Szybki start z iPhonem cz. 2: Przenoszenie multimediów z iPhone'a do komputera

Szybki start z iPhonem cz. 2: Przenoszenie multimediów z iPhone'a do komputera

iphone
iphone
Krystian Bezdzietny
06.12.2009 11:00, aktualizacja: 06.12.2009 12:00

Kolejna odsłona naszego cyklu Szybki start z iPhonem. Dzisiaj zajmiemy się problemem kopiowania multimediów z iPhone'a na pokład komputera.

Komórka od Apple jest tak sprytnym urządzeniem, że umożliwia jedynie "wchłanianie" plików przez komputer. W drugą stronę nie ma najmniejszych szans. Przykładowo można wgrać poprzez iTunes muzykę, obrazy, wideo i inne ciekawostki, ale nie można tego później przenieść z iPhone'a do choćby innego komputera. To niezbyt komfortowa sytuacja zważając, że iPhone często jest wielkim nośnikiem muzyki, którą szybko chciałoby się przenieść na drugi komputer. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone, jeśli o tę ciemną stronę mocy iPhone'a chodzi, ponieważ stworzono narzędzie iPhone to Computer Transfer.

Obsługa wspomnianego programu wydaje się być prosta, niemniej trochę trzeba się nagłowić, jak i co zrobić, aby np. "wyciągnąć" z iPhone'a konkretną piosenkę.

Na samym początku należy ściągnąć i zainstalować iPhone to Computer Transfer z tego źródła (Dostępna jest wersja trial, umożliwiająca ściągnięcie max. 3 plików. Pełna wersja programu kosztuje 24$).

Gdy program zostanie zainstalowany i uruchomiony, należy podłączyć iPhone'a do komputera. Po chwili program powinien odnaleźć urządzenie i zaktualizować jego bazę plików, którymi będziemy zarządzać. Jeśli proces przebiegnie pomyślnie, to powinniśmy ujrzeć podobne okno:

Obraz

Jeśli tak jest, to możemy przejść do czynności "wyciągania" z iPhone'a plików. Jakoby korzystam z wersji trial, mogę zachować jedynie 3 pierwsze pliki z każdej playlisty. Skopiuję więc piosenkę Abilene. W tym celu należy:

  1. Zaznaczyć jeden z utworów w odpowiednim polu przy jego nazwie;
  2. Wybrać opcję Export (pojawi nam się wówczas okno z dwiema opcjami: skopiowaniem wybranego utworu po prostu na dysk bądź przeniesienie od razu do biblioteki iTunes);
  3. Załóżmy, że wskazaliśmy opcję skopiowania na dysk, a następnie wcisnęliśmy OK. Plik został skopiowany z taką specyfikacją, z jaką został wdrożony do iPhone'a.

Pytanie pozostaje gdzie została skopiowana piosenka*. *Otóż tutaj program sam wskazuje sobie ścieżki, które można zmienić z poziomu ustawień. Domyślną ścieżką w Windows 7 dla kopiowanej muzyki jest C:Users<nazwa użytkownika>DocumentsCucusoft BackupMusic.

Utwór, który skopiowaliśmy jest poprawnie otagowany i zawiera okładkę, która była wyświetlana w iPhonie (zakładając, że wcześniej ją przypisaliśmy).

Sprawa z kopiowaniem filmików czy zdjęć wygląda bardzo podobnie. W Wideo należy po prostu wskazać interesujące nas na liście pozycje, a następnie wyeksportować tak, jak miało to miejsce przy działaniu na plikach dźwiękowych. Skopiowane pliki wideo zapisywane są w lokalizacji *C:Users<nazwa użytkownika>DocumentsCucusoft BackupMovies, *a ich format to standardowe .mp4.

Jeśli chodzi o kopiowanie zdjęć, to sprawa jest bardzo ułatwiona, ponieważ wszystkie zdjęcia są od razu wyświetlanie w programie, dzięki czemu nie trzeba dochodzić do tego, jaką nazwę ma interesujące nas zdjęcie.Zdjęcia kopiowane są do lokalizacji C:Users<nazwa użytkownika>DocumentsCucusoft BackupPhotos.

To jednak nie wszystkie smaczki, jakie oferuje nam iPhone to Computer Transfer. Do jego asortymenty możliwości należą także:

  • zarządzanie nie tylko iPhonem, ale również iPodami;
  • odtwarzanie multimediów bezpośrednio w oknie aplikacji, bez konieczności uprzedniego kopiowania;
  • zarządzanie odtwarzaczem na dowolnym komputerze.

Uwaga! Do korzystania z iPhone to Computer Transfer nie potrzebujemy złamanego iPhone'a czy iPoda Touch. Można więc bez problemu korzystać z dobroci tego programu na każdym, wspomnianym wcześniej urządzeniu od Apple.

Źródło: Simblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)