Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View

Dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń z iOS-em. Google udostępnił Wam właśnie aplikację pozwalającą na robienie 360-stopniowych panoram.

Funkcja Photo Sphere zadebiutowała w 2012 roku przy okazji premiery Androida 4.2 Jelly Bean. Początkowo (oficjalnie) mogli z niej korzystać wyłącznie użytkownicy Nexusa 4, ale kilka miesięcy temu w Sklepie Play wylądował Aparat Google, który wnosi wspomnianą funkcję na pokłady innych urządzeń z zielonym systemem. Teraz aplikacja Photo Sphere Camera ląduje w App Storze.

O ile w przypadku Androida Photo Sphere jest tylko jedną z wielu dostępnych funkcji, o tyle na iOS-ie funkcjonalność aplikacji ogranicza się tylko do możliwości robienia, przeglądania i udostępniania panoram. Nie ma co jednak narzekać, bo funkcja jest fajna i Google tak na dobrą sprawę mógł jej nie udostępniać na konkurencyjne platformy w ogóle.

No właśnie, dlaczego gigant zdecydował się na taki krok, skoro funkcję Photo Sphere można przecież traktować jako atut Androida? Sekret tkwi zapewne w uspołecznościowieniu tej usługi. Od jakiegoś czasu Google pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia sferyczne na swoich Mapach, co pozwala mu budować bazę panoram z miejsc, do których jego samochody (i plecaki) jeszcze nie dotarły. Nietrudno się domyślić, że 800 milionów urządzeń z iOS-em pozwoli przyspieszyć ten proces.

Photo Sphere Camera mogą pobrać bezpłatnie użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów pracujących pod kontrolą systemu iOS 7. Google informuje jednocześnie, że iPhone 4 nie jest wspierany.

Źródło: Engadget

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Na Windows Phone wciąż brakuje aplikacji? Zerknij na kolejną grę twórcy Flappy Birds Drukowanie 3D w Infinity Blade 3 Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: F18 Carrier Landing II, Crazy Taxi: City Rush i Dziobaq Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium Czwarta odsłona Sentinela wylądowała w App Store Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni! Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: tapety z LG G3, Cyanogen Gallery i Dragon Finga

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u