Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer

W nowym wydaniu Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji znajdziecie m.in. oficjalny launcher Google'a, prostą pogodynkę i kilka wciągających gier.

The King of Fighters '98

The King of Fighters '98

Ten artykuł ma 3 strony:

Personalizacja

Launcher Google Now - darmowa

Launcher Google Now

Launcher (Nova Launcher)
Android 4.1 lub nowszy

Launcher Google Now zadebiutował w październiku ubiegłego roku na pokładzie Nexusa 5, a kilka miesięcy później został udostępniony użytkownikom pozostałych urządzeń z linii Nexus oraz Google Play edition. Właściciele innych smartfonów mogli co najwyżej zadowolić się instalatorem z nieoficjalnych źródeł, ale teraz uległo to zmianie, bo Google postanowił oficjalnie udostępnić swój launcher wszystkim użytkownikom Androida. No, prawie wszystkim, bo wymagane jest oprogramowanie w wersji 4.1 Jelly Bean lub nowszej.

Launcher Google Now

W tej aplikacji pierwsze skrzypce grają oczywiście karty Google Now, które pełnią tutaj rolę jednego z pulpitów. Usługa ta w Polsce jest wciąż okrojona, a sensowniejszy użytek zrobią z niej raczej tylko mieszkańcy większych miast, choć ostatnio zaczyna się to zmieniać, bo Google dokłada coraz więcej danych niezwiązanych bezpośrednio z miejscem zamieszkania (lokalizacja parkowania, polecane artykuły, informacje o planowanych lotach itp.).

Cała reszta to klasyka: kilka pulpitów zarezerwowanych dla skrótów do aplikacji i widgetów, nieruchomy dock i siatka aplikacji.

Launcher Google Now

Mnie od tego launchera odrzucają gigantyczne ikony, które — moim zdaniem — na większych ekranach nie prezentują się zbyt urodziwie oraz małe możliwości personalizacji. Jeśli jednak chcecie upodobnić swojego smartfona do Nexusa, to będziecie zadowoleni.

Zobacz również: Appshaker 2 #2 - gry i aplikacje na Androida

Plusy:
+ płynność i szybkość działania
+ wygodny dostęp do Google Now

Minusy:
— małe możliwości personalizacji

Link do pobrania

Lock Screen Club - darmowa

Lock Screen Club

Ekran blokady (MagicLocker)
Android 4.0 lub nowszy

Twórcy launcherów od lat stają na rzęsach, by zaskoczyć nas ciekawymi pomysłami. W ubiegłym roku studio Homepack Buzz Team wpadło jednak na genialny pomysł — dać ludziom narzędzie służące do tworzenia własnych launcherów i pozwolić im dzielić się swoimi dziełami. Tak oto powstał Buzz Launcher, który okazał się strzałem w 10, bo ma już ponad 5 milionów pobrań i zbiera niemalże same pozytywne oceny. Studio Sparky Mobile postanowiło przenieść tę ideę do świata ekranów blokady, czego efektem jest platforma Lock Screen Club.

Po uruchomieniu aplikacji od razu możemy wziąć się za przeglądanie, pobieranie i ocenianie lockscreenów przygotowanych przez innych użytkowników. Tych jest mnóstwo i zostały podzielone na kategorie, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Lock Screen Club

Na wysuwanym z lewej krawędzi ekranu panelu znalazł się odnośnik do gwoździa programu, czyli edytora ekranów blokady. Niestety jeśli chodzi o sam proces tworzenia, to mamy dość ograniczone pole do popisu, bo zmienić możemy w zasadzie jedynie warstwę wizualną lockscreena (tło, widget wyświetlający datę i godzinę itp.). Sposób odblokowywania ekranu pozostaje jednak niezmieniony — do pulpitu przechodzimy przeciągając palec od dołu do góry.

Lock Screen Club

Odwrotny gest sprawi natomiast, że ekran zostanie przyciemniony i pojawią się na nim skróty do aplikacji oraz powiadomienia. W tym miejscu pojawiają się również reklamy w formie polecanych aplikacji. Nie są zbyt nachalne, ale na szczęście możemy się ich pozbyć sięgając po wersję premium aplikacji.

Lock Screen Club

W Lock Screen Clubie znaleźć można całkiem sporo zjawiskowo wyglądających ekranów blokady. Szkoda tylko, że na razie różnią się one od siebie tylko wizualnie i nie wiadomo, czy kiedyś ulegnie to zmianie.

Plusy:
+ sporo motywów graficznych

Minusy:
— edytor lockscreenów powinien oferować nieco więcej możliwości

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć. Breach & Clear do pobrania za darmo z App Store Appshaker Komórkomanii #90 - E-Food, Spy vs Spy, The Rythm Of Fighters i inne Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą Sonic Jump Fever wystarcza na kilka minut zabawy Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: INDY 500, Leo's Fortune i CCleaner Appshaker Komórkomanii #89 - Abyss Attack, BIG Launcher i inne Reckless Racing 3 oficjalnie zapowiedziany! Znamy już datę premiery Modern Combat 5

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u