Swing Copters - nowa gra twórcy Flappy Bird już jest

Flappy Bird to absolutny fenomen. Ta prosta zręcznościówka podbiła serca milionów graczy na całym świecie i sprawiła, że jej twórca - Dong Nguyen - zarabiał na wyświetlanych wewnątrz gry reklamach średnio 50 000 dolarów dziennie. Młody wietnamski programista nie udźwignął jednak ciężaru sukcesu i postanowił usunąć swoje dzieło z mobilnych sklepów z aplikacjami oraz odsunąć się w cień. Aż do teraz.

Zmodyfikowane zdjęcie: Man using smartphone

Zmodyfikowane zdjęcie: Man using smartphone (Shutterstock)

Tak przynajmniej prezentuje się oficjalna wersja tej historii, w którą ja nie wierzę, o czym pisałem tutaj. Moim zdaniem całość wygląda na starannie zaplanowaną akcję, która miała na celu uczynienie z prostej gierki viralowego hitu. Podobna sytuacja miała przecież miejsce chociażby w przypadku naszej polskiej Grażyny Żarko. Tę grę od początku sprzedawała stojąca za nią historia, a tematy takie jak sukces młodego Wietnamczyka, zapowiedź usunięcia gry, załamanie nerwowe twórcy i nawet podejrzenia o próby samobójcze świetnie sprzedawały się w mediach. Teraz przyszła pora na ostatni akt tej historii - wielki powrót.

Swing Copters to — najprościej rzecz ujmując — takie Flappy Bird, tylko że w pionie. W dalszym ciągu rozgrywka polega na sprawnym omijaniu przeszkód, lecz tym razem nasz bohater nie porusza się z lewej do prawej, lecz z dołu do góry. Czy na coś takiego przez ostatnich kilka miesięcy czekały tysiące graczy? Pewnie nie, ale wystarczy zerknąć na serwisy branżowe i media społecznościowe, by zrozumieć, że będziemy mieli do czynienia z kolejnym hitem. No bo któż nie chciałby zerknąć choćby z ciekawości na tytuł, za którym stoi taka historia?

Grę Swing Copters pobierzecie za darmo ze sklepów App Store oraz Google Play.

Zobacz również: Appshaker 2 #35 - Penarium, The Big Journey, Elegance UI i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View Na Windows Phone wciąż brakuje aplikacji? Zerknij na kolejną grę twórcy Flappy Birds Drukowanie 3D w Infinity Blade 3 Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: F18 Carrier Landing II, Crazy Taxi: City Rush i Dziobaq Zgodnie z oczekiwaniami RollerCoaster Tycoon 4 przechodzi na model freemium Czwarta odsłona Sentinela wylądowała w App Store Kobiety wydają więcej pieniędzy na gry mobilne niż mężczyźni! Appshaker Komórkomanii #93 - Modern Combat 5, Teenage Mutant Ninja Turtles,PF Nawigacja i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: The King of Fighters '98, Launcher Google Now i Re-Volt 2: Multiplayer Godus - najnowsze dzieło Petera Molyneux pojawiło się w App Store XCOM The Board Game - planszówka która wymaga mobilnej aplikacji do grania Flappy Birds Family opublikowane w Amazon Appstore! Appshaker Komórkomanii #92 - Call of Duty Strike Team, Leo's Fortune, GameBench i inne Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Atlas Web Browser, Teenage Mutant Ninja Turtles i Collateral Bladelords Fighting Revolution - przyjemna bijatyka na iPhone’a od polskiego producenta Heroes of Might and Magic 3 i Disciples 2 na Androidzie? To możliwe dzieki ExaGear Wkrótce zobaczymy samochody rodem z "Nieustraszonego" Lionsgate wchodzi na rynek gier mobilnych Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid Angry Birds Transformers coraz bliżej. Jest już pierwszy zwiastun The King of Fighters 98 wylądowało w Google Play oraz App Store Appshaker Komórkomanii #91 - Knock-Knock, Cardboard, Rise of Glory i inne Dorwałeś Modern Combat 5 przed premierą? Uważaj, bo czeka cie ban!

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia