Zune HD z Nvidia Tegra - przegląd możliwości [wideo]

Zune HD z Nvidia Tegra - przegląd możliwości [wideo]

Zune HD z Nvidia Tegra - przegląd możliwości [wideo]
Mateusz Żołyniak
26.04.2010 23:40, aktualizacja: 27.04.2010 01:40

Niedawno w nasze ręce trafił odtwarzacz Zune HD, który jest jednym z niewielu urządzeń opartych na platformie Tegra APX 2600. W związku z tych postanowiliśmy zaprezentować Wam możliwości układu ARM NVIDII, który wraz z wejściem systemu Windows Phone 7 ma na dobre zagościć na rynku komórkowym.

Zaprezentowana w ubiegłym roku Tegra APX 2600, została przedstawiona jako przeniesienie nowoczesnej architektury znanej z procesorów GeForce do świata urządzeń przenośnych. Produkt firmy NVIDIA to układ ARM złożony z pięciu układów scalonych, odpowiedzialnych za takie funkcje, jak: odtwarzanie materiału wideo w jakości HD, grafikę 3D (OpenGL ES 2.0), komunikację czy zarządzanie plikami. Jego największe zalety to ogromna wydajność oraz energooszczędność.

Obraz

Mimo iż Tegra 600 została stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych, w szczególności smartfonach, do tej pory producenci telefonów komórkowych nie interesowali się jakoś szczególnie tym układem. W efekcie czego na rynku pojawiło się tylko kilka urządzeń opartych na Tegrze - tablet firmy MSI, odtwarzacz Samsung M1 czy właśnie Zune HD. Jak już wspomniałem zmieni się to zapewne wraz z premierę Windows Phone 7.

Jak w rzeczywistości sprawuje się Tegra 600? Tego dowiecie się z poniższego wideo, na którym postanowiliśmy przedstawić Wam krótki pokaz możliwości Zune HD - odtwarzanie filmów w wysokiej jakości oraz prezentacja gier 3D, które powstały dzięki XNA Framework.

Jak mogliście sami przekonać się odtwarzacz PMP z Tegrą na pokładzie bez zająknięcia radzi sobie zarówno z odtwarzanie materiału HD (720p), jak i obsługą świetnie wyglądających gier 3D. Dodam jeszcze do tego, że Tegra 600 charakteryzuje się dużą energooszczędnością - Zune HD bez trudu może odtwarzać materiał w HD przez ładnych kilka godzin, a gdy słuchamy muzyki sprawuje się on jak każdy inny odtwarzacz PMP (kilkanaście godzin pracy).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)