8,7 miliona iPhone'ów sprzedanych pod koniec zeszłego roku

Apple zwołał wczoraj konferencję, na której przedstawił wyniki sprzedaży dotyczące pierwszego kwartału fiskalnego roku 2010, który zakończył się 26 grudnia 2009. Firma ma się czym poszczycić. Producent zanotował duży wzrost przychodu i podniósł sprzedaż swojego popularnego telefonu iPhone o 100% w porównaniu do Q1 2009.

Apple ogłosił wczoraj, że całkowity przychód firmy w pierwszym kwartale 2010 wyniósł 15,6 miliarda dolarów, z kolei kwartalny zysk netto zatrzymał się na 3,38 miliardach dolarów. W tym samym kwartale zeszłego roku dochód firmy wyniósł 11,88 miliarda dolarów. Jest więc czego pogratulować.

Do sukcesu firmy przyczynił się głównie iPhone, który pod koniec 2009 roku rozszedł się, jak ciepłe bułeczki. Apple sprzedał 8,7 miliona sztuk telefonu, czym zwiększył sprzedaż o 100 procent w stosunku do końcówki 2008 roku.

Całkiem dobrze firma poradziła sobie w segmencie komputerów. Sprzedaż Mac'a zwiększyła się o 33% w stosunku do Q1 2009. Czarną owcą okazały się jednak iPody, które zanotowały 8-procentowy spadek sprzedaży w Q1 2010.

Apple po raz kolejny udowodnił, że wie jak prowadzić własne interesy. Palm i Sony Ericsson powiadomiły już o wielkich stratach pod koniec zeszłego roku, Apple tymczasem — mimo porażki związanej ze sprzedażą iPhone'a w Chinach - wyszedł na plusie w pierwszym fiskalnym kwartale tego roku.

Źródło: IntoMobileApple

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!