Są dane z września Galaxy A5 (2018) na zdjęciach. Jeśli faktycznie tak wygląda, będzie hit Smartfon dla graczy Razera może być niezłą bestią. Wycieka specyfikacja Nokia 9 na wizualizacji. To może być naprawdę ładny sprzęt Smartfony OnePlusa zbierają dane użytkowników. Mamy powody do obaw? #wSkrócie: porównanie szybkości LG V30 i Galaxy Note'a 8 oraz "bezramkowy" Xiaomi Mi Note 5 na zdjęciach #wSkrócie: nubia Z17 miniS oficjalnie, smartfon Razera, Mate 10 z Oreo i Oculus Go