LG GW990, czyli pierwszy smartfon na platformie Moorestown zaprezentowany!

LG GW990, czyli pierwszy smartfon na platformie Moorestown zaprezentowany!

LG-GW990-Intel-Moorestown-3
LG-GW990-Intel-Moorestown-3
Mateusz Żołyniak
07.01.2010 14:25, aktualizacja: 07.01.2010 15:25

W zeszłym roku, przy okazji oficjalnej prezentacji nowej mobilnej platformy Intela - Moorestown, wspominano o tym, że LG będzie będzie pierwszą firmą, która wypuści na rynek smartfona wykorzystującego ten układ. Dzisiaj, na targach CES 2010 południowokoreański producent zaprezentował światu to urządzenie! Jest nim GW990.

Nowe cacko LG, ciężko tak naprawdę nazwać telefon. GW990 posiada bowiem dotykowy ekran o przekątnej 4,8-cala, przez co pod względem wielkości (a także procesora - układ bazuje na Intel Atomie, będącym sercem większości netbooków i MID-ów) bardziej przypomina MID-a niż jakąkolwiek z dostępnych na rynku komórek.

LG-GW990-Intel-Moorestown-2
LG-GW990-Intel-Moorestown-2

Pomijając jednak wielkość GW990, muszę przyznać, że smartfon prezentuje się imponująco. W jego wnętrz znajdziemy: WiFi, moduł 3G z HSPA, aparat o matrycy 5Mpix, odbiornik A-GPS, slot kart microSD, akcelerometr, cyfrowy kompas, baterię o pojemności 1850 mAh oraz zintegrowany chip graficzny umożliwiający odtwarzanie filmów w 1080p (FullHD).

LG-GW990-Intel-Moorestown
LG-GW990-Intel-Moorestown

Największą zaletą GW990, ma być jednak rewelacyjny interfejs Multi-Window UI, który w trybie horyzontalnym umożliwiał będzie korzystanie naraz z trzech różnych aplikacji (funkcja ta służy także jako zwykły przełącznik między otwartymi aplikacjami). LG nie ujawniło jeszcze, na jakim systemie oparto urządzenie. Niemniej, prawdopodobnie jest to intelowska dystrybucja Linuxa - Moblin w wersji 2.1 dla smartfonów (z autorskim interfejsem LG), gdyż OS ten został pisany z myślą o procesorach Intel Atom.

Dla osób, które nie słyszały jeszcze o platformie Moorestown, nadmienię iż jest ona zbudowana z: procesora SoC (System on Chip) Lincroft (rdzeń Intel Atom wykonany w technologii 45nm ze zintegrowanymi kontrolerami pamięci i matrycy ekranu oraz chipem graficzny), chipsetu Langwell z wbudowaną matrycą aparatu i modułami łączności bezprzewodowej oraz układu MSIC Briertown, który odpowiada za wyłączanie nieużywanych podzespołów (ograniczając w ten sposób niemal 50-krotne zużycia energii).

Niestety, na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych doniesień o przypuszczalnej cenie i dacie wejścia na rynek LG GW990.

źródło: unwiredview/engadget/własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)